Viimased kommentaarid

Olen praegu Gruusias ID-kaardiga, tulin Riia kaudu.

Kaks viimast Oktoobrit oleme perega Splitis suve pikendamas käinud ja seal nädala kohapeal olnud, rentisime kesklinnas korterit perele 50 eur öö ja kahele inimesele 40 eur öö (kõik vajalik korteris olemas linadest kohvimasina ja mahlapressini). Perekorteri pildid (hästi suur ja hubane katusealune) on lisatud lingi 11-13 real asuvatel piltidel ja 2 inimese korteri omad altpoolt loendades 6-8 real (kontaktmeil Ivana Jelavi )

http://www.online-tur.com/?hotelid=291396

Eelmisel aastal olime ka osa ajast Unesco pärandi piirkonda jäävas majas, Captain apartmenti ühes korteris:

http://www.booking.com/hotel/hr/captain-s-apartments.et.html?aid=333369;label=captain-s-apartments-jR8FXfEWHeYlgauAo_ZTeAS23925766768;sid=e1870aa9e274050e44a0c9eb03d83fe6;dcid=1;ucfs=1;srfid=e9bf2d0c4a255d1eca9b861b54170adcc36c437bX1;highlight_room=

Raha pärast ära muretse, võta eurod kaasa, lennujaamas 24/7 päris muitu vahetuskohta, ei ole kõige kehvem kurss, linnas ikka parem kurss, jalutad natuke ring ja valid parema hinnaga koha välja.
Liinibussid Tblisisse hakkavad käima kuskil 6-7 ajal, pileti hinnaks oli vist 1 lari, pileti ostmiseks pead mündi bussis olevasse automaati laskma ja nuppu muljuma (bussijuhid piletit ei müü).
Taksohinna otse raudteejaama peaksid kokkuleppe saama ca 30 lari peale, lennujaamas terve rivi valgeid taksosid (ainult need taksod võivad lennujaamas kliente oodata), teised toovad reisija lennujaama ja peavad lahkuma, kui mõne sellisega kokkuleppele saad siis võid 20 lariga ka linna saada. Kui lähed bussiga linna siis sealt edasi on alati kõige lihtsam taksoga liigelda, linnasisesed sõidud 5-7 Lari (kindluse mõttes võiksid alati hinna sõidu alguses kokku leppida)
Lennujaamas on kahe elevaatori all kunstmuru, kuhu võid ennast mugavalt sisse seada, koti kaissu võtta ja aja bussini parajaks teha, ega raudteejaamas ööbimisvõimalused paremad pole.
Terv.

Tere,

Käisime ise 5-16 oktoober ja oli väga hea ilm, nagu eesti suvi. Sealt edasi võib jahedamaks minna.

Tervitused

Läheme lastega 5-16.okt, ootame samuti häid soovitusi ja katsume siis oma muljed siia hiljem ka kirja panna

Muutsime juba kuupäevasid ja siis pakuti tagasitulekut 16.10, ju siis seda kuupäeva ei reklaamitud. Oleks väga huvitatud sellest kohvikuga öömaja kontaktist, kui kellelgi on. Või siis mõnest teisest kenast kodumajutusest, kuhu perega võiks minna. Tänud ette

Los Llanose tuuri anakonda püük toimub põhimõttel, nagu läheks Pärnumaal sõbraga metsa, kes lubab sulle jänese metsast kinni püüda (mingit valveanakonda seal nööriotsas Sind ei oota) ja siis ongi nii, et 70% tõenäosusega nad selle leiavad. Meie tuuril muutus see juba üsna ebatõenäoliseks, kuid pea kahetunnine otsimine kandis lõpuks vilja. Sama anakondaotsimise retke üks osa on piraajade püük, mis hiljem õhtulauale serveeritakse.

Tippude vallutamise kohapealt küsimus? Kuidas kõrgusehaigusega lood on? Meil läks 3500m üle merepinna nati pahaks ja ainus soov oli sealt alla saada.

Meie reisikokkuvõttes on kirjas ka tuuripakkujad keda kasutasime. http://www.trip.ee/node/55519

  1. Angel falls on 3 päevaga tehtav (2h lend sama päev paadisõit (Ca 4-5h), järgmine hommik juga vaatama (ca 3h matk edasitagasi), ja siis paadiga tagasi, soovitaks ühe päeva turismikülas (Canaimas) veeta, ujuda ja võimsaid koskesid nautida. Lend tagasi Ciudad Bolivari 2h.

  2. Karta on et ööbuss meridasse võtab ka pool järgmisest päevast ja kohale jõudes olete nii väsinud et selle päevaga peale ööbimis- ja söömiskoha otsimise midagi muud teha ei jõua. Telerifiko vaevalt et töötab, kindlasti ei töötanud aasta tagasi.
    Hea poolepäevane ettevõtmine Meridas on paracliding ja ühepäevane tuur lähedalolevaid kuumaveeallikaid külastada.
    Meridast Los Llanose tuurile sõit kestab terve valge päeva ja tagasi sama (sõit üle mägede, vaadake kaardilt). Seega miinimum tuuri kestus 3 päeva, samuti ei pruugi te kohe tuurile saada, sest tuuripakkuja ei saa gruppi täis (karta on et nad alla 4-5 inimese tuuri ei tee).
    Edasised kohad on omal külastamata, ei oska kommida.

Kindlasti magamiskott ööbussi kaasa!!!

Läbisime Caracases lennujaama turvakontrolli (seal kulub tsekinnist passikontrollini vähemalt 3-4 tundi) ja meie seljataga leiti ühelt tumedanahaliselt tossude sisse pakituna kolm ehitusnuga. Õnnetuseks oli sellel mehel reisikaaslasteks ka kaks sõpra: kolm meest - kolm nuga. Järgnes kõigi kolme põhjalik läbiotsimine, näpujäljed ja lõpuks nad kõik kuhugi ära viidi. Siis oli küll hea meel, et see süsteem ikka töötab, kuigi tõenäoliselt oli tegu kas hajameelse või lihtsalt lolli reisijaga, kes enda ja sõprade reisi alguse tuksi keeras. Siin-seal võib ju kartulikoorimisnoaga teinekord õnneks minna, aga lihtsalt hajameelsusest või lollusest potensiaalse terroristi rolli (andmebaasi) sattuda on jama missugune. Ja seda näiteks veel kuskil riigis kus sa ametnikuga ühtegi ühist keelt ei valda :D