Filipiinid vs. Taiwan

Hei reisisõbrad,

Paluksin abi otsustamisel, et kumba riiki kas Taiwani või Filipiine külastada. Ajavahemik oleks veebruar- märts 2008. Sooviksin siinkohal infot elamiskulude ja hindade suhtes ning kus on loodus ilusam ja kas antud ajal on ka vihmaperioodi, mis võiks reisi nurjata. Erilist kultuuri ei otsi, pigem sellist rannapuhkust ja mõnusat olemist. Niiet kumb riik on eksootilisem ning rohkem külastamist väärt? Tänan siinkohal kõiki, kes abiks on.

Eksootilisem on ilmselt Filipiinid, rohkem metsikut loodust, väga sõbralikud inimesed kellele meeldib pidutseda, räägivad tavaliselt hästi inglise keelt, ilusad rannad, paljui saari ning VÄGA odav, üks odavaimaid riike vist üldse. Taiwanis pole käinud aga on mulje jäänud et see on rohkem nagu linnriik, moodne, hi-tech, elektroonika šoppamiseks hea, aga loodust ja randu vist eriti ei ole. Kallim. Mina soovitaks Filipiine, täiesti mega koht. Teed veel sukeldumiskursuse läbi ja reis võtab veel ühe dimensiooni. Super!!

0
0

Sinu soove arvestades valiks Filipiinid. M&M

0
0

Muidugi, seal on üle 7000 saare. Metsiku looduse poolest soovitaks Palawani. Valget turisti seevastu kohtab harva Mindanao saarel. Olen olnud veebruaris Palawanil ja ilma oli selline...vahelduv, nii hoovihma, kui ka hulgaliselt päikest.

0
0

Tänud, ise siin samuti kaldun arvama Filipiinide kasuks kuid miski kripeldab samuti Tawani suhtes. Loodan siinkohal veel asjatundjate kommentaare koguda ja üleüldse infot. Ilm on samuti faktor, millega ei tahaks altminna. Püüan siis kuidagimoodi selgusele jõuda ja ehk suudeb keegi veel aidata.

0
0

taiwan- on ju hiina- suuuuuured raskused millegist, kellegist arusaamisega. isegi restorani menyy on hieroglyyfid ja juua ei saandki ei tea mille kõrvale, kuna ei kohvi,tee,vein, vesi- polnud arusaadav isegi kätega. filipiinid- kõik räägivad inglise keelt, traffik on õudne,ohtlik käia, aga kõik on väga odav, ja väääääga ilusad rannad, vulkaanid, palju keni kohti, retked läbi mäe 3km, söögid odavad ja huvitavad. eks otsusta ise- :) ps! vihmaperioodi ära karda- kui rotid tee peal jooksevad- siis jookse varju alla. :)

0
0

Sõbralik maa, sõbralikud inimesed, kes üldjuhul räägivad kõik inglise keelt. Elu suht odav ka seal, eriti võrreldes Eestiga (v.a. Manila aga seal pole ka mõtet pikalt peatuda)

0
0

Miks sõita Filipiinidele? Ja... vali oma saar 7000 saare hulgast, fantastiline loodus (Rice terrace, Chocolate Hills, Underground river, Boracay), inglise keelt kõnelev rahvas ja super soodsad hinnad. Manilas soovitan hoiduda Makati City piirkonda ("business distric"), mis on kõige turvalisem linnaosa. Takso on kiire ja odav transpordivahend, nõua taksomeetrit! Kindlasti tuleks ära käia Boracay saarel kus Discovery reisikanali andmeil asub üks maailma ilusamaid randu (White Beach). Pärast esimest külastust aastal 2005 otsustasime sel talvel tagasi reisida ja teveks kuuks!! PS! Osta kindlasti Lonely Planet'i Philippines, see on reisil suureks abiks.

0
0

Miks mitte mõlemad, Taiwan ja Filipiinid, asuvad ju nii lähestikku.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased