trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Oleme varem islamiriikides käinud, eelmisel talvel näiteks seiklesime lastega Marokos ringi (omal käel, mitte reisibüroo kaudu), nii et enam-vähem kujutan sealset kultuuri ette küll. Seda on küll hea teada, et Dubais eriti jalutada ei saa - oleme just sellised jalutajad ja ringi vaatajad. Parke mänguväljakutega seal ikka ju on?

Meil on ka kohe-kohe minek marsruudil Marrakech-Essaouira-Agadir, minek siis 6.jaanuar ja tagasi 19. jaanuar. Praeguseks on broneeritud Agadiris hotell ja Marrakechis ning Essaouiras riadid. Eks see paras katsumus saab olema, sest meil on kaasas ka 4- ja 2-aastased lapsed. Praegu autot rentida plaanis pole, ühest linnast teise lähme bussiga, kuulsin, et Supratours bussid pidid päris head olema. Vaatasin netist ilmateadet, tundub selline pigem kevadine kui suvine ilm - ööd ja õhtud on ikka päris jahedad vist. Taroudant Agadiri lähedal pidi päris armas linnake olema, tahame seda kindlasti ka näha.

Meie lähme jaanuari keskel Londoni kaudu. Marrakech-Essaouira-Agadir, 12 päeva. Marrakechis ja Essaouiras ööbime riadides, Agadiris hotellis (majutus broneeritud). Linnast-linna plaanime bussiga reisida. Kas kellegil on selles osas kogemusi? Kas bussid on seal normaalsed? Meil on nimelt kaasas ka lapsed: 4-aastane ja 2-aastane. Lapsed on reisimisega harjunud, nii et loodame, et probleemi ei ole. On kellegil ehk midagi soovitada, mida peaks kindlasti silmas pidama Marokos lastega reisides?

Vaatasin alles nüüd internetist seda reporteri India-lugu. Olles ise Mumbais käinud ning seda linna täielikult nautinud, arvan, et selle saate tegijad lihtsalt tõesti ei oska (teemaalgatajat tsiteerides) sitahunnikust kaugemale näha. Ise tegin enne Indiasse minekut korraliku eeltöö ning aimasin enam-vähem, mida oodata. Mingil määral see räpasus muidugi ehmatab, aga selle kõrval on nii palju huvitavat, et sellest on võimalik mö10da vaadata. Mumbais on palju ilusat, mis vaatamist vääriks ning kahju, et Reporteri tegijad seda näha ei osanud.

Tere. Olen siin jälle tagasi, sest pole ikka veel oma puhkuseplaane paika pannud. Olen siin lugenud ja internetti uurinud jne. Kanaaridele me kindlalt ei lähe. Ei tõmba nagu... Nüüd siis mõtleks, et kas Egiptus või Maroko. Egiptuses siis tõenäoliselt Hurghada. On keegi midagi El Quseir'ist kuulnud? See peaks siis veel lõuna pool olema. Teine võimalus on Maroko - mõtlesin, et 4 päeva Marrakech ja 4 päeva Agadir. Jaanuaris seal muidugi kõige soojem pole, aga see polegi nii oluline. Oluline on, et mu aastane põnn sealt mingit haigust ei saa. Sealne kultuur ja see maa tundub nii ahvatlev. Tahtsin veel kogemustega inimestelt küsida - kas beebitoidu olete kaasa vedanud või on miskit võimalik kohapeal ka osta?

Monacos on niisugune asi võimalik küll. Elan siinsamas lähedal. Sadamas on võimalik istuda punase Frrrari rooli ning sellega teha vormelirajal tiiruke. Ise juhtides on hind 250 euri ning kõrvalistujana sõites 100 euri, kui ma täpselt mäletan. Samas ma ei tea, kas nad seda teenust iga päev pakuvad või kas see madalhooajal üldse toimib.

annan oma hääle ka londonile. samas ajaloolisuse poolest sobiks ka rooma - ning kus mujal kui mitte roomas saab ka uusimaid trendikaupu:))