Lapse dokumendid Gruusiasse

Minek perega Gruusiasse ja kaasas alaealine laps. Reisi kohta uurides leidsin ühe reisifirma lehelt sellise info:(Alaealisel lapsel, kes reisib isikliku passiga ning koos mõlema vanemaga Gruusiasse, peab olema kaasas apostille tunnistusega kinnitatud sünnitunnistus ning ametlikult kinnitatud tõlge.) Välisministeeriumi lehel pole kirjutatud midagi.On kellelgi värskeid kogemusi Gruusisse minekul ja dokumendi kontrolliga?Kuidas dokumenti hankida?

Children (under 18 years of age) travelling alone or with one parent may need to present a letter of consent from the non-travelling parent(s) and a copy of the child's birth certificate, in addition to the child's passport.Kahtluse korral tasub üle küsida Gruusia saatkonnast.

Autoriteetsemat infot saab mõne suurema riigi välisministeeriumi reisiinfost. Nt Suurbritannia välisministeeriumi andmetel on luba vaja vaid siis, kui laps reisib ilma oma vanemateta:  https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/georgia/entry-requirements. Kas Saksa välisministeeriumi Gruusia infoleht https://tiflis.diplo.de/ge-de/themen/willkommen/laenderinfos/reise-sicherheit ütleb sama - luba vajalik vaid siis kui laps reisib ilma ühegi vanemata. Kui laps reisib vaid ühe vanemaga, siis Saksa saatkond Gruusias soovitab teise vanema luba vaid saksa-gruusia segaperedest pärit laste puhul.  Igal juhul aga kahe vanemaga reisides pole reisipassi omaval lapsel mingit sünnitunnistust või selle kinnitatud koopiat kaasa vaja.  

Kirjutan oma kogemuse hiljutisest perega Gruusias käigust. Enne reisi lugesin EV välisministeeriumi kodulehelt, et alaealisele lapsele, kes reisib oma passiga ja mõlema vanemaga on vaja apostille´ga kinnitatud sünnitunnistust ja ametlikult kinnitatud tõlget. Praegu seda infot välisministeeriumi kodulehel   enam ei ole. Vbl on korda muudetud? Ingliskeelse lapse sünnitunnistuse sain Perekonnaseisu ametist, 10 eurot ja sellele apostille kinnituse saab mõnest notaribüroost, riigilõiv ca 30 eurot. Notar kontrollis veel üle, et tõesti on apostille vaja. Reaalses elus sisenesime Gruusiasse kahel korral ja kummalgi korral sünnitunnistust ei küsitud.  Selline lugu siis ;)Võiks enne reisi Gruusia Saatkonnast üle küsida, mis dokumente lapsele tarvis.