Gruusia

Plaanis minna aprilli lõpus Gruusiasse. Seoses sellega on aga tekkinud päris palju küsimusi, kuna reisin sinna üksi, siis uuriks natukene tausta.

Mis variandid on Tbilisi lennujaamast rongijaama saamiseks? Uurisin Gruusia ronigaegade tabelit ja leidsin, et rongijaamast lennujaama liigub küll mingi rong aga imelikul kombel ei olnud vastupidises suunas liikumise aegu. Või on ehk mingi veel parem variant - buss, takso?

Kuna ise ei oska sõnagi vene keelt, veel vähem saan aru vene keelest, siis kas inglise keelega on võimalik Tbilisis hakkama saada?

Kuna lennuk jõuab öösel Tbilisisse, siis millised on ööbimise variandid lennujaamas? Kas pigem tasuks kusagil linnapeal mingisugune ööbimiskoht otsida või on seal ka selliseid kohti, kus saab hommikuni silma kinni panna?

Kas lennujaamas leidub ka mõni pangaautomaat, kust saaks raha välja võtta, kuna Eestis on laride vahetamine üsna keeruline (ainuke koht on vist Tallinnas).

Lennujaamast Tbilisisse saab taksoga. Sõit ei ole meie mõistes kallis, aga mõistlik on enne hinda küsida. Enam ei mäleta, kas olen sõitnud 25 või 35 lariga. Automaate lennujaamas veel mõned aastad tagasi ei olnud, küll aga on seal mitmeid rahavahetusputkasid. Tbilisis on ka soodsa hinnaga ja normaalse kvaliteediga kodumajutusi.

0
0

Tbilisis saad kindlasti inglise keelega hakkama. Mujal võib see osutuda keerumiseks.

0
0

Raha pärast ära muretse, võta eurod kaasa, lennujaamas 24/7 päris muitu vahetuskohta, ei ole kõige kehvem kurss, linnas ikka parem kurss, jalutad natuke ring ja valid parema hinnaga koha välja. Liinibussid Tblisisse hakkavad käima kuskil 6-7 ajal, pileti hinnaks oli vist 1 lari, pileti ostmiseks pead mündi bussis olevasse automaati laskma ja nuppu muljuma (bussijuhid piletit ei müü). Taksohinna otse raudteejaama peaksid kokkuleppe saama ca 30 lari peale, lennujaamas terve rivi valgeid taksosid (ainult need taksod võivad lennujaamas kliente oodata), teised toovad reisija lennujaama ja peavad lahkuma, kui mõne sellisega kokkuleppele saad siis võid 20 lariga ka linna saada. Kui lähed bussiga linna siis sealt edasi on alati kõige lihtsam taksoga liigelda, linnasisesed sõidud 5-7 Lari (kindluse mõttes võiksid alati hinna sõidu alguses kokku leppida) Lennujaamas on kahe elevaatori all kunstmuru, kuhu võid ennast mugavalt sisse seada, koti kaissu võtta ja aja bussini parajaks teha, ega raudteejaamas ööbimisvõimalused paremad pole. Terv.

0
0

Ise olen veetnud öö Tibilisi lennujaama, pole eriti mugav :) Kehal ilutses pärast rauast pingi muster :D Ja mina ise ööbisin eelmine kuu hostelis http://www.facebook.com/hostelrocknroll?fref=ts, öö maksis 20 lari :D Aga seal pidi küll vene keelt rääkima :D Meil oli selleks inimene kaasas, kes oskas, aga ma ususn, et saab ka inglise keelega hakkama kuidagi ikka :D Kül nad siis mõne kutsuvad kes inglise keelt räägib vms :D Mina soovitan ka linnas raha vahetada, seal ikka kurss parem :D

0
0

Suured tänud kõigile info eest :) Nüüd tundub asi palju lihtsam juba.

0
0

Ilma vene keeleta läheb Gruusias väga raskeks, nt rongijaama kassas. sealsed tädid küll inglise keelt ei räägi. Samuti taksojuhid, kelnerid jmt, eriti provintsis.

0
0

Lennujaamast läheb kell 7 esimene buss linna, pilet maksab 0,5 lari, vajalik müntide olemasolu. Piletita sõidu eest trahv 5 Lari, kontrolle päris palju liikvel. Helistamiseks kohapeal mõistlik võtta kohalik sim-kaart,näiteks 007 pakett, müüakse lennujaama väljapääsu kõrval.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased