Ehteid ja kulda Taist

Kas selline kraam on sealmail soodsam kui meil? Peaks vist olema... Võibolla on kellelgi soovitusi, kust kohast osta, mida vältida jms et mitte tünga saada ja kassikulda koju mitte tuua?

Kui nüüd õigesti mäletan siis Tai riik ei luba välja viia üle 75% puhtuseastmega kulda ja kuldtooteid. Eesti riiki tuues peab arvestama ka, et vastavalt "VÄÄRISMETALLTOODETE SEADUS`ele" §21 lg 2 - Väärismetalltooteid võib sisse vedada hulgimüüjana või jaemüüjana majandustegevuse registrisse kantud ettevõtja, kellel on registreeringus märge väärismetalltoodete sisseveo kohta.

Kui tuua oma tarbeks lubatud väikeses koguses siis ei tasu asi ära äri mõttes, need mõnedsajad kroonid vahelt teenides.

Usaldusväärsete müügikohtade kohta saab palju infot natuke googeldades.

Ei pidanudki äri silmas. Lihtsalt mõni ehe isiklikuks tarbeks

Selge. Viska sellele lehele pilk peale, mõned asjalikud vihjed saad sealt. Kahjuks endal kogemus puudub kulla ja ehete ostmisega Taist.

http://www.asiatradingonline.com/gold.htm

Kommentaar on 10 a. tagusest reisist, kuid siiski. Kohalikud turismifirmad korraldavad ühe päevaseid tuure paarkümmend km linnast välja Rosen Gardenisse, kus tagasiteel on kohustuslik peatus ühes Bangkoki äärelinna juveliirikeskuses. Turiste võtab vastu neitsikute auvahtkond ja mitu hambuni relvastatud turvameest. Arvestades vastuvõtu soliidsust võib arvata , et pakutav kaup on ehtne, iseasi kas see on ka hinna poolest sobiv. Mälu järgi ostsime sealt ühe naturaalpärlitest kaelakee. Kui ei ole tahtmist roosiaeda sõita, võb küsida kohalikest turismiputkadest aadressi, tuk-tuk viib iga kell kohale.

Vaata siit: http://www.gems-gallery.com/home Kuna mul naine küllaltki "harakas", siis oleme käinud igal aastal. Tais 4 tehast. Oleme külastanud nii Bangkoki (3 päeva tagasi), kui ka Phuketi oma. Phuketist sai soodsamat hinda tingida. Seda eriti 2. korral (aastal), kui eelmisest korrast soovitused taskus. Kohale viib takso või tuk-tuki juht, kes teeb seda rõõmuga. Bangkokis saab ta kliendi eest kütusekupongi 5 liitrile. Phuketis ütles samuti, et saab kingituse ja kui klient ka midagi ostab, vist väkse prossa. Kaubale antakse kaasa serifikaat. Siinsed kullassepad on öelnud, et odav ja suhteliseltkorralik kaup. Ise ei ole asjatundja.