Filipiini neiu!

Tere kallid kaasmaalased!

Olen juba mõningaid sarnaseid teemasi lugenud, kuid laseks ka enda oma välja. Nimelt on mul neiu filipiinidelt ja ise elan hetkel Austraalias. Kahjuks pole mul lubatud teda siia riiki tuua, mistõttu oleme nuputanud koos, et mis meist niiviisi saab.

Kuhu minna mida teha?!

Mõtteid on igati palju, kindasti jääb viimaseks see, et tagasi eesti tulla temaga koos. Olen eestist eemal olnud juba 4 aastat ja ei kisu kuidagi tagasi soojadelt maadelt. Kuigi lugesin artiklit kus filipiinid elavad rakveres ja töötavad spas ning on oma eluga väga rahul ja meeldib neil Eestis.

Kas on siin mõni isik näiteks, kes olnud samas situatsioonis ja leidnud meeldiva lahenduse asjale?! Kuskile teise riiki? Aga kuhu? Miks jne?! Sellised küsimused mõlguvad peas palju... Korraks käis läbi peast Singapur...

Igavesti suured tänud abivalmis info eest!

IT jms valgekraede valdkonnas saab Filipiinide tômbekeskustes tööd ja neil, kel tutvused ees, on veelgi kergem. Mu teada filipiinlased niisama Singapuri jääda ei saa, kui pole just seal nôutud oskustega vôi agentuuri kaudu tähtajalise lepinguga.

Kui oled Eesti kodanik, siis sõitke Eestisse. Neiule saad kolmeks kuuks turistiviisa. Selle aja jooksul jõuate nii abielluda kui ka tüdrukule elamisloa taotleda.

Siis juba vaatate ise edasi, mis, kus ja kuidas.

Kui Eesti ei meeldi, siis Liidu kodanikuna võid Euroopas elada kus tahad ning oma naise saad muidugi kaasa võtta. Sellisel juhul pead talle uues asukohariigis uue elamisloa taotlema. Mis aga ei ole enam keeruline, kui piisav sissetulek on olemas.

Stiivo, kui Sa oled elanud Austraalias juba 4 aastat, siis ma eeldan, et Sul peaks olema permanent residency? Eksin? Miks Sa ei saa oma partnerit oma viisa peale votta? Isegi 457 sponsorship viisaga peaks saama. Minu naine oli nii minu 457 kui nyyd PR viisa peal. Minu partner on kyll eestlane, aga ma miskiparast ei usu, et filipiinodele eraldi reegel on kehtestatud.

Mina pakuks ka, et lihtsaim (nohh, niivõrd-kuivõrd) on reisida teil mõlemal ajutiselt Eestisse ja seal abielluda ja paberid korda ajada. Muidugi juhul, kui su töö lubab sul nii pikalt Austraaliast eemal olla. Usun, et abikaasana on sul lihtsam teda ka sinu juurde Austraaliasse saada. Ise elan Rootsis ja mu hea sõber on Filipiinidelt pärit. Nad on vahvad, õpihimulised ja arukad. Loodan, et leiate lahenduse, et saaksite ikka koos olla!

Abielu sõlmida Filipiinidel Eesti aukonsuli juures ehk kui asi hapuks läheb, saab vähemalt Eesti seaduste järgi lahutada ;)