Gruusia

kas on keegi sõitnud rongiga Tbiisist Batumisse ja kui siis muljed?

Õhtul minama, hommikul kohal - igati mugav. Varahommikul Batumis (rogn päris linna ei sõida) on taksojuhid-hagijad vastas ja üritavad tõmmata nagu vähegi võimalik. :-)
Rong ise igati OK, meie sõitsime kahekohalises SV-s - vagun oli veneaegne, aga isegi telekas oli sees. Huvitav oli see, et kui Tbilist Batumisse sõites piisas internetist välja trükitud piletist, siis tagasi tulles kamandati jaamahoonesse seda "päris" pileti vastu vahetama.

Päevane rong annab Elronile silmad ette. Igati kaasaegne, konditsioneeritud, snäkiautomaat, wifi, elektripesad. Rong oli üsna täis, seega pileti võiks aegsasti ette osta. Kummaline oli vaadata neid kirglikke suitsetajaid, kes enne peatusi kogunesid uste juurde stardivalmis. Suits hambus, tikk või mihkel valmis süütamiseks ja uste avanemise järel vähem kui minutiga suits tehtud ja joostes sisse tagasi.
Batumis raudteejaama otsides usaldasin turismiinfost antud kaarti, mis juhatas mingisse sadama laadimispunkti. olin end 15 min enne rongi sinna sättinud ja avastades, et jaam on ca 3 km kaugusel, läks kiireks. Õnneks leidsin vanamehe, kes lahkelt suunda juhatas ja lõpuks ära lubas visata. Olin valmis, et sõit läheb üht-teist maksma, kuna härra katusel oli ka plafoon, aga lühike sõit pribaltikast juttu vestes ja ka kohaliku elu uurides oli täitsa tasuta. Andsin vanale ühe oma allesjäänud Vana-Tallinnatest ja rõõm näis täitsa siiras.

GO reisiajakiri 2/2016 on Jürimaa reisimuljeid kokku kogunud, kenasid pilte täis. Praegu poodides ja kioskites saadaval
http://reisiajakiri.gomaailm.ee/

sekundeerin jmetsale – päevane Tbilisi-Batumi rong annab tõesti Elronile silmad ette! Tegelikult ei ole rongijaamast ka pikk maa jala kesklinna minna – umbes 40 minutit, eriti kuna mööda mereäärt on korralik promenaad/kõnnitee, mis Gruusias on üsna haruldane. Ühtlasi on teel linna (paremal pool teed, umbes poole tee peal) kalaturg, kus müüakse mustast merest püütud värsket kala. Kui oled endale näiteks Airbnb rentinud, kus ka köögi kasutamise võimalus, siis saaksid kohe endale värsket kala praadida (selle asemel, et kalarestorane otsida, mida väga Batumis ei ole). Kohapeal puhastavad-fileerivad ära kui soovi on. Kõrval on ka restoran, aga ei tea, mis kvaliteediga ja kas teeb samast värskest turukalast roogi, kuna ei söönud seal.