Erinevate lendude(broneeringute) kindlustamine ühte

Tere!

Mul on kolm erinevat broneeringut lendudele, kus iga lend on teisega siiski seotud, aga eraldi ostetud tänu teatud pakkumistele. Kas oleks võimalik teha reisitõrke kindlustus nii, et see kataks mitte ainult ühte ära jäänud lendu vaid ka sellega järgnevalt (enda jaoks) seotud lennu, sest kui üks lend ära jääb, saan ma kindlustuselt raha küll, aga sellega poleks midagi teha, sest ma ei jõuaks järgmisele lennule, mis on hoopis teine broneering.

Ette tänades...

Aga miks sa seda otse kindlustusfirmast ei küsi?

Reisitõrkekindlustus katabki enamasti kõiki lende, sõltumata broneeringute arvust ja lennufirmadest. Oluline on lendudevaheline aeg. Vabandust, aga väitest, et lennud on omavahel seotud, kuigi eraldi broneeringutel, ma päris hästi aru ei saa. Ühe reisi jooksul on kõik lennud omavahel seotud - see ongi ju üks reis. Paraku lennupiletite mõistes on üks broneering = üks lennupilet, sõltumata lendude arvust. Kaks broneeringut on kaks lennupiletit ja sellisel juhul on hoopis teine lennuettevõtja vastustus jne.

Kui Sul oleks kõik lennud ühel piletil, vastutaks Su lõppsihtkohta kohaletoimetamise eest lennufirma, mitte kindlustus. Kui Sul on eraldi piletid, siis kohalejõudmiseks ongi vajalik reisitõrkekindlustus. Reisitõrkekindlustus peaks katma kõik kulud, mis Sulle kaasnevad lõppsihtkohta jõudmiseks, olgu see ühe või kolme lennupileti hüvitamine. Siinkohal on muidugi äärmiselt oluline, et lendude vahel oleks mõistlik aeg, enamiks Eesti kindlustusseltse peab "mõistlikuks" sõltuvalt lennujaamast 1,5 - 2 h.

Loomulikult peaks enne kindlustuse sõlmimist läbi lugema ka kindlustustingimused.

Seotu all ta mõtles seda, et järgmine edasilend on teise lennu õigeaegsest saabumisest sõltuv.

Naabrimees, aga see on ju reeglina alati nii? Mingis ulatuses on kõik järjestikused lennud omavahel seotud ja järgmisele lennule jõudmine sõltub eelmise saabumisest:) Muidugi on erineva nö tundlikkusega olukordi - kui lendude vahel on 30 min, siis on asi igati nutune, ei aita ükski kindlustus.

Muidu aga on tegemist kindlustusjuhtumiga.

Küsi kindlustusfirmast üle, lepinguid on igasuguseid. Ka selliseid, mis ei kata lennu hilinemisest tingitud kahjusid (ülejäänud piletid, hotellid jne) vaid ainult reisi katkemisega seotud kulud - nt tagasisõidupiletid, kui järgmisele lennule ei jõua ja edasi lennata pole võimalik.