trip-krainetrip-ukraine-dark
Egiptusesse kaasa või vastupidi

Tere! Otsin välisministeeriumi kodukast, aga ei leia. Kui palju toiduaineid (leib, konservid, suitsuvorst, alkohol jne.)tohib siit Eestist sinna kaasa võtta?

Alkohol on 1l kanget või lahjat. Toiduga ei teagi seda reeglistikku, muus kauba osas aga ei tohiks nii palju olla, et ei tekitaks müügikahtlust, sest kui välisuksel sind kinni püütakse ja tuulama hakatakse, siis tuleb selgitusi anda, et mis see on ja kellele ja miks ja kui palju jne jne.

Minu isiklik ja väga hoolitsev :) ema on (lahtise!) kandekotitäie moosipurkidega rahulikult läbi jalutanud. Tähelepanu on rohkem kallistel elektroonilistel vidinatel, millelt saab kenakest tolli küsida, kui mingil lihtkraamil. Kuid alkohol on ju Egiptist odavam osta, importi tax-freest odavamalt kui Eestist ja ka kohalikust valiksut leiab väga normaalset kraami. Muu kraam samuti kõik olemas. Suitsuvorsti ja musta leiba, seda jah võib võtta, laadi viisaka välimusega kohver täis ja muudkui sõida, keegi ei vaata sinna sisse.

Toidu norme ma ei tea, et oleks Mis on reisieesmärk? Kui lähed päevitama, siis ära mõtle söögile! Naudi päikest. Kui pikemaks, siis palju kaasa võtmine ei päästa, ühelketkel pead ikka nende toiduga harjuma! Edu Sulle.

Küsimus ei ole mingil juhul enda toiduga varustamises. Kohalikul maal tuleb ikka nautida kohalikke toite. Küsimus just leivas, kilus, suitsuvorstis, mida seal oodatakse. Minek omal pealehakkamisel Kairosse ja sealt käia ära ka Luxoris.

No täna näiteks saatsin teispoolt lennujaama 13 lati Wõro toorsuitsuvorsti, 3 pätsi musta leiva, 1,5 kg juustukera ja 10 sprotikarbiga :) Vorstid läksid koguni käsipagasisse kuna ülekaal oli :(

Huvitav kas nubritubades on vee kann milles saaks kohvi vett keeta

Kindlasti võta veekeetja kaasa.

4-5* hotellides reeglina on.

Veekeetja võtame kindlasti kaasa, hea kohvi ongi vist ainus, millest seal selle aja jooksul puudust võiks tunda. Kallist hotelli ka ei taha, peaasi, et oleks oma duširuum, wc ja wifi.

Vabandust, ma ei julge seda leivapätside arvu välja öeldagi, mis mul ühel aastal kohvrites oli. "Natikene" alla 10 pätsi oli tellimuse suurus. :)

Kes võiks seal leiba vajada. Mida lähemale kuupäev jõuab seda ärevamaks läheb.

Paraku peab veel 2 nädalat tööl veel käima.

Eks vast ikka meie kes me siinpool elame ;) jm meietaolised.

Mõni vist mõtleb, et Aafrika näljahädalised ootavad leiba... Kannatage veel natuke! Leib on tulemas!

Naisega plaanme 20.- 21.02-10 sõita Sharmi. Kui tõesti keegi leiba tahab, võime tuua.

Olen suitsetaja ja lähipäevil Egiptusesse minemas. Kui palju seal suitsud võiksid maksta? Kas on mõtet kaasa võtta ja mis marki kraami sealt saada on? Suured tänud :)

Loe siit Ubina postitust (postitatud: ubin 27/02/2009 - 10:10.): http://trip.ee/node/28267 Pigem tasub normipiires Eestisse tuua, mitte vastupidi. :)

Eelmise aasta oktoobris maksis Marlboro poest (fikseeritud hinnad) ostes 8 naela. Tänaval kaubeldes saab kindlasti odavamalt, kuid võib saada "põhku".

Aasta tagasi jaanuaris oli Marlboro poes 7 naela. 2oo4 aastal sain Kairo lennujaama tax-free poest LM-i 5 dollarit plokk. Nüüd kindlasti hinnad tõusnud. See 5 dollarit ploki eest tundus küll uskumatu, aga tõsi.

Hind kõigub jah 8-10 naela vahel. Kaasa siit pole küll vist mõtet vedada. Ise olen sellest igaljuhul loobunud Head suitsud, kui nii saab üldse öelda sigaretide kohta on Merit(sinist värvi pakis ) maitselt vaata, et parem kui meie Marlboro Lights .

Kas keegi, kes aprillis Sharmi sõidab, oleks nõus kaasa võtma käsipaki? Andke teada!