Flylal-iga Gruusiasse... oktoobris..

Tere. Sai siin suvealguse sooduskampaania ajal soetatud piletid Tbilisisse, oktoobri keskel peaks toimuma lend. Kuna aga hetke olukord on Gruusias enam kui tõsine, siis on mure selle reisi toimumise kohta:( Nagu ma aru sain ostes, ei saa pileteid ja lennuaega ei muuta ega ümber vahetada ega tagastada?! Loodan, et selleks ajakas on olukord rahunenud, aga küsiks, kas siin on veel keegi, kellel ehk samad küsimused? Või kes on reisi planeerinud varasemaks ajaks kui oktoobrisse... Kas plaanite vaatamata kõigele ikkagi minna sinna? Kui ei, kas siis oleme ka piletirahast ilma või on mingi võimalus, et see kompenseeritakse vms seoses sõjaolukorraga sihtriigis? Jään ootama, ehk keegi oskab anda nõu?!:) Või kel oli veel samal ajal plaanis sinnakanti minna, võiks ju endast teada anda ja oma plaanidest. Gruusiale aga soovin edu, jõudu ja vastupidamist!

Sõda on vääramatu jõud, mille tõttu tavalised reeglid ei kehti. Eesti välisministeerium peab sellel juhul teatama Gruusia külastamise mittesoovitavusest selleks, et sa saaksid oma piletist ilma sanktsioonideta loobuda.

Huvitav, kas 13. augusti Välismin. pressiteade ongi see Gruusia mittesoovitavusest teatamine? Endal oli plaanis minna augusti lõpus ja ka juba pilet ostetud.

Välisministeerium vastas minu küsimusele 13.augustil nii:

Vastuseks Teie päringule teatame, et lennupiletite vahetamise osas tuleks Teil konsulteerida reisibürooga, mis vahendas piletite ostmist. Peaksime teatama ka seda, et antud hetkel Välisministeeriumil ei ole kahjuks võimalik prognoosida olukorda Gruusias.

Lennufirmast öeldi, et juhul kui lende üldse ei toimu (nagu sel nädalal, kus tühistati kõik lennud Tbilisisse), siis nad kompenseerivad...

Tere! Tahaksin öelda paar sõna Gruusia kohta. Tulin vähem kui nädal aega tagasi sealt so 23.09 ja oleks tahtnud eluks ajaks sinna jääda. Võiks öelda, et üks parimatest reisidest. Olukord Gruusias on väga rahulik, inimesed elavad oma elu edasi ning sõjast pole märkugi. Sõitsime ka Gori linnast mööda, kuid ei näinud ühtegi vene sõdurit. Väed on peaaegu lahkunud. Inimesed Gruusias on väga sõbralikud, abivalmid ja külalislahked. Minu soovitus oleks reisile minna ja nautida sealset kultuuri.

Aga varemed on alles ja kohalikega suheldes on sõda teemaks või seda teemat pigem ignoreeritakse?

Sõda teemat ei ignoreerita ja räägitakse päris palju. Varemeid nägime Gori linnas, kuid mitte midagi hullu selles polnud. Batuumis ega Tbilisis pole varemeid.

Kuigi Flylal ütleb, et kuupäevi muuta ei tohi, õnnestus meil tagasituleku kuupäeva paari päeva võrra muuta, 27EURi nägu (võimalik, et pikemaajalisi muutusi nad ei aktsepteeri).

Endal minek 15. oktoobril, lisaks Thbilisile on plaanis jõuda ka Bathumisse ja ehk kuhugi veel..

Need kes käinud seal - mida ja kuidas soovitate sularahaga seoses käituda? Siin kohapeal enne vahetada kaasa ports USD-e või kuidas. Kohapeal rahavahetus larideks toimib ikka? Või eurod hoopis kaasa võtta...

vahet ei ole, mis valuutat võtta. võib võtta nii USD kui EUR. kohapeal maksmine käib ainult larides (poodides, restoranides, muuseimutes jne). hotellis võib maksta eurodes ja dollarites.

Reisil käidud:) Väga meeldis! Kui kellelgi mingit infosoovi, siis andku julgelt teada ja küsigu. Igastahes kes hetkel mõtleb ja kaalub veel, et kas minna või mitte Gruusiasse, siis kindlasti minna - te ei kahetse:) Ja aega tuleks varuda rohkelt, sest vaatamisväärset on seal oi oi kui palju. Ise sain olla ainult Thbilisis ja Batumis, kõik ülejääk aga avastamata jäigi. Eks järgmiseks korraks peab ka midagi jääma... ja ülejärgmiseks... Nii et, kõik Gruusiat avastama!

Moosin siin just oma meest, et järgmine reisisiht (kahe nädala pärast sõidame Hispaaniasse:)) võiks olla Gruusia. Suhtub teine mu mõttesse üsna skeptiliselt.. Lugesin talle kohe mõnuga yllari kommentaari ette! Aga suveni( kuna on järgmine puhkus) on veel aega, nii et kiitvad kommentaarid Gruusia kohta on jätkuvalt oodatud? Kuidas olid hinnad Gruusias- toit, söömine väljas, õlu:)? Kas ööbisid kodumajutuses või... kuidas öömaja hinnad?

Tasub edasi moosida:) Hinnad täiesti okei. Thbilisis olime ühes väikses hotellis nimega Mimi. Hinnaks maksime 80 lari (58 USD) kahe inimese kohta öö eest. Kui otsida, võib leida ka odavamat öömaja, aga me leppisime sellega ja jäime väga rahule. Peatänava kõrval (Rustaveli avenüü) see kohe suhteliselt, kergesti leitav ja mugav liikuda sealt igale poole. Dušš, vann, kaabel-tv, hommikusöök ja sõbralik teenindus, mida veel tahta:) Batumis maksime 25 lari öö eest ühes kodumajutuses (kahe peale kokku see hind!). Väljas söömise kohta aga.. oleneb täitsa kohast ja nõudmistest. Ühes väikses kohvikus sai mingit kohalikku rooga, mille nime ei mäleta enam, pluss 2 õlut sinna juurde - kokku 10 lari. Batumis samas mingi nooblim koht, seal läks praad kahele 23 lari. Õlle hind kõigub poes kuskil 1.50 ringis keskeltläbi.

Kel huvi, siis sellelt aadressilt saab vaadata mu reisipilte ---->

http://nagi.ee/photos/yllar28

Ma väga soovitan, kui te pole liiga luksusliku reisistiili harrastajad. Minagi olen Hispaanias mõne korra käinud ja pisut veel mõnes kohas aga Gruusia on koht kuhu ma kindlasti veel tahan minna. Meie käisime sel aastal enne sõda. Mõnesid mu kommentaare siit ka leiab. Minu hinnangul on hotellid seal kokkuvõttes ebamõistlikult kallid, kui vaadata muidu hinnataset. Meie kasutasime kodumajutusi ja nautisime pererahva tehtud sööke. Võrreldes restoranidega oli see rikkalikum ja maitsvam. Vein vabalt lauas ja tšatša (viinamarjast tehtud puskar vms.)pidulikumateks puhkudeks. Sinna juurde veel toostid, mis kohaliku rahva eripära. See on väga nauditav. Kasutada saab vene keelt vanemate/keskealiste inimestega ja inglise keelt noortega. Meie kasutasime mõlemaid ja samas peres - õhtusöögilauas seega 4 keelt. Marsad sõidavad igale poole ja on tõeliselt odavad. Saab muidugi kokku leppida ka nn. taksoteenuse, kuid see pole poole odavam, kui meil. Aga summa tuleb kohe kokku leppida. Inimesed on ausad ja peavad sõna. Nad lihtsalt on nii uhke rahvas, et sõnamurdmine sinna ei mahu. Mul on Gruusiast väga soe tunne südames. Võid küsida ka otse, kui soovi on: pyya.mirjam@gmail.com