Elust Aasias, Filipiinidelt Taivani elama

Tere kaasmaalased !

Mul on hea meel teile jagada infot, pilte ja videosid Taivani ning Filipiinde kohta. Kirjutan teile siia väikese loo elust Aasias.

Täpsemalt siis kuu aega tagasi asusin elama Kenting Beach Town'i Taivanis. ( vaata videot - https://www.facebook.com/photo.php?v=528636987177786 )

Pärast 3,5 aastat Filipiinidel, on elu siin nagu unenäos. Kõik, mis soovid, on olemas, pean silmas just elukvaliteeti.

Filipiinid oli tore seiklus ( vaata videot - https://www.facebook.com/photo.php?v=512867335421418)

Aga pärast pikka-pikka kohapeal olemist Boracayl, hakkasin tõsiselt puudust tundma paljudest asjadest, nagu puhtad rannad ja tänavad, kiire internet, hea klienditeenindus ja kohalikud, kes ei arva, et oled valge ja peaksid maksma alati topelt, kiirteed ja kiired ilusad autod, hea teenistus, McDonalds ja veel palju teisi asju. Neid asju võid leida Taivanist, Euroopast või kust iganes mujal hästi arenenud riigist, aga kindlasti mitte Boracay saarelt Filipiindelt.

Minu jaoks väga eriliseks teeb Taivani juures just see, et siit leiad sarnaselt Filipiinidele troopilise sooja kliima ja sooja helesinise merevee, palmid ja imeilusad liivarannad, sõbralikud inimesed ja omapärase Aasia kultuuri ja veel palju, palju muud huvitavat. Lühidalt, Taivan on nagu 2 in 1 ( Euroopa jõukus ja Aasia troopika )

3,5 aastat olen oma lohede ja lauaga erinevaid Vaikse ookeani lõunaosa taifuune nautinud ja lisaks palju koolituskogemusi kogunud, töötades erinevates lohesurfi koolides.

Nüüd otsustasin avada oma surfikooli Taivanis. ( vaata linki - http://www.kitesurfingTaiwan.com )

Eesti turistile on Taivan atraktiivne ka selle pärast, et riiki sisenemine ja riigis viibimine on viisavaba kuni 90 päeva.

Majutuse rendihinnad ühes kuus algavad 200.- eurost ning kõik on hinnas.

Selleks korraks kõik, kirjutan ja jagan uut materjali juba varsti!

Meie tegemisi saab jälgida ka meie kodulehelt: www.Extremeways.Tv

Kõike paremat soovides,

Extremeways.Tv Team

1
2

Madis, Sina või? Et iga kord kui kolimine, uus kasutaja? Aga edu!

0
1

Aitäh Norsu,

kuna tegemist ei ole ainult minuga siis pidasin õigemaks teha uus kasutaja Extremeways.Tv nimega, ühtlasi on see ka meie kodulehe aadress.

Edu ka sulle !

0
0

Uudiseid Taivanist !

http://kitesurfingtaiwan.com/kite-camps/

Cheers,

Extremeways.tv team

0
0

Uudiseid Taivanist !

Eile puhus tugev tuul Kenting Beach Town ümbruses. Lohesurf võis alata !!! Suured lained, soe merevesi ja päiksepaisteline ja tuuline ilm. See on surafari unistus :)

Vaata pilte, klicki lingile -

http://kitesurfingtaiwan.com/kite-destinations/

Tervitades,

Extremeways.Tv team

0
0

Extremeways.Tv EPISODE 1

https://www.facebook.com/photo.php?v=512867335421418

Tervitades,

Extremeways.Tv team

0
0

Extremeways.Tv EPISODE 2

https://www.facebook.com/photo.php?v=527503607291124

Tervitades,

Extremeways.Tv Team

0
0

Hei,

Väga äge, et Taiwanis veel eestlasi leidub, kes sinna veidi pikemaks peatuma jäävad! Ka minul on plaan pooleks aastaks sinna kolida õppimise eesmärgil. Ja mul on paar küsimust, millele nö kohalikud oskavad vastata.. näiteks, kas elektriseadmete laadimiseks on adapterit vaja? Voltide mõttes on ju Eestis tavaline 220V, Taiwanis 110V. Samas on laadijatel kirjas, et saab kasutada mingis vahemikus, kuhu nii 110 kui 220 sisse mahuvad?

Kuidas söögid on, odavad ja maitsvad? Piimatoodete järgi igatsust ei ole tekkinud? :)

Ja kliima - kas meenutab pigem paradiisi või on veidi liiga niiske?

Aitäh juba ette, Liisi

1
0

Tere.

Uuri järgi voolukleepsult või kasutusjuhendist, mis vooluvahemik Su elektriseadmetel on lubatud. Kaasaegsetel seadmetel on lubatud tavaliselt 110V - 230V, nagu ka mainisid. Sellisel juhul piisab üleminekust, mis näeb näiteks välja selline: http://custom.buyitsellit.com/29169/images/madeinkorea/living/adapter220v2.jpg . Neid üleminekuid müüakse siin kohapeal kui ka Eestis suht soodsa hinnaga. Enne siia kolimist soetasin ühe sellise Oomipoest Järve Keskuses. Söögid on ok. Oleneb, kuhu õppima tuled. Näiteks Taipeis on hulgi poode, kust saad osta n.ö Lääne toiduaineid ja toite. Nende seas Carrefour, Takashimaya ning Sogo toidupoed jt. Ka kohalikud toidud on täiesti ok. Selline tavaline menüü sisaldab endas riisi või nuudleid hakk-liha või hautatud looma-linnu-sealihaga. Lisaks köögiviljad küüslauguga, näiteks: http://farm4.static.flickr.com/3241/2718906876_1f75e7e98b.jpg Köögiviljadena mõistetakse siin eelkõike igasuguseid rohelisi taimi, kaasa arvatud näiteks magusa kartuli varred jne. Piimatooteid, nagu erinevaid jogurteid, rõõska koort, pudinguid on täiesti võimalik soetada tavalisest kaubanduskeskusest. Eelnimetatud poed müüvad ka näiteks hapukoort ja olen näinud isegi kodujuustu. Kohupiima ei ole veel trehvanud, aga toorjuustu-torte on võimalik poest osta, seega peaks kohupiima ka kuskil müüdama. Puudust ei pea ka tundma leivast ega näiteks hapukapsast- vähemalt ülalnimetatud poodidest on neid võimalik soetada. Kliima on suht talutav. Enamus ajast aastas on mõnusalt soe ja kraadid üle 20C. Samas ei ole veel näinud, et temperatuur on üle +38C. Hetkel on veidi palavavõitu, aga ei midagi super-ekstreemset. Kliima on tõesti niiskem, seega kui on probleeme liigestega, siis võib olla tiba ebamugav aeg-ajalt. Maavärinad ja taifuunid on väga tavalised, eriti just praegusel ajal. Viimati oli suurem taifuun eelmisel nädalal ja siis anti lausa 1 päev töölt vabaks, n.ö taifuunipüha. Kohaliku ilma kohta saad infot siit lehelt: http://www.cwb.gov.tw/eng/ Kui kolid Taiwanile, siis on soovitav hoida ennast kursis ilmamuutuste asjus. Näiteks, kui on tugev vihm just olnud, siis ei tasu minna mägedesse turnima, sest võib sattuda mudalaviini alla. Kui on taifuun, siis on turvalisem viibida siseruumides, et vältida tugeva tuule tõttu lendu tõusvate objektidega pihtasaamist. Inimesed on sõbralikud ja väga viisakad. Paljud tahavad praktiseerida inglise keelt ja täiesti tavaline, et tänaval või näiteks metroos tullakse ligi ja üritatakse vestlust arendada :) Kirjutasin ühes varasemas teemas ka vaatamisväärsustest. Kui on huvi, soovitan visata pilgu peale: http://trip.ee/node/9689 Kui on küsimusi, siis anna aga julgesti teada.

0
0

Tere Britta,

Suur aitäh abi eest! Ma vaatasin juba varem ka seda Sinu eelmist postitust, millele Sa viitasid, ning surfasin veidi ka selles foorumis ringi - aga ikka on parem saada soovitusi kaasmaalaselt! ;)

Mina ise lähen elama Tainani lähedale, sest väljavalitud ülikooliks osutus Southern University of Taiwan. Nii et sinna lõuna poole rohkem. Kampuses ma loodan, et asub ka mõni normaalne pood, kuigi kokkamisvõimalused pole vist kiita - terve ühika peale lubati kitchenetti - mis kõlab nagu köök aga veel hulga väiksem :D. Nii et ma ei tea, palju ma ise üleüldse süüa teha saan. No midagi vast ikka ;)

Natuke küsiks veel - kuidas ravimite hinnatase on? Või on kasulik Eestist kõikvõimalikud rohud kaasa vedada (äkiliste kõhutõvede, palaviku jm tarbeks)? Ja tehnika hinnatase? Söökide kohta olen juba kuulnud, et küllaltki madalad hinnad on võrreldes siinsetega, ja ma eeldaksin, et ka kõik muu on seega odavam.

Kas inimeste inglise keele tase on talutav või on lihtsam nendega mandariini praktiseerida? Ma olen Eestis natuke õppinud, aga kindlasti mitte piisavalt - õppekeel saab mul ka olema inglise keel õnneks. Samas oleks tore ka hiina keeles suhtlemine selgemaks saada :)

Tänan veelkord, Liisi

0
0

Loodan, et Extremeways.Tv team ei pahanda, et nii pikalt heietan omadest kogemustest siin teemas.

Tere Liisi,

rõõm kuulda, kui mu postitusest on veidigi abi. Olen ka mõned korrad käinud Tainanis. See on lahe koht- näed n.ö tõelist Taiwani elu :) Infoks niipalju, et kui maandud Taoyuani rahvusvahelises lennujaamas, siis Tainani on kõige mugavam pääseda kiirrongiga (HSR)(http://www.thsrc.com.tw/en/?lc=en), mis sõidab ~300km/h. Kui bussiga tuleb loksuda oma 7-8 tundi ja tavarongiga u. sama, siis kiirrongiga jõuad kohale u. 2 tunniga. Peale pikka lendu on see ilmselt mugavaim viis reisimiseks. Hinnatase on siin tõesti veidi madalam kui Eestis, aga ka näiteks palgad kipuvad olema madalamad. Kuigi see ka sõltub, sest välismaalastest keeleõpetajad teenivad väga hästi. Kohalikke eriti ei taheta näiteks inglise keele õpetajaks palgata, sest lapsevanemad eeldavad, et nende võsukesi õpetab päris ehtne välismaalane :D Kui plaanid siin lisaks õpingutele ka töötada, siis uuri järgi, kas Su viisa lubab seda. Turismiviisa kohe kindlasti ei luba töötada ja sageli ka õppeviisa. Kui saad ARC (Alien Resident Certificate), siis peaks nii õppimine kui töötamine olema lubatud.
Tehnikahinnad on suht kõrged, aga samas odavamad kui Eestis. Sõbranna käis külas aasta alguses ja soetas fotoaparaadi ligi 200-300 EURi soodsamalt, kui oleks saanud Eestist ja on väga rahul. Võltskaupa siin eriti ei müüda, seega kvaliteedi pärast ei pea üldiselt muretsema. Kui ostad elektroonikat, siis küsi kindlasti ka garantii-tšekk, sest mõnikord nad unustavad anda :) Hea, et oled õppinud hiina keelt, sest inglise keelega on siin veidi täbarad lood. Põhiline suhtluskeel on ikkagi hiina ja kirjutamisel kasutatakse traditsioonilist hiina keelt, mitte lihtsustatud (mandarini), nagu Mandri-Hiinas. Lisaks räägib just vanem generatsioon põhiliselt taivani keeles ja eriti just maapiirkondades, aga nad saavad aru ka hiina keelest. Soovitan väga täiendada hiina keele alaseid teadmisi enne siia tulekut, sest nii on Sul omal lihtsam hakkama saada. Kampuses on tavaliselt 7-11 või FamilyMart kauplused. Need on veidi analoogsed Eesti Statoili poekestele, aga kaubavalik on suurem. Need poed on avatud 24/7, seega hinnatase on tiba kõrgem, kui tava kaubanduskeskuses. Lisaks on üldjuhul mitu traditsioonilist söögikohta ja sageli ka kiirtoitu pakkuvaid putkakesi. Nälga kindlasti ei jää :)) Ravimid on soodsamad kui Eestis ja tavalist Coldrexi või nohurohtu on saada isegi kaubanduskeskustes, rääkimata apteekidest. Probleem võib olla mõndade spetsiifiliste rohtudega. Kui tõuseb palavik või on kõhutõbi, siis tasub külastada kohalikke kliinikuid, kus kirjutatakse välja vajalikud ravimid ja kätte saad ravimid sellest samast kliinikust. Kliinikuid on 2 tüüpi: Lääne ning Hiina ravimeetodeid järgivad. Infoks niipalju, et siinsetel doktoritel on kombeks kirjutada välja tablette või taimseid ravimeid hulgi, s.t kui on näiteks kerge kõhutõbi, siis lisaks antibiootikumidele saad veel mitu tabletti nii igaks juhuks. Ülidselt on arstiabi siin väga tasemel. Uuri kindlasti ka järgi, kas ülikool võimaldab sul saada haigekassakaardi, sest siis saad soodsamalt arstiabi, kui on tarvis. Tervitused.

0
0

Tere Britta,

Väga palju on abi. Ma olen küll surfanud foorumites ja lugenud oma ülikooli kodulehelt mingit üldist infot, aga vahetut tagasisidet on ikka oluliselt parem saada :). Eriti kelleltki, kes Eesti tasemega võrrela oskab!

Tasub vist tõesti algul kiirrong võtta, kuigi hinna poolest on buss vist kuskil 3x odavam. Aga kuna ma hakkan lendama 13.25 Tallinnast ja jõuan Taipeisse järgmine päev 14.00, siis on mul ilmselt parem kiirrong võtta, et lõpuks ometi kuhugi kohale ka jõuda. Lisaks, rongid käivad nii tihti, lausa üllatav! Ja busside kodulehed on kõik kohalikus keeles, sealt ei saanud ma esiti veel midagi aru ;)

Töötama polnud mul plaanis hakata, sain endale üpris korraliku stipendiumi ja seetõttu selle jaoks vajadust ei näe. Lisaks on ülikooli poolt tasuta õpe ja majutus ühikas, ja mina pean ainult söögi eest hoolitsema. ARC pean kindlasti taotlema (viisa kehtib vaid 90p), see oli ka ülikooli kodulehel kirjas.

Elektroonika osas, äkki tasub juba vaadata lennujaamades hindu, mul on peatused Moskvas ja Shanghais. Mingit fotokat mõtlesin ise ka endale soetada ja kui läpakas otsad anda otsustab, eks siis tuleb kohapealt uus muretseda ;). Kas Su sõbranna ostis endale peegelkaamera või mõne korralikuma kompaktkaamera? Kui jutt on juba 200-300 euri odavamalt, siis ma eeldaks, et tegemist on üpris hea aparaadiga?

Minu hiina keele õpetaja (kes oli hiinlanna) hoiatas mind juba ette, et need characterid, mida tema mulle õpetas, pole eriti kasulikud, kuna Taiwanis on käibel traditsiooniline hiina keel. Aga igal juhul võtan oma õpikuid kõik kaasa, Lonelyplanetis on vist ka peamised fraasid välja toodud õnneks!

Kas Sa oled ise katsetanud ka hiina ravimeetodeid? Kõlab väga põnevalt, kuidas see välja näeb? Masseerid teatud punkte ja jood spets-teed peale ning töötab? Hakka või tahtma, et mõni tõbi mindki tabaks seal koha peal, et ka näeks, mis ravimeetodid kasutusel on :).

Ja veel tahtsin uurida, kas Sa oled saare peal ringi matkamas ka käinud? Lonelyplaneti järgi on matka- ja rattateid hulgim, ning väga soovitatakse paaripäevaseid trippe ette võtta. Kuidas ööbimistega on?

Päikest, Liisi

0
0

Tere, väga hea, et oled niipalju eeltööd juba teinud siia kolimiseks :) Igaks juhuks mainin, et Taoyani lennujaam asub Taipeist u. 50min bussisõidu kaugusel. Taipeis asub Songshani lennujaam, aga see on orienteeritud rohkem kohalikele lendudele. Kiirrongi peatus on Taoyanis täiesti olemas. Elektroonikat tasub kindlasti uurida ka lennujaamadest. Taiwani eelis on vast ainult see, et siin müügil olevad mudelid on tõesti n.ö just ahjust tulnud, kuna paljude elektroonikafirmade tootmisliinid või lausa peakorterid asuvad saarel või saare vahetus-läheduses, siis on võimalik soetada selliseid seadmeid, mis veel kuskil mujal pole müügile jõudnud. Sõbrants ostis tavalise peegelkaamera. Kui plaanid osta tehnikaturult tooteid, siis tasub võtta keegi kohaliku välimusega inimene kaasa, sest mõnikord pakutakse "ameeriklastele" üht hinda ja kohalikele teist ja kindlasti tasub tingida! :) Hiina meditsiinist olen proovinud massaaži ja nõelravi. Viimane on küll väga mõnus, aga massaaž on suht piinarikas, kuna kujutab endast pigem kondiväänamist. Tõsi, hiljem on tunda, kuidas luud-liigesed on mõnusalt elastsed. Peale protseduuri antakse hulk väikeseid pakikesi suht mõrudamaitselise taimse rohuga, mida tuleb sisse võtta paar nädalat. Matkamas olen käinud päris palju, aga ainult nendes paikades, kuhu pääseb ligi rongi või bussiga. Autot pole veel soetanud. Matkaradu on tõesti meeletult ja mägedes on nii asfalteeritud radu rattaga sõiduks, kui n.ö looduslikke jalgsikäimiseks. Kuna matkamine on siin väga populaarne igas vanuses inimeste seas, siis valitsus on näinud vaeva ja pannud üles hulga teeviitasid, kaarte ja suuremates kohtades on avatud ka turismiinfopunktid, nii et ei pea muretsema, et eksid ära. Turismipunktides räägitakse ka päris soravalt inglise keeles. Oleneb Su huvidest, aga esmalt soovitaksin minna Hualieni. Sealsed vaated on lihtsalt võrratud! Ööbimiskoha oleme tavaliselt bronninud läbi interneti booking.com lehel. Enne reisi oleme igaks juhuks üle helistanud, kas kõik ok. Tervitused :)

0
0

Hei,

Oot, mis vahe on tavalisel elektroonikapoel ja tehnikaturul? Kas sellist turgu leidub ka Tainanis?

Kas mägedes olevad rattateed ei ole liiga rasked läbimiseks? Olen ka rattaga ikka sõitnud, aga tavaliselt on tegemist olnud ikkagi suhteliselt flat-maastikega, mägedes sõitu ei kujuta hästi ettegi. Samas ka Lonelyplanet ja erinevad foorumid jutustavad sellest, kuidas tegemist on väga tasemel radadega, kuhu kindlasti soovitatakse minna. Kas ratast on muidu mõistlikum rentida või endale mingi kasutatud versioon soetada? On rattaga sõitmine pigem tavaline ka linnades/linnade vahel või ainult matkaradadel loodusparkides?

Kas need ööbimiskohad matkaradade ääres on kalli hinnatasemega? On seal äkki võimalust ka ise telk püsti panna või pole see pigem soovitatav?

Mis põhjustel Sa ise Taiwanis oled - töötad/naudid soojemat kliimat kui siin? Ja kui kaua Sa juba resident seal olnud oled? Tead kohe iga valdkonna kohta nii palju, mul ikka väga vedas, et Sinu otsa sattusin! :)

Tänan veelkord info eest, Liisi

0
0

Tere, elektroonikapoed on nagu Eestis OnOFF jt. Tehnikaturul on palju väikeseid n.ö poekesi või õigem oleks öelda box-e, kus spetsialiseerutakse, kas brändi- või tootegrupi põhiselt teatud seadmetele või komponentidele. Enamik toodetest kuuluvad IT, fotograafia või mobiilside valdkonda. Näiteks ühes box-is müüakse ainult arvutikomponente (CPU, mälu jne) ning kaableid, teises aga müüakse fotoaparaate ja videokaameraid. Vt. http://www.flickr.com/photos/93694546@N00/4757166164/. See on sisevaade GuangHua Digital Plaza-st, mis on sarnane Kristiine Keskusega, aga riiete ja kodutarvete asemel müüakse ainult eelloetletud tooteid. Kuna mainisid soovist soetada fotokas, siis Taipeis, Main station rongipeatuse vahetus-läheduses, on ka n.n fotopoodide tänav, kus on järjest Canoni, Nikoni, Olympuse jt. esindused. Tainanis pole kohanud selliseid müügikeskusi, nagu Digital Plaza, aga elektroonikat müüvaid kauplusi on küll. Mägiteed rattaga läbimiseks on suht vaevarikkad seoses palava ilma ja järskude tõusudega, aga ei midagi võimatut ja sõitjaid on päris palju. Tainanis on ehk ok sõita ka tänaval rattaga, aga Taipeis tasub pigem eelistada ühistransporti. Väga levinud transpordivahendiks, eriti kohalike seas, on motorollerid, nagu ka muudes, enamasti sooja kliimaga, riikides. Igal juhul ole ettevaatlik, sest liiklusmärgid tunduvad olevat paljude juhtide jaoks lihtsalt formaalsus! Tõenäoliselt on mugavam soetada oma jalgratas kui rentida. Samas, mõned kampused pakuvad ühiskasutuses olevaid rattaid, nii et tasub seda varianti ka uurida. Kliimapoolest on telkimine ok, aga turvalisuse seisukohast ei julge väga soovitada. Lisaks tuleb arvestada, et siin on päris palju mürkmadusid, ämblikke ja muid huvitavaid loomi. Hosteli-tüüpi elamised ja kodumajutused on ilmselt mugavamad, aga igal inimesel on omad eelistused :) Kolisin siia paar aastat tagasi ja põhjused on nii isiklikku elu puudutavad kui tööalased. Tervitused.

0
0

Tere Britta,

Vist ei oskagi praegu rohkem midagi küsida. Ma igaks juhuks paluksin Sinu meiliaadressi, kui kohale jõudes mõni küsimus tekib, on äkki nii mugavam otse suhelda.

Ja igal juhul suur-suur aitäh Sulle vastamast! Nüüd on minu tunne mineku osas natuke kindlam ja teadmine olemas, et päris džunglisse ma ikka ei satu :)

Terv, Liisi

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased