Egiptus 18.01(Sharm)

Tere,

Soovime elukaaslasega minna puhkusereisile 18.01 ja Sharmi. Pole ennem käinud, piletid hetkel veel ostmata hotellide valik on üpriski lai, aga ei oska valida Palun andke nõu! Kuna oleme noored, siis võiks olla võimalikult soodne ja mitte väga tagasihoidlik.. mis Teie soovitate? Mõned küsimused ka :) Kas viisa on vajalik, kui jah siis kust seda taotleda saab? Kui palju ma raha peaks kaasa võtma, kas saab seal vahetada? Kas võtta pakkumine kõik hinnas? mis ma selle eest saan lisaks peale hommiku- ja õhtusöökide Mida reisile kaasa võtta? Kas osta viimase hetke pakkumine hoopiski? Ning mis reisifirma kaudu tasub reisida?

Ettetänades,

Sandr

18.01 endal ka minek Sharmi :) Viisa vajalikkus sõltub sellest ,kas soovite Siinai poolsaarelt väljuda, kui ei siis saate kokkuhoiu ca. 50$ (vajadusel viisa kohapeal osta). Raha vahetada kohalikus pangas või automaadis ,€ sobib väga hästi vahetuseks. Hotelli on raske soovitada,kui "kõik hinnas" siis võiks see asuda rannaga ühenduses, HB puhul pole vahet buss viib ja toob rannast. Kaasa võtta suvisemad riided aga miskit soojemat ka õhtuseks ajaks, muid lisasid saab ka kohapeal osta. Firmat soovitada samuti raske , ise Novaga minemas. Võid siin foorumis veidi uurimustööd teha ja alati küsimused teretulnud :)

Eelmiste aastate valguses kui Egiptuses rahutused olid ja see leedukate Novatours oma klientidega nõmetses - ei iial nendega! GoAdventure on minu jaoks usaldusväärseim reisibüroo!

Viisa on võimalik osta ka reisibüroo kaudu Eestist. Vähemasti GoAdventure kodulehel on nii kirjas. Aga sellisel juhul tuleb seda kohe reisipileteid ostes mainida reisibüroos ja Tallinna lennujaamas enne või pärast chek-ini koapealt GoAdventuri esindusest oma viisa ära otsida ja siis passi kleepida. Nii sain mina koduleheküljelt aru vähemasti. Endal ka plaan minna veebruaris ja seega uurisin seda asja GoAdventure kodulehelt, sest teiste firmade tagasisaabumise kellaaeg lihtsalt meile ei sobinud, kuna vaja bussiga edasi Tallinnast minna.

Esmakordne reisija saab ikka abi Nile Delta igikestvast blogist, alustuseks nt http://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/egiptus-algajatele-mida-kaasa-votta/

edasi võib lugeda vastavalt huvidele nt http://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/hotellid/

Kõigepealt võiks küsida mis tahes reisimüüjalt lihtsalt nimekirja hotellidest, mis teie rahakotiga sobivad, ja siis Ctrl+F funktsiooniga üle vaadata, mida ühe või teise kohta öeldud on, kui on. Kuna keskpäraseid hotelle ma eriti ei viitsi käsitleda (igav on igav on igav) kuid just need on enamasti see hinnatase, mida eestlastele miskipärast müüakse. Kolm tegurit on olulised: hotell (pole oluline kes müüb), lennuki kvaliteet ja reisiajad (sültub reisikorraldajast) ja muidugi hind. Astuge suvalisse reisibüroosse sisse, kus pileteid müüakse ja esitage neile seal kõik oma küsimused, või mille eest nad muidu ikka raha võtavad? :)

Kindlasti võib oodata viimase hetke pakkumisi, kui närv kannatab. Tagasihoidlikke hotelle on neis kindlasti kõige rohkem. Vahel jaanuari II pooles ja veebr I pooles müüakse isegi päris huvitavaid 5* hotelle suhteliselt soodsa hinnaga, aga sisi tuleb arvestada et jus tsel perioodil on kõige tuulisem, ja kõige suurem sadude ja üleujutuste oht - sajud is ekestavad lühikest aega kui üldse, aga üleujutused teevad hotellides küll veidi pahandust. Kuigi rannas on alati liivane, ja vees märg, ja päike kõrvetab eestlast igal aastaajal.

Harilikult pakutakse tagasihoidlikumaid hotelle HB paketiga ehk hommikusöök ja õhtusöök. Kui kl 10 viimaste seas hommikust süüa, siis lõuna ausalt öelda eriti vajalik polegi, pigem tekib tühjem kohake õhtusöögi ette, pärast rannast tulekut. AI pakett sisaldab kõiki kolme toidukorda ja selle tühja koha täiteks u 15.-16.00 pizzat või hamburgereid vms kergemat snäkki. AI peamine pluss on, kui valite rannahotelli ja sealt eriti ei liigu, et joogid on tasuta, kuna need on hotellides muidu üpris kallid, pean silmas mahla, pepsit, kohvi teed jne

AI võib sisaldada alkoholi (enamasti), kuigi ei pruugi. Kui sisaldab ainult karastusjooke, siis nimetatakse seda enamasti Soft AI. Egiptuse õlu on jodav ning joodavad on viina ja rummiga kokteilid. Importjooke AI enamasti ei sisalda või ainult eriti kalli paketi puhul, küll võib maale jõudes samal või järgmisel päeval osta kohalikest tax freedest soodushinnaga importalkoholi üldiselt veidi soodsamalt kui Eestist.

Kohalikku alkoholi saab osta vabalt kogu aeg. Kohalik vein on juba üpris OK, aastatetagusega võrreldes, üldiselt mida kallim vein seda parem ongi, ehk et hinda siin täiesti tasub jälgida.

Viisa Sharmis üldiselt pole vajalik, st esimesel korral te ei pea võtma reise, nii kaugele, et seda vaja oleks. Eriti kui raha väga üle ei jäägi ;) Sebige kohapeal ringi ja nautige.

Parim oleks muidugi rannahotell, siis on ka AI paketist kõige enam asja. Nüüd paraku Goadventurel küll Sharmi eriti häid eriti soodsaid rannahotelle pole. Mitte-rannakatst Mexicana ja Iberotel Il Mercato on suhte lähestikku. Iberotell natsa luksuslikum, kuid pigem linnahotell, Mexicana vanem ja lihtsam aga väga ilusa romantilise lillelise territooriumiga. Kui vähegi venitab, siis soovitaks Xperience Kiroseizi: 610e hetkel jaanuari pakkumises. AI on, suur hotell kus palju ka muid noori ja elu-melu, mitu basseini, sh liumägedega, suur roheline territoorium, kohe peatee veeres ehk et pääseb liikuma keskustesse ja Naama Baysse saab peaaegu jalutada, või ööklubist tagasi, takso maksab ka vähem. Rannast eemal, randa viiakse bussiga, kuid neil on ka rannas restoran (nt), kui hotelli lõunale sõita ei viitsi siis saab ka seal asjad aetud ja muidugi saab siis ka oma tasuta joogid rannas kätte. Ning neil on head rannad - snorgeldamiseks on kena korallirand ja liivarand onneil vana turu lahe ääres, saate hotelli bussiga tasuta ka turul ära käia, kui soovi on. Mikrobussiga Kiroseizist turule on muidugi ainult 2e ehk u 0.22 eurosenti.

Regency Plazat võib ka vaadata, selle hinna eest on selline kuidas kunagi, ämberteenindusega marmorpalee, aga võib ka paremini minna, ja on otse rannas. Seal kandis küll õhtul suurt midagi teha pole kui hotellis tiksuda või jällegi istuda bussi või taksosse ja sõita mujale.

Tezil siin on hetkel tiba paremad hinnad mõnedesse samadesse hotellidesse, aga võrrelge reisiaegu ka: väljalendu Tallinnast ja kohalejõudmist lahkumist.
http://www.teztour.ee/?l=1&controller=news&view=52

Kui tahaks lihtsalt võimalikult odavat, siis Falcon Hills siin on jah parem variant ehk kui mõni muu.

Nova pakub 11. jaanuari väljumisega Radisson Blu hotelli, mis nimest hoolimata pole küll päris Tallinan Radissoni tase ehk, või kui just, siis et (väga vab!) sama igav ja kõle. Samas on tegemist hinna kohta piisavalt pakkuva tüüpilise suure Sharmi rannahotelliga, AI pakett on, hoonel välimust ka natuke on, kui tahaks just sellist "luksuskuurordi" elamust, mida Eestist ei saa. Teenindusel kuuldavasti pole väga viga. 595e...

Sellele eelistaks, kui venitab, siis samuti Novalt Aurora Orientalit, 625e. hea asukoht nabqi keskuses - hard Rock Cafe, Starbucks, Pataya beach rannaklubi jalutuskaugusel, väike butiigirivi, suveniiriturg, viisaka suurusega esmatarbekaupade kauplus kõik kohe värava taga peatänava veeres. Päris püüdlik teenindus ka, ja üks Sharmi kauneimaid liivarandu.
Nova kasuks tuleb öelda, kuigi nad kevadel käitusid kohutavalt, siis neil on hea nina suht viisakatele hotellidele, nendega selles osas eriti ämbrisse ei astu. Kuid nad on harva soodsaim firma, st ikka pigem alati kalleim. :) isegi kui vahed on marginaalsed

Kas keegi minemas 15 veeb. Falcon Hills hotelli Novatoursiga? Ise lähen 12a. tütre ja mehega esimest korda omapäi ja oleks tore kellegagi kampa lüüa! Seltsis segasem ja kindlam tunne ka. Kunagi väga ammu sai sõbrannaga käidud ja setõttu väikesed hirmud ikka reisi ees. Ise olen 31 ja mees 32.