Esimene reisibüroo poolt korraldamata reis - Barcelonasse. Palun infot.

Tere.

Idee minna, maikuus, elu esimesele reisbüroo poolt korraldamata reisile, sihtkohaks BARCELONA. Ilmselt veeta nädal vaid Barcelonas oleks mõtetu. Kuhu soovitate minna, millised on vahemaad, kus ööbida, vo on kellegil "näidis marsruut " soovitada.
Minek oleks mai esimesel nädal.

Ette tänades.

Reisibüroota korraldatud reisi võlu ongi võimalus panna kokku marsruut ainuüksi oma ja kaaslaste eelistustest lähtuvalt. Universaalset retsepti pole - mõni tahab muuseume vaadata, mõni veinimõisaid inspekteerida, mõni mägiradadel turnida, mõni rannaelu nautida.
Ise soovitaks olla 4 päeva Barcelonas, ülejäänud 3 päevaks aga rentida auto ning teha tuur Costa braval ja Püreneedes. Vaatamist on kuhjaga, et enda jaoks sobiv välja valida, kasuta mõnd reisiraamatut, valiku leiad näiteks www.amazon.com alt märksõnadega catalunya, pyrenees ja costa brava otsides.
Nt see raamat võib olla abiks: http://www.amazon.com/Rough-Guide-Pyrenees-Travel-Guides/dp/1843537664/ref=pd_sim_b_title_3. Autorent mais enne suvehooaja algust on üsna odav, 3 päevaks saab ford fiesta suguse mugava väikeauto ca 70€ eest.

kasuta ronge ja sõida ranniku väikelinnadesse. Minu arust väga lahedad.
Või mine Montserrati mägedesse. Ise sai käidud ja tuiatud erinevaid matkaradasid mööda. Kloostris ei käinudki, sest loodus köitis palju enam.
Nädal möödub kindlasti märkamatult.

Käisin ise just selle aasta mais Barcelonas. Kohapeal viibisime 5 ööpäeva.
Esimene õhtu kohale jõudes tutvusime lihtsalt hotelli ümbrusega. Olgu kohe öeldud, et ööbisime väga hea asukohaga hotellis (julgen soovitada)- Hotel Climent (küll vaid 1 tärn, kuid hea kvaliteedi ja hinna suhe - hind ~500 kr öö inimese kohta sisaldas hommikukohvi saiakesega, igas toas on WC ja vann)Asub Placa Espanya vahetus läheduses vaid paari minuti tee metrooni, rongini, ka bussijaam on üsna ligi. Olulisemad vaatamisväärsused sealsamas.
Teiseks päevaks planeerisime omale Montserrat mägede ja kloostri külastuse.
(~tund sõitu, võimalus eelviimases peatuses väljuda ja tõusta viimane tõus mäkke rippraudteega - Aero Montserrat). Peale kloostrikülastuse ja Montserrat leedi - La Moreneta e. Must Madonna vaaatamise, turistide hordid ei olnud seda selleks kellaajaks veel vallutanud, otsustasime mõned tunnid mägedes liikuda. Sinna viib korralik tähistatud matkarada(varuda kindlasti kaasa vett joomiseks)Sõltuvalt matkamise soovist ja sellele kuluvast ajast jääb sel juhul õhtupoolne aeg veel Barcelona külastamiseks. Ise külastasime FC Barcelona kodustaadionit Nou Camp, olümpiakompleksi ja staadionit. Õhtul peale kella 20 toimus võimas tasuta vee ja valgusshow Montjuic Maagilise purskkaevu juures (Soovitan kindlalt plaani võtta, kuna see oli meie hotelli vahetus läheduses, jälgisime seda kolmel järjestikusel õhtul)
Kolmas päev oli meil puhtalt Barcelona päev. Mõned märksõnad mida soovitan vaatamas käia - Parc Güell, Sagrada Familia kirik, Casa Mila, Casa Battlo, La Rambla, L'Aquarium de Barcelona (meremaailm koos haitunneliga) Poble Espanyol ...
Kindlasti tuleks mõnel päeval käia vahemeres ka ujumas
Neljas päev oli meil Andorra päev, st sõitsime Eurolines bussiga (~3 tundi sõitu) Andorrasse, kus kohapeal viibisime natuke üle 3 tunni. Ega see pikk aeg ei ole, olid vist hilisemad bussid ka mis tagasi sõitsid, aga iseenesest on see üks shoppajate paradiis, mis meile huvi ei pakkunud. (valetan vaid niipalju, et Andorra La Vela Hüpermarket oli ainus pood, kust sai kogu Barcelona reisi käigus komme valida ja osta). Juhul kui aega ja soovi siiski on, võiks seal ära käia, sest vaated kogu sõidu vältel on võrratud.
Viies päev kujunes meil taas Barcelona päevaks. Märksõnad - Gooti linnaosa La Rambla kõrval, ujumine, Ciutadella park, Arc de Triomf, tõus Montjuici tippu, kui on tahtmist ja aega, võib veel tutvuda Tibidaboga.
6 päeval tulime juba koju tagasi.
Kokkuvõtteks, kõik sõltub muidugi huvidest ja liikumistempost, kuid Barcelonas on, mida vaadata.
Kui on kellegil mõned täpsustavad küsimused, võin neile vastata, kuniks veel mäletan :P

Palun infot selle kohta, et millisesse terminali lähevad Estonian Airi lennukid Barcelonas. Kuna praegu sinna lende ei toimu, siis lennujaama kodulehelt seda vaadata ei saa. Meie lend läheb edasi B terminalist, kui näiteks peab terminali vahetama, kas see on siis väga aeganõudev, palju peaks ajavaru olema? Kas 1,5-2 tundi on piisav aeg, et oma kotid kätte saada ja uuele lennule registreeruda?
Tänud vastajatele!

www.aena.es kaudu on leitav BCH terminaliplaan , A ja B asuvad vahetult teineteise kõrval, mistõttu terminalivahetus ei tohiks aeganõudev olla. Kuna Estonian Air hakkab sinna alles märtsist lendama, siis ei pruugigi veel päris kindel olla, mis terminali ta lendama hakkab. Küsimus on ennekõike selles, kas Schengen rakendub suvisest lennuplaanist (praeguste plaanide kohaselt peaks küll), sellisel juhul võib ta lennata ELi siseste lendude terminali, kui aga peaks rakendumine mingil põhjusel viibima, siis teise.

Eelmine vastus peaks üsna piisav olema. Käesoleva aasta mais saabusid Estonian Airi lennud A terminali, kuhu tulevikus, ei tea ...

Lisan siia veel terminali plaani Barcelona lennujaama kodulehelt (Neile, kes ei suuda seda ise otsida)
http://www.barcelona-airport.com/eng/maps_eng.htm

eksvist- tänud Sulle informatsiooni eest !
Täiest arusaamatuks jääb mulle terminalide vahetamise jutt ? Barcelonasse on otselend ? mis terminalide vahetus ?

Kujuta ette Tallinna reisisadamat...seal on terminal a,b,c...lenujaamas on peaegu samuti, ainult kõik asub ühe katuse all ja tee ühest terminalist teisse võib olla 15 min.

Tegelikkuses ma ei usu, et Estonian Air saabuvad lennud nüüd kohe teise terminali üle viiakse,eks nad ikka samasse jäävad kus kogu aeg. Ka Finnair, mis on palju suurem firma, saabub samasse terminali (Käisin ise Barcelonas just Finnairiga).
Juhul kui edasilend toimub B terminalist, siis kohvriga sinna minemine võtab küll maksimum 5 minutit. (vaja vaid terminalist väljuda, mõnikümmend meetrit edasi ja teisest uksest sisse).
Iseasi muidugi, kui palju võtab aega kohvri kätte saamine. Minu kogemus oli positiivne - saime üsna ruttu kohvrid kätte.

Lennujaamast linna saamise kohta kirjutasin lühidalt siin http://www.trip.ee/node/34126