Erinevad Phuketi piirkonnad; hinnad; hotellid

Tere!

Olen jaanuaris minemas Taisse, küll juba kolmandat korda, aga esimest korda omal käel mitte paketikaga. Esiteks, millal oleks hea aeg hotell ära bookida? Vaatan praegu, et hinnad pole just kõige paremad, aga kas on lootust üldse et langevad, kuna jaanuar ju ka tipphooaeg seal?
Teiseks, kuhu kanti hotell võtta PEALE Patongi. Kuulsin, et Patong pidi olema kõige ülehinnatum koht Phuketis, kas tõsi? Mida siis eelistada, kus on odavam kui Patongis? Tahaks, et meri oleks lähedal, aga samas ka et kell 12 öösel saaks tänaval süüa ja oleks ka veidikenegi melu hotelli lähedal. Üldse eelistaks mitte neid tavalisi väikseid katusebasseinidega hotelle, pigem suurema territooriumi, basseinibaariga jms. Ja mis piirkonnad on siis odavamad kui Patong? Kui kellelgi on häid hotellisoovitusi viimase paari aasta näitel, siis palun!

Minu meelest on teema pealkiri vähe mööda.
Nagu ma aru saan, siis jutt on ju ainult Phuketi erinevatest piirkondadest, mitte kogu Tai omadest?
Tai on ikka oluliselt suurem kui ainult Phuket.
Aga Phuket on nii või naa puhkuseks Tai kõige kallim piirkond. Ja seda eriti veel kõrghooajal.
Phuketil pole ülejäänud Taist kallim mitte ainult majutus vaid ka söök-jook ja kõik muu.

@E.T. Pealkiri tõesti läks valesti, mõtlesin vaid Phuketit. Tänan märkamast! Olen kursis, et Phuket on kallim ülejäänud Taist, kuid kuna seekord on minek kuuekesi, tuli arvestada enamuse sooviga ja valikuks jäi just see saar. Selles osas enam miskit muuta ei anna. Niiet loodan et sa ei pane pahaks, et soovin Phuketi eri piirkondadest ja hotellidest teada, isegi, kui see on Tai kalleim piirkond :)

Ei, muidugi mitte. Miks peaks pahaks panema?

Ma ise olen Phuketil käinud väljaspool kõrghooaega ja siis ka peatudes just Patongis ja nimelt väiksemas aga heas hotellis (põhjus oli küll tegelikult selles, et seal sain allahindlust kuna tuttav oli seal tööl). Ja viibisin seal vaid 3 päeva, mida sisustasin väga tihedalt, liikudes ringi tasuta transpordiga :)
Nii et suurte hotellide ja nende hindade osas kõrghooajal seal kahjuks nõu anda ei oska.
Küll aga annaksin lingi asjalikule lehele, kus saad erinevate Phuketi piirkondade plussid-miinused ära näha ning seal saab ka hotelle valida.


Loodan, et on abiks.
Tere.
Kui jaanuaris minek siis broneeri juba täna. Patong täitsa normaalne, leiad ka normaalse hinnaga väga häid söögikohti.
Ise peatusime Deevana Patong Resort & Spa, jäime rahule.

Paari soovitust/kogemust võiksin jagada. Värskelt käidud selle aasta veebruaris, aga samades hotellides oleme peatunud ka varem.


Miks just nende valikuteni jõudsime:
- tavapäraselt oleme suurem (5+ inimest) seltskond, kes koos reisib
- bassein
- hind per inimene per öö jääb alla 50 EURi
- review'de hinded keskmisest kõrgemad
- melu lähedal
Oleme ikka ja jälle kaalunud ka muid Phuketi piirkondi, aga jäänud peamise patupesa e Patongi juurde. Seda eelkõige meelelahutusvõimaluste pärast :) Tuk-tukiga pole probleem ka kõrvalrandadest tulla, aga seni pole seda teed läinud.

Deevana jääb Banglast ca 10min jalutuskäigu kaugusele. Tuk-tuk oli minu mäletamist mööda vist 200. 
Neil on suur ja mõnus bassein. Bassu-baar on ka olemas. Hea ja vaheldusrikas hommikusöök. Lihtne jõusaal, kus põhiharjutused saab ära teha. Massaaž jm sarnased teenused.
Seni olen alati bronnid teinud nende kodukalt, kuna nad pakuvad pakette, mis on enamvähem sama hinnaga, mis booking pakub, aga saab igasugu mudru juurde. Nt. tasuta lennujaama transfeerid, massaažid, õlled toas jne.

Orchid Resortel on põhimõtteliselt Banglast üle tee 2-3min jalutada. Tavaliselt, kui on pidutsemise isu, siis esimesed päevad bookime selle. Ta on küll väga tiheda liiklusega vahetänava ääres, aga toas seda eriti ei kuule. Soovitan valida Delux toad, mis on üleval korrustel.
Katusel on väike bass, mis ei ole otseselt ujumiseks, vaid pigem niisama lebotamiseks. Bassu juures on ka baar, aga see pigem töötab niimoodi, et helistad seal asuval telefonil receptionisse ja siis tuuakse söögid-joogid kohale.
Üks eripära on ka, mida mujal kohanud pole - katusebassu juures on ka soome saun. Pole küll isegi ühtegi korda kasutanud. Ilmaselgelt pole seda väga vaja, kui katusel päike lagipähe peksab.
Kohe kõrval on 7/11. Jungletoni ostukeskus on 4-5min jalutuskäigu kaugusel. Kui see oluline peaks olema. Paar maja Bangla poole on hea jõusaal, kus kaloreid kulutada, et külmasid Shingasid kulistades südametunnistus piinama ei hakkaks :)

Ehk sinu soovidele vastab minu valikust pigem Deevana, aga väsimatutele pidutsejatele on mugav Patongil paar-kolm päeva ka Orchidis veeta :)

Ma arvan, et kõige mõttekam oleks defineerida millist summat te olete nõus majutuse maksma, sest mis ühele tundub odav võib teise jaoks kallis olla. Kui vaadata üldist tendentsi, siis ma ei usu, et hinnad lähevad madalamaks, sest tipphooaeg on tulemas:) Kui on soov minna omal käel, siis broneeringut oleks tarvis teha paar kuud ette (mai või nii). Seetõttu mulle meeldibki Taisse võtta pakettreise, sest see on kokkuvõttes odavam, mugavam ja lihtsam. Viimati käisin Karon'is ja hotelliks oli: Ramada South Sea Karon Beach, mille broneerisin läbi https://www.novatours.ee/puhkusereisid/tai .. mina jäin valikuga väga rahule:P

Ilmselt paljud ei viitsi olla nii kaua ühes kohas, mis pakettreiside puhul on paratamatu. Näiteks 8. veebruarist 13 ööd Ramada South Sea Karon Beachis on 1500 eurot inimene ehk 3000 eurot kahele.
Omal käel broneerides maksab see hotell 1629 eurot kahele. Täishinnaga pilet ilma soodukaid lantimata 600 eurot inimene ehk 1200 eurot (kokku 2829 eurot).
3000 või 2829 on siis kalleim võimalik täishind, lennu kuupäevadega mängides või soodukaid oodates võivad mõlemad hinnad ilmselt langeda.  Lennupiletitel on ilmselt kahe reisija peale kuni 200 eurot alanemisruumi erilise peavaluta, hotelli puhul on raske öelda, näiteks novembriks on täishind 1300 eurot ehk vastavalt täituvusele hind siiski langeb reisi lähenedes (kerkib ainult siis, kui hotell on pea välja müüdud).

Pigem ei anna ise broneerimine niivõrd säästu (mida tuleb mõistagi ka, küll mitte kaks-kolm korda, mida järeldatakse võrreldamatuid asju võrreldes), vaid paindlikkust. Ei pea ära lendama ja tagasi tulema just nendel 1-2 päeval nädalas, kui tšarter lendab, ega majutuma kogu aja ühes hotellis ja piirkonnas.