Esimest korda suusareisile (Vem Dalen)-millega peab arvestama?

Kuna Vem Dalen´i piirkonna kohta on ainult väga vana infot, siis mõtlesin uurida täpsemalt mõningate asjade kohta:

  1. Kas suusavarutus Eestist rentida või kohapealt? ( Autoga minek) Kas hinnavahe suur?
  2. kas praeguste soojade ilmadega on vaja üldse muretseda termopesu+termo sokid, kindad jne?
  3. Kas seal piirkonnas on ka mingid SPA võimalused, kas peab võtma ujumisriided kaasa?
  4. Kas sealsed ööbimiskohad on viisakad ja soojad...?
  5. Kas peaksin arvestama kindlasti millegi tähtsaga?

Kui tegemist on Vemdaleniga Rootsis, siis vaata ise järele -- http://www.skistar.com/en/vemdalen/
Täiesti ajakohane veebisait, temperatuurid ja kaamerapildid lausa reaalajas.

Küsimused:

  1. Rendihinnad leiad eespoolviidatud kodukalt, võrdle ise. Eestist rentides pead arvestama pikema perioodiga (sõidupäevad) ja ka autos võtavad suusad/ laud päris palju ruumi.
  2. Korralik spordipesu ja soojad sokid/kindad on suusatamise juures alati kasulikud. Sooja ilmaga võid vähendada pesu ja suusajope vaheliste riidekihtide arvu kuid alumine kiht peab olema. Ning see, et Eestis on soe (ega ta nüüd ikka väga soe ei ole kui õues pikemalt viibida) ei tähenda veel seda, et igal pool sama ilm on. Kohapealset ilma ja prognoosi näed ka eespoolviidatud kodukalt. Pikemate prognooside jaoks on kasulik koht yr.no -- http://www.yr.no/place/Sweden/J%C3%A4mtland/Vemdalen/long.html
  3. SPA kohta uuri ise, samas ujumisriiete kaasavõtmine lisaks suusariietele ilmselt su pagasi kogust ei mõjuta...
  4. Ööbimiskoht on selline, nagu sul broneeritud on. Kui tegemist on suusamaja või hotelliga, siis on see kindlasti korralik -- aga otsi internetist üles ja vaata järgi.
  5. Mis on sinu jaoks tähtis? Ühele asjale juhiks tähelepanu -- kui ööbimine on suusamajas, siis tavaliselt ei ole rendihinnas voodipesu. Selle saad eraldi juurde tellida (hind on enamasti selline, et poest saab sama raha eest mitu komplekti päriseks) või võtad kodust lina ja padjapüüri kaasa. Aga uuri selle isiku käest, kes sulle majutuse broneeris.

Rootsi suusakeskused on tasemel, seega ära muretse liialt ja mine kohale ning naudi.

Meie oleme rentinud alati kohapealt, netis ette ära bronninud, saab soodsamalt ja varustus kõik kohe valmis pandud kui sinna jõuame.
Ilaminfot vaata jah eespool pakutud lingilt. Seal ilm reaalajas ja veebikaamerad ka. Spad seal pole kohanud, sest keskus ise suht väike, kui siis võibolla eemal linnas kuskil. Oleneb kus ööbite, kas hotellis või majades. Oleme ise alati maja rentinud otse mäele ja väga soojad ja viisakad, meile väga meeldib. Me oleme olnud ainult Björnrike keskuses, kuna oleme käinud lastega siis ei viitsi autoga mäe vahet sõita, jube mõnus suuskadega laskuda otse maja ette ja minna tuppa sooja suppi sööma :) Ei oska küll õelda, et millegi nii erilisega peaks seal arvestama :) Mõnus keskus, ilusat reisi. Muide kas seal lund on praegu?

Seda jah , et kui lähete autoga võtke voodipesu ise kaasa, tekid padjad seal olemas. Ja köögis on täisvarustus pottidest pannidest kuni pitside ja serviisideni välja olemas.
Lõpukoristuse oleme ka alati ise teinud, vahendid kõik selleks olemas, see mõjutab maja hinda ka tuntavalt :)

Oleme olnud seal 3 korda ja alati ööbinud Klövsjös. Ka seal saab suusaga otse maja ette. "Kodumägi" väga hea ja praktiliselt inimtühi, rajamasina jälge saad sõita kuni õhtuni. Sealt autoga Vemdalenisse või Björnrikesse ei ole pikk maa.
Mägedes on alati nii, et täna võib olla 0 kraadi, hommikul aga -20 kraadi. Vemdaleni piirkonna suurim probleem on tuul! Õnneks on seal võimalus valida sobiv suusakeskus, olenevalt tuule suunast.
Voodipesu ja toit tuleks loomulikult kaasa võtta ning ka varustus (www.suusad.ee Peetri käest saab päris soodsalt).
Eelista kindlasti suuri maanteid, sest väikesed on sageli kiilas (vaatamata sellele, et navi näitab seda teekonda kiiremaina).
Ja meile meeldib Vemdaleni piirkond tunduvalt rohkem kui Are.

Suur tänu info eest, sellest oli väga palju abi! Tänud!

Üks pisitähelepanek veel -- nagu eespol mainitud, siis varustuse võib Eestist soodsama saada kuid kohapealt rentimisel on see eelis, et saad vahetada kui näiteks teisel mäepäeval selgub, et saapad pigistavad või suusad on liiga pikad/lühikesed või tahaks üldse ühel päeval suuskade asemel lauda proovida vms.
Aga loomulikult maitse asi. Igaüks otsutab ise.