Google Trips suletakse

Kasutasin reisiplaneerimiseks telefonis Google Trips rakendust ja nüüd siis ilmus telefonis sõnum, et alates 5. augustist Google Trips enam ei toimi. Olgu ma nii lahke ja kasutagu Google'i otsingut ja kaarti, osad asjad on saadaval ka google.com/travel.


Kurat, see on üks väheseid äppe, mis tõesti ka kasulik oli. Saadad oma broneeringud sinna (kui automaatselt ei ilmu), hea järge pidada eriti siis, kui lühikese ajavahemiku sees on palju lende. Hotellibroneeringud ilmuvad Google Mapsis asukoha ja broneeringu kuupäevadega. 

Väga super oli reisiplaneerimine, leidsin sealt Milanos veedetud päevaks üksjagu huvitavat, mis muidu üheski "best of" nimekirjas eriti ei figureeri, aga osutusid tõelisteks leidudeks. Nagu näiteks "Milano Sixtuse kabel" San Maurizio al Monastero Maggiore või Naviglio piirkond.Väga hea oli ka info, kuidas lennujaamast linna saab. Tõsi, toimis ainult suuremates linnades, aga kui toimis, oli ülimalt asjalik.

Ma kasutasin ka seda päris aktiivselt.

Põhiliselt küll huvipakkuvate vaatamisväärsuste leidmiseks ja salvestamiseks edaspidiseks külastamiseks.

Minu jaoks oli mugav see, et need olid omakorda veel sorteeritud alamkategooriatesse. Seega sain hoida aega kokku ja mitte uurida neid kategooriaid, mille vastu mul huvi puudub.

Samuti kasutasin Tripsi ka nende huvipunktide vaheliste, võimalikult optimaalsete marsruutide koostamiseks ja navigeerimiseks.

Vahel küll äpp pani täiega pange aga enamus ajast siiski töötas ja toimis.

Kahju, et niimoodi siis nüüd.
Eks peab hakkama siis midagi uut otsima.

Kuigi ma pole kindel, kas on mingit sarnast äppi, kus saab lihtsalt skrollides ülevaate koos fotodega mingis asukohas olevatest vaatamisväärsustest, nendele antud koondhindest ja seal juba olnud trippijate ( vahel väga kasulikest) kommentaaridest ja soovitustest.

Äkki keegi teab soovitada midagi sellist?

Ja kas Mapsis üldse saab salvestatud punkte omavahel loogilisse trippimise järjekorda panna (n.ö. "trip route" teha) ja sealt järjekorra alusel navigeerida?

Soovitan pilk peale visata Triplt rakendusele. Kuigi olen ise ka google tripi kasutaja, siis selle funktsioonid on ka küllaltki head.

Lugesin juba, et trip.ee suletakse!