Egiptuse (Hurghada) viisa

Kas keegi on ostnud viimasel ajal viisa Hurghada lennujaamast? Kuidas see käib ja palju maksab? Või on mõtekas see ikkagi reisifirma kaudu Eestis vormistada. Reisin Novatoursiga

Ise lennujaamas on lihtsam ja odavam. 25 taala oli viimati, lennujaamas sildid nähtaval. Aga kui keegi kohalik juurde tuleb lennujaamas ja kutsub viisat tegema, siis tasub ignoreerida, muidu maksad üle.

Lennujaama sisenedes on pikk koridor, selle lõpus esimene kontrollvärav ,kus antakse täitmiseks maale sisenemise kaart. Enne sellesse järjekorda minekut paremal on pangakassad. Seal paned lauale passi ja 25$ ning passi pannakse viisa, siis lähed järjekorda.

Minu praktika näitab, et reisifirmad müüvad reisipakete ainult koos viisa lisaostmisega. Omal ajal mulle ei antud võimalust valida. Mulle öeldu, et kõik reisijad peavad ostma viisa veel Eestis olles, et hiljem lennujaamas kontroll läheks kiiremini, turistid kõik üheaegselt saaksid bussidesse ning kiiremini hotellidesse viia. Kui keegi ise hakkab lennujaamas viisat ostma jne, siis nendel võib kuluda rohkem aega ning bussides oodatakse neid järgi. Ehk reisibüroo soov on , et kõik turistid hoiaksid kokku.

Kui seista ära pikk kaardi järjekord ja siis "avastada" ,et viisat pole, seejärel minna kõrvale viisat ostma ning seejärel uuesti kaardi järjekorda,sellisel juhul muidugi võib aega palju minna. Mina ostan esimese asjana viisa(see võtab umbes kolm sekundit e. kiireim tehing egiptuses) ja alati olen bussis vähemalt 10-15 minutit oodanud. Niikuinii ei lähe bussid enne välja kui kogu rahvas on peal ja seega pole vahet- keegi on ikka viimane ja siis väljub buss. Büroolt viisa ostmine on nende äri.

2016a märts järjekorras viisat ostes oli algul 25, siis lõpupoole läks 27 peale. Tehti omaloomingut. 2017 märts, siis suunati kus sai osta 25 doltsi eest (pikk järjekord) või 27 doltsi koos sissetulekukaardi täitmisega (lühem järjekord) Bürood minuteada enam viisasid ei müü.

Või nüüdseks saab osta e-viisa. https://trip.ee/uudised/egiptusesse-reisimiseks-saab-taotleda-e-viisat Vaatasin et seal kirjas, et passi kehtivus peab olema vähemalt 8 kuud sisenemise hetkest. Mujal on kirjas 6 kuud. Teab keegi mis õige on?