Ecuador -kollapalavik

Plaanis jaanuari lõpus minna perega ecuadori, kuid me 8k poiss pidevalt haige ja pole saanud kollapalaviku vaktsiini teha. Pisut veel aega on aga .... Meil pole plaanis turismireis vaid dzunglis telkida ja muud hullused. Kas kellelgil on andmeid seal kollapalaviku ohtlikuse-leviku kohta. Teised me kõik oleme vaktsineeritud. Kas võib jätta pisikese poisi vaktsineerimata. Hurjutajatel vastata pole vaja!

et Ecuador on kollapalaviku endeemiline leviala ja et haiguse raskemate vormidega kaasneb lastel maksa- ja neerukahjustus.
8-kuuse pidevalt haige ja vaktsineerimata lapsega Ecuadori džunglisse sõitmine on tõesti lapsesõbralik tegu. Mina kaaluksin maale vanaema juurde minekut ja täiskasvanuks saamist. Hurjutajatel pole vaja mulle vastata :)

Ei ole kogu aeg haige-varem keelduti tegemast liiga väiksele ja nüüd kui vanem ja vaktsineerimisaeg käes, on mitu raksu haige olnud. Olen väga vaktsineerimise pooldaja. Kui oleks pisike kuhugi jätta, siis jätaksin. Vanaemad paraku mõlemad juba puhkavad mulla all. Eks 2 varianti kas osa perest jääb ookeani äärde või siis emme jääb titaga koju. Kui te väidate, et Ecuador kollapalaviku pesa on.

Ma arvan et 8-kuuse lapsega Euroopast kaugemale ei tohiks sõita, isiklikult ei sõidaks isegi Eestist kaugemale.

Kollapalaviku vaktsiin kohustuslik riiki sisenemisel just ei ole, aga tõsiselt soovitatud: "It is strongly recommended to get a yellow fever vaccination if you plan to visit the rainforest during rainy season".
Isiklikult laseksin võimaluse korral kindlasti teha lapsele vaktsiin ära!

Mina olen põhimõtteliselt lapsega reisimise poolt. Kuid millegi pärast arvan, et 8 kuuse lapsega džunglis telkides leiad rohkem "hullust" kui sul plaanis oli. Peale selle on Ecuadori troopiline osa ka malaaria piirkond. Ma ei tea, kas oled just hästi palju reisinud ja lihtsalt julged seda reisi ette võtta teades kõiki ohte ja kannatusi; või pole sa üldse reisinud ja ei tea mis sind ennastki ees ootab veel vähem oskad ette kujutada reisi roomava ja kõike suhu toppiva lapsega. Ma ei tea...Kui sa siiski ära käid, anna teada kuidas läks! Head aastavahetust!

Olen käinud Peruus ja Costa Ricas ise 7 k lapseootel ja 1,5 aastase lapsega (samasugused reisid)ja väga tore oli. Loodan, et saan veel ühe aja et vaktsiin õige aegselt ära teha. Eks iga üks hull omamoodi. Märtsis oleme tagasi eks siis vin kirjutada. Me pole paraku turistide moodi seiklejad, kel peaks viis tärni igal pool ja hetkel ootamas olema. Sellise reisiga käin palju pappi välja aga maad ja tema olemust sa tundma ei saa. Mõned ei suuda telkida siingi.

Mina olen põhimõtteliselt...
Ok, päris kogemuseta sa siis ei reisi, hea teada! Mina ise reisin päris ilma "tärnideta", seetõttu olen ka olnud olukordades, kus endalgi raske. Ja kui siis veel laps kaasas...Nojah, aga kui sa tead mida teed, siis loodan ainult, et reis õnnestub! Väike mure tegelikult pisikese tervise pärast, ega meid ikka niisama ei hoiatata. Peale selle olen ise kannatanud malaaria tablettide kõrvalmõjude all ja näinud täiskasvanud kaasreisijaid üsna haigetena... Aga mis ma selle pärast ikka muretsen. Head reisi!

Tänud! Sain kinnitust, et laps terveks teha ja ära vaktsineerida. Eks ma ise ka muretsen kõvasti ja seda rohkem, mida lähemale reisile minek jõuab. Õnneks reisime mitme autoga ja soovikorral võimalus jääda ankrusse lastega sobilikumasse paika. Tänu eelnevate reiside kogemusele julgemegi üleüldse nii väikse lapse reisile kaasa võtta.

Ka arvan, hea et sul reisikogemusi on. Aga samas nõustun ka nendega kes arvavad, et see just kõige mõistlikum pole. Endal hoopis selline küsimus, et kas sellisel reisil kus kogu tähelepanu läheb ju lapse heaolule ja temaga arvestamisel, jääb üle ka aega kohapealse elu-oluga tegeleda ja kõiksugusi ootamatusi võib samuti ette tulla. Minu reis Ecuadori just selliseks kujuneski. Lennuk mis pidi kohe-kohe pealinnas maanduma, pöördus halva ilma tõttu tagasi Kolumbiasse. Kohapeal olles hakkasid mitu vulkaani purskama ja pöörasid kõik meie plaanid pea peale, nii et pidime seal olles kõik ümber mängima. Lennukid ka ei lennanud. Olime samuti seljakottidega ja kohalikke hästi tundva giidiga, mis ilmselt oluliselt meie olukorda parandas. Ja mina küll ei kujuta ette kuidas ma seal väikelapsega olnud oleks. Ausalt. Ja miks. Sa pead ikka väga tugeva närvisüsteemiga olema.

Vihje on antud ka lastekaitsega tegelevatele organisatsioonidele. Reisinud või mitte, aga selline reis väikese lapsega on piin mitte ainult emale vaid ka lapsele.

Olen käinud Peruus ja Costa Ricas ise 7 k lapseootel ja 1,5 aastase lapsega - 8-kuune laps on vist midagi muud kui pooleteistaastane? Ehk on parem siirdada reis kasvöi poole aasta vööra edasi? On lapsele ja emmele lihtsam.