Elamine Itaalias: Korter, Airbnb või matkaauto?

Hei

Sooviks natukene laiemalt mõelda ja arutada antud küsimuse üle. Peas tiksub idee minna sügisest umbes kuueks kuuks Itaaliasse elama.

Hetkel on kolm valikut/ideed:

1) Sügisest on võimalik saada üpris okei hinnaga kortereid üürile, mida renditakse siis kuni uue hooaja alguseni välja.

+ Hind on mõistlik.

- Oled seotud ühe kohaga.

2) Külastaks erinevaid piirkondi ja elaks soovitud kohas umbes kuu aega, korteri võtaks läbi Airbnb.

+ Näen hoopis rohkem.

- Kulukam arvatavasti.

3) Ostame matkaauto, millega ööbime soovitud kohtades.

+ Saame ööbida endale sobivas kohas.

- Nii pikalt elades vb muutub natukene kitsaks.

Lisaks arvestama peab asjaolu, et internet on kindlasti vajalik. Ja hetkel Itaalias käies, siis see mobiilne internet väga kiita ei ole. Arvatavasti korteris on ühendused paremad?

Ning reisiksime koos kaaslase ja pooleteiseaastase lapsega.

Mina valiks esimese variandi, oleme seda nii-ja teistpidi kaalunud. Valiksime kusagile Toskaanasse ja sealt annab igale poole sõita kuhu süda lustib ja saab ühe piirkonnaga põhjalikult tutvuda. Järgmisel aastat valiks teise piirkonna ja jätkaks samamoodi. Lisaks vähem pendeldamist kohtade vahel ja natuke koduned ära ka.

2
1

Olles selliseid asju läbi teinud, valiks ise samuti esimese variandi ja kuhugi keskele, kust on head ühendused. Saab minna kerge vaevaga mujale. Isegi Roomat võib kuu aega järjest avastada ja ikka ei jõua kõike ära vaadata.

Pidev kolimine hakkab paratamatult kergelt ajudele, uues kohas midagi vajalikku on, midagi pole. Ka sisseelamine nõuab aega, näiteks et aru saada, kust poest mingit asja saab.

Ka sobiva korteri leidmine võtab oma aja. Neid tuleks enne ikka 3-4 läbi käia, et pakutavast tasemest aru saada. Saan aru jah, et väike laps, aga interneti kaudu ei broneeriks, vaid vaataks kohapeal. Oluline: kas pood on lähedal? kas lähedal on söögikohti? kui kaugel on transport?

Ma ise eelistan alati mõõdukalt suuri linnu, kus kõik on olemas, aga kus saab põhimõtteliselt ka jalgsi hakkama. Suurlinnad on liiga suured, liiga närvilised ja nagu ikka, ka kallimad.

5
2

Selle teema juures on päris palju aspekte, mida tuleks arvesse võtta. Panen siia mõned kirja.

- On sul mõttes mingi konkreetne koht, kus soovid veeta kuus kuud? Oled sa varem selles linnas käinud? Teiste sõnul võib olla tegemist väga super kohaga, aga oma silm on ikkagi kuningas ja sulle ei pruugi mingid konkreetsed asjad koha juures meeldida. Nagu veigo ka siin enne mainis, tuleks kindlasti kohapeal korter üle vaada, enne kui kuueks kuuks ühte kohta laulatatud oled. Samas, kui sa isegi ei tea, kas see linn on meeldiv, võib see protsess olla üsna vaevaline. Siis oleks pigem mõistlikum iga kuu uus koht võtta.

- Kas sa soovid reisida ühte kindlasse piirkonda või pigem erinevatesse piirkondasse? Kui näiteks tahad viibida Toscanas ja käia läbi erinevad linnad, külad ja teised vaatamisväärtused selles piirkonnas, on igati sobilik võtta korter ühte kohta ja siis sealt reisida. Kui aga on soov minna nii Põhja- kui ka Lõuna-Itaaliasse, on mõistlik võtta korter kuuks ajaks, ja siis edasi liikuda. Siin võiks veel arvestada, et suurtes linnades, eriti Roomas, ei käi niikuinii ära ühe päevaga, st muidugi on võimalik käia ka ühe päevaga, aga sel juhul ei näe sa suhteliselt mitte midagi. Muidugi on võimalus ka käia mitu korda ja siis iga kord vaadata mingi üks vaatamisväärsus ära – oleneb, kui kaugel elad ja kaua sealt sõit võtab aega. Oleks hea, kui mõtleksid enda jaoks välja, et mida sa täpsemalt tahad näha – kas pigem suurlinnu, loodust või külasid.

- Kui palju sa tahad kohalikku ellu sulanduda? On sul soov leida kohalikke sõpru? Kui liigud pidevalt ringi, satub teele küll igasuguseid inimesi, kellega tutvust sobitada, aga tavaliselt jäävadki need tutvuse tasemele. Ühes kohas olles saad aga leida tutvusi, kellega saad terve kuue kuu jooksul suhelda, ja õppida tundma itaalia kultuuri. Nii pika reisi võlu minu jaoks oleks kindlasti just selle kultuuri tundma õppimine ja seda saab teha kõige paremini ühes kohas paikne olles.

2
0

Tänud asjaliku tagasiside eest. Sain kindlasti mõtteainet kuidas edasi.

Kui kellelgi on endal korter või mõni konkreetne idee/pakkumine, siis võite ka kirjutada otse.

0
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased