egiptus või kanaarid või...?

olen siin juba paar päeva otsinud ja lugenud ja mõelnud, aga selget vastust pole veel saanud. nimelt on plaanis minna jaanuaris ühele soojamaareisile, aga ei oska otsustada, kuhu. oleme juba natuke käinud ka (goa, malaisia...), aga seekord ei tahaks eriti pikka lendu ette võtta, kuna meie pere on täienenud ja meiega reisib ka meie 1,2 aastane laps. lennu alguspunkt on lõuna-euroopa, nii et lennuaeg on nagunii lühem kui eestist minnes, aga üle 4-5 tunni lennata ei tahaks.
egiptuse kasuks räägivad soojem ilm kui kanaaridel, snorgeldamise võimalus, eksootilisem kui kanaarid. samas kardan, et äkki jääb laps mingisse kõhutõppe, kuigi kavatseme kindlasti peatuda 5* hotellis.
kanaaride kasuks räägib see, et see on ikkagi euroopa ju. samas on seal ilm arvatavasti külmem kui egiptuses ja meri samuti. peale selle elan ise lõuna-euroopas ja seega ei tundu see sihtkoht nii ahvatlev.
või on kellegil hoopis mõni asjalikum idee sihtkoha asjus?

olen 2x jaanuaris egiptis käinud(peaaegu kõigil muudel kuudel ka) ja enam sel ajal ei lähe. vesi (20 C) on minu jaoks külm, kasutan calypsot ja kuna päike läheb vara looja, siis õhtud jahedad. päeval päikese käes muidugi soe. käinud egiptuses kordi ja pole kunagi mingisse "kõhutõppe" jäänud. peatunud 3x hotellides, apartmentides, söönud ka tänaval. muudkui pesen käsi, puuvilju, joon pudelivett. kanaarid on minu jaoks liiga euroopa.

Meie ka pisikese lapsega Kesk-Euroopast startimas ja kindel valik oli Kanaarid. Ei tahtnud kõhtutõbesid ja mustust vaid mõnusat ja turvalist puhkust ilma igasuguste üllatusteta. Kanaaridel võib sellel ajal täiesti vabalt soem olla kui Egiptuses. Tenerife Kanaaridest kõige soema ja stabiilsema kliimaga. Head reisi teile!

foorumis on antud teemast juttu olnud. kasuta otsingut, saad häid ideid.

Mina kaaluksin ka Madeirat.

Soovitan kindlasti Marokot! Ehk saab lükata reisi veebruari peale, siis on juba soojem, aga seal oli küll väga huvitav ja põnev kohalik kultuur, mitte ülemäära pealekäivad müüjad jms (mis on suhteline.. aga Egiptusega võrreldes kindlasti.) Mulle tõesti meeldis!

Egiptuses on dets ja jaanuar öösiti suht jahedad, päeval vesi üle 20 ja päike üle 25 kraadi,õhtud varakult pimedad, aga sumedad, 5 tärnis kindlasti täiseti puhas ja korralik, soojem kui Kanaaridel samal ajal ja huvitav kui võimalust ekskurseerida, kohalikud väga meeldivad ja lastesõbralikud, Kanaaridel kohtad euroopalikku ükskõiksust ja märksa jahedamat ilma, rannaliiv tume ja toit ala mcdonalds...kõik sõltub sellest, mida hindad...puhkus on puhkus anyway

Kas viimane kirjutaja ikka on Kanaaridel käinud? Kanaaridel on väga ilusaid heleda liivaga randu ja McDonalds on kahjuks levinud üle terve planeedi Maa. Meie oleme küll Kanaaridel alati väga head kohalikku toitu söönud. Üks kord lapse tungival nõudmisel käisime burgereid ka söömas ja sellele eelnes ikka pikk otsimine. Ei ole neid sugugi nii iga nurga peal. Inimesed on seal väga sõbralikud ja lapsed on Vahemeremaades igal pool tõelised lemmikud. Eks teemaalgataja peab ise oma valiku tegema, aga mina valiks ka Kanaarid.

Pots on muuseas väga palju ilmas ringi rännanud. Omadest kogemustest olen Kanaaridel ka vihma saanud, mis Egiptuses pole eriti tõenäoline.

Arvan ikka, et Goal ja Egiptis on talvel märksa soojem ja eksootilisem, nii loodus kui inimesed. Toit on igal pool 5* väga normaalne ja suure tõenäosusega ei anna sa beebile hotelli toitu, vesi ikka pudelist ja suurte kuurortite supermarketites on ka Euroopa tuntumad beebitoidud saadaval. Kanaaridele mind paraku tagasi ei kisu, vähemalt Gran Ganariale mitte ja kui kunagi siis, mitte detsembris jaanuaris. Kahjuks pole seal peale hotellide ja ilusa looduse midagi eriti ka vaadata ja lastele rendiautoga ringitiirutamine vaevalt et meeldib. Meie omad tüdinesid täiesti ära. Mäletan eredalt naftamaitselist kohalikku kohvi, mille ostsime marketist ja hulgi euroopa pensionäre, no ei ole kohe see...kuidagi elutu ja nukker tundus seal ja pilvitas-tibutas hommikuti ja must liiv ka ei meeldinud.
Ilusat talvepuhkust Emily !

mulle ka tundusid kanaarid(whatever saar) euroopa vanadekodu... mis asi on kanaaride kohalik toit? tavaline euroopa toit.

kas sa ei arva, et Goa ja Egiptus on ikka ysna erineva kliimaga kohad.Sydatalvel on ilm heitlik nii Kanaaridel kui Egiptuses.

02.sept 09:57, millal Kanaarid Vahemerre viidi?

Kanaari saared paigutati Euroopa Liidu otsusega Vahemerre, ilusti parajate vahemaade järel ritta, et Aafrika neegritel oleks lihtsam Euroopasse asüüli taotlema pääseda. IRW :)

Olen olnud jaanuaris Egiptuses. Ega vesi ja õhtune õhk sellel ajal kõige soem ei ole. Üks soovitus. Igasugused kohalikud reisid (safarid, sukeldumised jne.). osta kohapeal. Seal (olin Hurgadas) on hulgaliselt kohalikke väikseid reisikorraldajaid, kellede aususes ei tasu kahelda ning hinnavõit on vähemalt 2 korda võrreldes reisifirma poolt pakutavaga.

Olen elanud 3 kuud Gran Canarial jaanuarist-märtsini (aasta oli vist 2000). Temperatuur keskmiselt +22-25 (mõnus meie suvi), aega ajalt hoovihmad. Ujuda ka kannatas.
Egiptuses käinud novembri keskel Sharm al Sheikh'is. Siis oli +30, ka meri loomulikult soe (u.+25). Jaanuariks soovitakski Sharmi Hurghada vastu, kuna mäed kaitsevad külmade põhjatuulte eest.
Ekskursiooni võib võtta loomulikult tänavalt. Meie käisime näiteks Kairo ekskursioonil ja meie väikebussis olid 2 seltskonda: inglisekeelsed (kelle hulka ka meie ennast liigitasime)ja venelased. Meie giid oli Kairo muuseumi töötaja ja rääkis väga asjalikku juttu. Kuulasin ka poole kõrvaga venelaste tõlget bussi tagaosas: ei midagi ajaloost, vaid shopping ehk poodlemine, kullahinnad, jm. "eluliselt vajalik".

Tere. Olen siin jälle tagasi, sest pole ikka veel oma puhkuseplaane paika pannud. Olen siin lugenud ja internetti uurinud jne. Kanaaridele me kindlalt ei lähe. Ei tõmba nagu... Nüüd siis mõtleks, et kas Egiptus või Maroko. Egiptuses siis tõenäoliselt Hurghada. On keegi midagi El Quseir'ist kuulnud? See peaks siis veel lõuna pool olema. Teine võimalus on Maroko - mõtlesin, et 4 päeva Marrakech ja 4 päeva Agadir. Jaanuaris seal muidugi kõige soojem pole, aga see polegi nii oluline. Oluline on, et mu aastane põnn sealt mingit haigust ei saa. Sealne kultuur ja see maa tundub nii ahvatlev. Tahtsin veel kogemustega inimestelt küsida - kas beebitoidu olete kaasa vedanud või on miskit võimalik kohapeal ka osta?

Mina soovitaksin küll minna Egiptusesse. Kanaaridel on sel ajal ilmad nagu loterii, lähed nädalaks, aga võid sattuda nii, et terve see nädala vaid sajab. Egiptuses seda muret ei ole. Ja kui olete kuskil kuurordis, siis ei ole seal ka nii palju tüütuid müüjaid.
Samas julgen vaielda vastu hotelli tärnide arvu ja kõhuhaiguste seosele. Nimelt üleeelmisel aastal peatusin isegi 5 hotellis, kus kõht läks korralikult paigast ära, aga samas eelmise aasta hotellis Eden Rock, mis on 4, oli kõik OK. Julgeksin soojalt soovitada seda, kui muidugi on huvi olla Naama Bays. Seal on ilus rand, head söögikohad ja ka pidutseda saab korralikult. Eden Rock on ka seetõttu hea valik, et asub kõrgel, mistõttu ülevaade kogu Naama Bayst on nagu peopesal. Ilus õhtune vaade nii keskusele kui ka merele!

Kanaaridel ei saa olla kindel et seal kuiv on. Selles suhtes ei ole see just kuigi kindel asi. Ja kui tahta sellist rannapuhkust siis oleks Kanaarid ka kehvem variant, kuna mina Tenerifel näiteks rannas olemist eriti ei nautinud.
Egiptus on lähemal, seal on soojem (kui välja arvata see et ööd pidid jahedad olema), kui minna mõnda 5* hotelli, siis kindlasti on seal ka selline euroopalik õhkkond (Sharm El Shakes on see enamus hotellides selline, kui ma olen õigesti aru saanud). Ma ise lähen ka jaanuaris Egiptusesse ja...Noh mina soovitaksin seda:)

Marrakechi on hea minna jaanuaris just hinna mõttes - low season ja kõik odavam.Ilm on muutlik,mingit reeglit peale selle et 30C ei ole mõtet oodata ei ole.Eelmine aasta olin ise 2 nädalat Marrakechis,5 päeva sadas,2 päeva sai terassil päevitusriietes päevitada,öösel on umb.7-10C.Kõik vajalik 1a. lapsele on supermarketitest saada,ainult piim mida poes müüakse on pika säilivustähtajaga nagu meie Milla piim.Hapukoort ja kohukesi ja kohupiima ei ole.Sealihast toodete hulk ei ole ka väga lai arusaadavatel põhjustel.Agadir on soojem,suht.kindlalt võib öelda et 18c on ikka.Meri on kindlasti külm ujumiseks.