trip-krainetrip-ukraine-dark
Faro...

Tervist!

Minek Augusti lõpus Portugali-Farosse. Auto juba tellisime ära majutust veel mitte, kuna olen lugenud, et leiab ka normaalse hinnaga kohapealt. Kohapeal oleme nädala. Plaan oli ka käia Lissabonis ja siis tagasi Farose kanti. Küsimus siis, et kas on mõistlik plaan minna Lissaboni või läheb liiga rapsimiseks? Kui jah siis kuhu Lissaboni asemel minna? Maandumine ja ära lend toimub Farosest.

Ette tänades:)

Selle linna nimi ongi Faro (kust-Farost ja kuhu-Farosse, eks).

Kui ei plaani just kõik 7 päeva rannas praadida (mis kindlasti ei ole ka tervislik, sest päike on seal võimas), siis tasub kindlasti Lissabonis ära käia. Selleks võiks varuda aega terve päeva kindlasti (kuna sinna ~280km ja mägiteedel ei lähe see mitte nii ruttu kui Eestis siledal maal) või isegi kaks. Lisaks soovitaks veel sõita mööda lõunarannikut kuni nn maailma lõpuni välja (Cabo de S.Vicente)Sealt avanev vaade ääretule ookeanile ning meeletu tuul on väärt elamus.

Samuti pole kaugel Hispaania ning Sevilla, kus võiks ära käia, kui juba sealkandis olla (~ 200 km). Seal olles võiks juba sõita ka lõunasse Cadizi suunas ning miks mitte käia ära ka Gibraltaril. Kõik oleneb suuresti sellest, kui palju tahate lihtsalt rannas vedeleda ja kui palju muud näha. Sõita on kindlasti kiirem ja mugavam mööda suuri magisraale, mis on küll tasulised, kuid nii saate tunduvalt kiiremini edasi, kui väiksematel teedel ümber ja üle mägede keerutades.

Kus te paikneda plaanite? Kas päris Faros või kuskil väiksemas vaiksemas paigas? Lõunarannik üldiselt väga turistikas, palju inglaseid ja sakslaseid. Eestiski populaarne kuurort Albufeira on armas, samas julgen ka veidi suuremat kohta - Lagost soovitada.

Huvi korral võin veel infot jagada. Portugal on minu suur suur lemmik ja armastus, kus iga paari aasta tagant lausa pean jälle ära käima.

linna või linna lähedusse otsiksingi ma elamise ja just Faros tasub ringi vaadata. Või veidi eemale Vilamoure (oli see kirjapilt vist nii)kuurordisse. Nõus eelmise postitaja jutuga, Lissaboni jaoks soovitan ikkagi kaks päeva varuda - muidugi, sõltub, kui palju ja põhjalikult seal ringi vaadata tahad.Pole need mäed seal hullud, kuid aega läheb veidi rohkem küll. Mainitud Albufeira on kena küll ja seal tasub vanalinna ümbruses ringi vaadata, kuid siiski on ta pea Viljandi suurune linn tihedalt hotelle täis, ise valiksin mainitud Lagose, kus pikemalt ringi vaadata või peatuda. Ja külastada tasub kindlasti Silvesi väikelinnakest ja mainitud Cabo de S.Vicente. Sevilla on Farost 145 km ja seal sai päevaga kenasti hakkama, alati võib muidugi kauemaks tegevust leida.

Kindlasti tasub Lissaboni minna. Meie olime ühe pika päeva. Tee on kiire, kui kiirteed sõita ja raha maksta ~20 EUR oli ots. Väga lahe on Vasco de Gama sild, oli vist pikim Euroopas. See on sissesõidul linna. Lissabon on suht uus linn, kuna maavärin umbes paarsada aastat tagasi lõhkus linna täielikult. Seal on ka üks väga moodne linnaosa, nn tulevikulinn.

Albufeira oli armas ja Lagos oli teistmoodi mõnus. Mulle meeldis Albufeira rohkem miskipärast. Meie käisime ühel päeval Monchique (ma ei mäleta, kuidas seda kirjutati)mäel. Mingi 900 m kõrge ja autoga saab üles. See oli väga vahva tee ülesse läbi külade ja korgitamme metsade. Üleval olime täiesti pilvede sees. Nähtavus 1 m. Aga veidi allapoole laskudes olid võimsad vaated. Mõnikümmend km Albufeirast.

no Albufeira on ikka suurem kui Lagos.

lõunarannikult Lissaboni sõites on mägedega nii, et kui kasutada kiirteed, siis 2 tunniga oled kohal. pole seal kiirteel mingeid mägesid. kui aga sõita nn. nacional teed, mis pole tasuline, siis see viib jah veits ka läbi mägede, kuid suurem probleem on hoopis see, et pidevalt on teel kiiruspiirangud, sest see tee viib läbi külade

Suured tänud juba sellegi eest!!!

Rannas kohe kindlasti pole plaanis vedeleda vaid mida rohkem näha seda parem ja turistilõksud ei köida(pean silmas just neid kohti kus need Inglise- ja Saksasuvitajad peesitavad). Ööbida plaanis Farosest väljas. Ühesõnaga soovitate käia kohe Lissabonis ja siis mööda rannikut alla lõunasse kondama. Veelkord suured tänud!!!!

Tere

Plaan minna omal käel Augusti viimane nädal veel Lõuna Portugali puhkama. Kust soovitate tellida, kas on võimalik saada auto kohapeal netis -- Faros ja jätta Lissaboni ? Palju maksab päev/nädal ja milline on kütuse hind portugalis, kes teab ? Kas saab rentida ka motoratast/rollerit või jalgratast ?

Tänud ja päikest teile

www.megasport.pt www.interrent.com

kütus 95 maksab hetkel 1,45 eurot liiter