Fotod Libeeriast 2005

Fotosid Monroviast, Buchananist ja Grand Bassast üldisemalt. Inimesed ja kohad, nagu ikka, lõpus ka tsipake valimisi.

http://www.tlu.ee/~oudekki/Liberia

Eeldan, et käisid mingi abi organisatsiooniga? Kuigi kodusõda oli selleks aastaks juba läbi peeti Libeeriat üheks ohtlikumaks riigiks maailmas.

0
0

vau pildid Leidsin teised reisikirjad ka üles, selle lingi võiksid ka panna ;) Respect!

0
0

Kàisin Euroopa Liidu valimisvaatlejana (nagu ma ikka nendesse harvemkylastatavasse riikidesse satun - vt. ka Jeemen, Kyrgyzstan, Indoneesia :) ).

Ohtlikkuse poolest oli nii, et tol hetkel oli Libeerias kòige suurem YRO rahuvalvemissioon yldse (checkpoint igal sammul ja pidevad raporteerimised raadiosòlme), seega vàga hull ei olnud. Lisaks oli selgelt nàha, et isegi "metsakylades" tahtsid inimesed, et valimised ònnestuksid, siis valimisvaatlejate seisund oli veel ohtum. Samas on Grand Bassas siiamaani olemas initsialiseerimisriitusega kylad, kuhu vòòral ei ole vaja ligi minna, sest elusalt tagasi ei lastavat. Rààgiti, muuhulgas, et kahele peamisele presidendikandidaadile (praegune president Ellen Johnson-Sirleaf ja tema pòhivòistleja George Weah) olevad mòned neist siiski ligipààsu avanud. Noh, seda teavet kontrollida ei saa...

Loodan vàga, et ònnestub jàrgmise valimiste ajal tagasi minna, ma tahaksin vàga nàha, mis edasi saanud on. Sest 2005. oli vàhemalt seal, kus mina olin, tugev inimestepoolne soov: "teeme ykskòik mida, aga tahame nii elada, et enam sòda ei tuleks".

0
0

Oudekki, niipalju kui ma Sinu jutust aru saan, käisid Sa Libeerias 2005 a. Praegu on aasta 2009. Milliseid paiku Sa praegu soovitaksid Libeerias külastada, kuidas sinna kohale saada ja millist transporti kohapeal olles kasutada?

0
0

Esimene soovitus: kui sul ei ole kogemusi konfliktijàrgsetes piirkondades, siis lykka veel natukene edasi seda reisi. See on imeilus riik, kus inimesed on sòbralikud, aga mitte kaugeltki ohutu.

Kohale saab Euroopast kòige paremini Brussels Airlines, ainult, et see ei ole kòige odavam viis. Lisaks lendavad euroopast Alitalia ja Royal Air Maroc. Muidugi vòib lennata kuhugi mujale làhedusse ja autoga kohale sòita.

Yhistransporti peaaegu ei eksisteeri, nii palju kui ma veebi-info pòhjal tean, vàlja-arvatud Monrovias olemasolev taksosysteem. Kòige parem on omada 4x4 sòiduvahendit. Vihmahooajal ei ole vaja minna, sest siis upub porri àra. Vòi noh, eks igayhel on oma eelistused.

Kòige ilusamad ja puhtamad rannad, mida ma oma elus nàinud olen, ongi Libeerias (aga haid on ka, kohalikud eriti meres ei uju). Kindlasti soovitaksin vòtta ette autoreisi Monroviast lòunasse, nàeb ilusaid kohti, teed suhteliselt okeid. Mònel pool vòib ka hotelle leida. Arvatavasti leiab òòbimisvòimalusi ka kaevanduste ja kummipuuistanduste territooriumeil - mingi Saksa-omanduses kaevandus olevat turistide tarbeks isegi sealse raudtee avanud, et paremini saaks vaadata.

Kindlasti on huvitav kylastada just vàikekylasid, mis on suurtelt teedelt ja keskustest eemal. Inimesed on yldiselt vòòraste suhtes avatud ja huvitatud ning ootavad, et sina ka oleksid (Libeerias ma tundsin muide esimest korda, et naeratamine vòib olla tòò). Kuid samas need vàikekylad on muust maailmas puutumata ja seal nàeb seda, milline on Aafrika lààneranniku kultuur ilma vàlismòjutusteta. Selline kultuur, kus kòik toodetakse enda tarbeks ja traditsioonid enda tarbeks ja mitte turistidele nàitamiseks on veel alles.

0
0

Kogu info Monrovia lennuliikluse kohta http://www.tlcafrica.com/2008/tlcafrica2008_travel.htm

Väike lõik Cote d'Ivoirelt Sierra Leoni liikumisest(eelmisest aastast). On the way to the Liberian Border Minibus to Daloa and then Minibus to Man (rebell-controlled aera) 12 hours because of the frequent checkpoints. Be prepaired to pay some bribes at the rebell-checkpoints. Mini Bus to Danane (travel permit from the rebell-chief appr. 5000 CFA) Moto-Bike-Taxi to the border. Bribes at the checkpoints - big bribes at the border (Ivory-Coast) nothing at the Liberian imigration. Lieberia: Moto-Bike-Taxi from the border to Sanequille (overnight at a shaby "Motel") S. to Monrovia 8 hours. Accomondation in Monrovia is very expensive. Try to get a room at the basic but clean St. Theresas Convent (Mamba-Point Randall Street) for 20 USD To Sierra Leone shared taxi to the border at Bo-Waterside (2 1/2 hours). Sierra Leone: Septplace from the border to Potorou (half way to Bo). 12 passengers in a Peugot 505 and 6 on the roof. From there Moto-Taxi to the Tiwai-Island-Nationalpark (16 km - good piste). Motorboat to the Island - overnight in an tent. Moto-Bike back to Potoru and Moto-Bike to the junction to Bo ( 1 hour) and one more hour by shared taxi on teared road to Bo.

Väike videolõik enam vähem samast ajast kui Oudekki käis... http://uk.youtube.com/watch?v=52166D7Hh8U&feature=PlayList&p=955267DFCFFD5855&playnext=1&index=3

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased