Gruusia - kuhu lennata/kuidas liikuda?

Tere!


On plaan minna kevadel perega Gruusiat avastama. 

1. Tekkis küsimus marsruudi kohta. Kas on mõtekam lennata Tallinn-Tbilisi-Tallinn või Tallinn-Tbilisi-Batumi-Tallinn? Viimane tuleb ca 450 eurot pere peale kallim. Küsimus - kas nn ainult alla sõites jääb midagi olulist nägemata/kogemata?

2. Kui minna Tallinn-Tbilisi-Batumi-Tallinn, siis Riias on ühel otsal 1h aega - kas see jääb lühikeseks (arvestades, et on kari väikeseid lapsi kaasas)?

3. Ideaalis sooviks auto rentida ent lugesin, et liikluses võib kohati päris keeruline olla. Bussid/rongid/marsad teretulnud ent lastega vast aegajalt siiski mugavam juhiga auto. Kuid meid on 5 st kas seal võetakse rohkem autosse või peaks mingi nn minivan olema vm? Turvatoolid on tabuteema?

4. Kas 189 eurot (Tallinn-Tbilisi-Tallinn, lennuajad ca 9h, pagasita) on hea pakkumine (10 päeva kohapeal)?

Aitäh vastajatele!

Meil oli tagasilend Tbilisi-Riia, jäime Tallinna lennult maha, 50min ymberistumisaeg, aga lisaks on veel bussitransfer ja ekstra turvakontroll. Air Balticu suhtumine oli vastikult ebaviisakas, esitasime EC261 alusel 1200 EUR nõude, saatsid pikalt, nyyd on kaebus Läti tarbijakaitses, kes venitab.

Mõned mõtted sel teemal:

* 189€ on Tallinnast lendamiseks OK, ent kindlasti saab soodsamalt Riiast otse Kutaisisse lennates, nt aprilliks on sinna ühe otsa pileteid saada 45-65€ eest. Pagas tuleb niikuinii neil mõlemal juurde osta. Ka on Wizzairi Kutaisi lennuajad paremad, tagasilend päeval, samas kui AirBalticul pooleöised lennud, mis sisuliselt tähendab kahte magamata ööd. Ning kui lennuaeg ühel suunal Tallinnast 9 tundi, siis see sama mis autoga Riiga+lend Kutaisisse. Või siis üks ots Kutaisisse ja teine Tbilisi kaudu
+ kohapeal on üsna levinud Jaapani päritolu mahtuniversaalid, kuhu mahub ilusasti 7 reisijat, need oleks teile parim variant. Kui guugeldada 'car rental with driver tbilisi' või sama Kutaisiga, leiab hulgaliselt pakkujaid, kellega WhatsAppi teel saab ühendust võtta ja hinda tingida. Pakkumisi on nii 100 GEL kui 100 USD päev )))
+ tavaline autorent ilma juhita on minu kogemuses seal suht kallis, ehk siis parem juba kas juhiga või üldse mitte;
+ Batumi ja Tbilisi vahel on hea rongiühendus ning mugavad bussid
+ Kui ma ise perega Gruusiat kaaluksin, siis lend Riiast üle Istanbuli Tbilisisse (hetkel 7h, 18:45-03:05 ja 94€, pagas selle hinna sees), 5-6 päeva Tbilisi + lähiümbrus + Telavi kohaliku taksisti juhtimisel,  rong Batumisse, paar päeva seal, mikrobuss Kutaisisse ja sealt taksoga Tskaltubosse mineraalvetele ja seal ööpäev, hommikul taksoga lennujaama ja kl 11:35 lend, kl 14:30 Riias (ca 65€+pagas).

Aitäh vastajatele - sain vajaliku info ja häid ideid!


Meie perele on kombeks ideest teostuseni jõuda sekundiga, seega ostsime piletid ära Tallinn-Tbilisi-Tallinn. Kuna meil olid ees täpsed reisikuupäevad ja Tallinna lennujaam sobib logistiliselt ülihästi, siis jäi nii. Lisaks enda hullumise vältimiseks pigem lasen lastel lennujaamas joosta, kui istun nendega selle aja autos :)

Buldooza - võtan Sinu reisimarsruudi idee täitsa kaalumisele!

Nüüd piletid olemas ja kui edaspidisel organiseerimisel tekib lisaküsimusi, siis postitan taas.

Mõnusat aastalõppu soovides!


Tere. Käisime oktoobris 5inimest Gruusias. Tahaks soovitada väga lahket inimest  kohalikku .Tema nimi on Giorgi.Ta valmistas ette meile ringreisi Gruusias. Tal on mitu suurt reisibussi. Ta valis kõik reisisihtkohad  ja hotellid Gruusias,tuli meile ka lennujaama vastu ja viis lennukile.Olime 10päeva nendest 2 olime tema juures.Väga vahva reis,sõnadegaon võimatu Gruusiat kirjeldada.Seda peab ise nägema.Olen palju reisinud,kuid Gruusia on ja jääb lemmik reisisihtkohaks.Lähen septembri lõpuks jälle sinna.Väga odav maa.Meil läks 10 päeva maksma 400eur,selle sees oli hotellid Kutaisis,Batumis,Thbilisis,kaheetias,ja väga palju väljasõite vaatamisväärtuste juurde.Kui soovite saan anda Giorgi kontaktid.väga lahke ja abivalmis inimene.

Tarmo, ära paku, vaid anna need kontaktid kohe siin ära! Üks ei taha, siis järgmine ikka vajab neid... :)

Tere. Nagu lubatud Gennadi  kontaktid tel.+995599901864  gmail   info@daysingeorgia.ge. Head vana aasta lõppu. Kui soovite midagi Gruusiast teada ,võtke ühendust +3725017413 Tarmo

Kui piletid olemas, siis pool vaevast juba nähtud :-) nagu juba kirjutasin, siis Tbilisi on tänu oma asukohale hea koht väljasõitude tegemiseks. Kindlasti soovitan külastada Telavit (väga Viljandit meenutav, filmi 'Mimino' võttekoht)  koos kõrvalasuva Tsinandali veinimõisaga (1-2 päeva), Kazbegi sõjatee (1 päev), David Gareji koobaskloostrid (1 päev), Mtskheta (0,5 päeva). Kui kohapeal transporti ajada, siis taksod põhja ja lääne suunas lähevad Didube, ida ja lõuna suunas Samgori meteoojaamast. Batumi võib ka  ära vaadata, kuigi mulle oli see eelmisel aastal võrreldes esimese käiguga 2007. aastal pettumus - Türgi raha ja napsu/massaažituristide sissevool pole linnale minu arvates head teinud. Aga rand on muidugi kena, soe ning isegi delfiine võib näha.

Kui juba Tbilisi lend siis võiks ära käia Kahhetias. Telavi, Gremi kindlus, Nekressi kindlusklooster jne. Ühe reisiga ei jõua kindlasti kogu Jürimaad läbi käia ja midagi väga olulist jääb kindlasti ka teiseks kolmandaks korraks. Tbilisis on muidugi mõistlik omada kindlat autojuhti, sest üldine on seal see, et välismaalase käest püütakse kätte saada 4-5 kordne tasu (mis muidugi meie hindades ei ole siiski väga suur raha), aga kui hindu teada, siis saab tunduvalt odavamalt liigelda. Võin omalt poolt oma head sõpra soovitada, kes elab Tbilisis ja omab seitsmekohalist Volvot ning tegelebki turismindusega. On giid, otsib majutusi ja sõidutab, annab ka nõu millist marsruuti kasutada, millega edasi liikuda, või kus kindlasti võiks ära käia. Päris mitu reisiseltskonda Eestist ja Soomest käisid temaga möödunud ja sel aastal tuuril ja jäid rahule.  FB-s saab vene keeles paljud asjad enne kokku leppida. Nimi on tal Gela ja telefon +995 599 353 383. FB-s on konto Gela Giorgevichi https://www.facebook.com/search/top/?q=gela%20giorgevichi ja GG- Travel https://www.facebook.com/GG-Travel-1033536510073053/?pnref=story
 

Tarmo Liinak, kas 400€ läks nägu või kogu kamba kulud? Kas kõik kulud kogu reisi jooksul või vaid majutus oli 400€.

Kõik kulud kokku inimese peale400eur.hotellidkoos hommikusõõgiga,mõnes kohas oli ka õhtusõõk.Tema kodus oli vägev õhtusõõk kõikide jookidega.Käisime oktoobris,suvel võib olla on hotellid kallimad

Tarmo, kas see 400 euri oli per täiskasvanu? Me oleme nüüd Genadiga suhelnud ja ta on tõesti väga tore ja detailne! Panime ka reisikava kokku ja ta saatis hinnapakkumise, aga see tundus perepeale (kaks täiskasvanut ja kolm alla 6-aastast last) ikka päris krõbe. Arvestades ka fakti, et me pigem tahame näha nn päris Gruusiat ja ei ole nõudlikud majutuse jm suhtes (st saame jagada, ei pelga lihtsamaid hotelle jne). Üritangi nüüd kokku lüüa, kas see on pigem reaalne või saab märkimisväärselt ikka ise kahandada. Hind 2150.- (hinnas praktiliselt kõik st kogu transport sh lennujaam-hotell ja tagasi, majutus, vaatamisväärsuste piletid jm, lisaks kolmel päeval lõuna- ja õhtusöögid). 


Muidu võtaks Airbnb, aga arvestades, et tripime lastega linnast-linna (ja plaanid võivad muutuda) on hotell seekord mugavam valik.

Mitu päeva teil on. Oleneb ka mis kuus te lähete. Meil oli 10päeva ja oktoobris,minuarust oli hea hind 40eur päev.Selle sees olid kõik välja sõidud ja õõbimised hotellides koos hommikusõõgiga.kokku 400eur per nägu.

Sama, 10 päeva. Minek aprilli keskel. Aga lihtsalt, et kas Teil olid ainult täiskasvanud või ka lapsed/üks pere? 


Mõtlen, et nt majutuse osas annaks ikka kokku hoida (siiski vajame vaid 1 hotelliruumi). Hetkel meil tuleb üle 200 euri päev pere peale + söögid. 

Ma ilmselt lasen tal saata detailsema hinnakalkulatsiooni ja siis saan üle vaadata ja majutusega ise tegeleda. Viin siin ennem natuke kurssi - ei taha nagu kohe vinguma hakata, sest ta on tõesti väga abivalmis ja sõbralik ning kindlasti teeme selle tripi temaga/tema kaudu :)

Tegelikult annab temaga kaubelda küll.Meil oli alguses samuti 600eur.Kauplesime samuti 400eur-ile.Aga kohad kuhu plaanitud olid minna vähenesid sellega.Seal on nii et ütled mis summat sa soovid,siis ta teebki,selle hinna.Kindlasti programm siis nii hea ei tule.

Jaa, arusaadav. 


Aga uuriks veel, kas Te käisite perega (lastega) või täiskasvanute seltskonnaga? St siit ilmselt tuleks majutuse osas väikesed käärid.

Soovitan kontakti Vahur Lokk, leiad FB-st.

Mina julgen soovitada Rezo teenuseid. Järele proovitud mitmel korral ja kui õnnestub, siis sel sügisel uuesti. Suurepärane giid, korralikud autod ja turvaline sõidustiil . Sel sügisel sõidame Gruusiasse (Turkishiga). Leiab ta FB-st.  https://www.facebook.com/voyage.georgia

Meie kiidame samuti Gela Giorgevichi't. Tuli meile lennujaama vastu ja viis hiljem sinna tagasi, ja kõik, mis sinna vahele jäi (olime nädalajagu septembris 2018), selle eest hoolitses tema, alates majutustest-söökidest kuni sissepääsudeni, meil polnud muud muret kui suveniirid... :D  Tark ja humoorikas tüüp. Tel.nr. +995 599 353 383, WhatsAppi kaudu saab samuti suhelda. Facebooki konto tal on  https://www.facebook.com/gela.giorgevichi

Hetkel oleme Genadiga kokku kõik leppinud (hinna osas saime ka üksmeelele). Kui tagasi oleme, siis võin lühidalt kirjutada, kuidas sujus jne. Igaljuhul aitäh, kes andsid nõu ja Tarmo aitäh kontakti eest!