Guangzhou - kas 2 aastase lapsega tasub minna

Küsimus Guangzhous käinutele - millist hotelli soovitate, mida teha-näha ja kas lapsega seal mugav märtsis?

Tänud

Guangzhous pole küll lapsega eriti midagi teha. Pigem soovitaksin edasi Hainanile lennata.

Märts peaks olema sealkandis väga mugav aeg- juba päris soe, aga mitte kõrvetav päike.

Lastega võib Hiinasse minna küll, aga ega Guangzhous just lapsega palju teha ei ole, lennujaamana sobib aga küll. Üle kahe päeva ei veedaks, kuigi Bayuni mägedes pidi ilusaid kohti olema. Lähedal on Shenzhen maailmapargi ning hiina National Village'ga kus erinevate hiina vähemusrahvuste minikülad ning show'd, Hong-Kong oma Disneylandi ja Sea Worldiga, Macau (täiesti isepärane maailm) ning selle kõrval ilusate randadega ning minu arvates Hiina ilusaim (kuigi mitte väga hiinapärane) linn Zhuhai. Kõik distantsid on mõnusalt lapsega läbitavad: Guangzhou - Shenzhen 1 t kiirrongiga, Shenzhen- Hong-Kong linnalähirongiga 50 min, Hong-Kong - Macau katamaraaniga 1 tund, Macau ja Zhuhai vahelt jookseb piir läbi, Zhuhaist tagasi Guangzhousse saab expressbussiga 2,5 tunniga ning buusi lõpp-peatus asub Landmark Canton hotelli ees. Nädal kuni kaks kulub muuseas.

Seda hotelli soovitangi: korralik 4 tärni, asub jõe ääres ning kiviviske kaugusel jalakäijate tänavast ning lähedal vanale koloniaal-Kantoni osale. See on puhas, nii hiina kui Euroopa hommikusööki pakkub hotell, ka ööklubid ja söögikohad on lähedal (kohe kõrval jõe ääres on väga hea restoran).

Üks boonus veel: valge laps saab ohtralt tähelepanu, aga hiinlased on selle jagamisel viisakad.

See Zhuhai on ju vahetult Macau ääres (naabrelinn)?

Emana meenutan hr. Sanderile, et tegemist on 2-aastase lapsega!!! Minu tibi ei oleks sellises vanuses niisugust ringiliikumist heameelega talunud. Aga loomulikult sõltub lapsest. Variandid sellised, et lennata Guangzhoust kohe Hongkongi edasi ja siis nautida seda või siis valida mingi muu sihtkoht, kus on mitu huvitavat kohta ning liikumine hotellist vaatamisväärsusteni lihtne.

Tõsi, olen küll isa, kuid lapsed juba suured, seega eks Kurimoor tea paremini, kuhu lapsega minna ning kuhu mitte. Eks pakutud kavasse sai loksumist palju küll.

Kui laps reisimist ei kannata, võib ka lennujaamast otse bussiga Zhuhaisse sõita ja Guangzhou sootuks vahele jätta, ega ei kaota küll midagi.

Kuid Zhuhai, mis ongi Macau naaberlinn (Naabrimehele), on ilusate randadega linn, millel kümnete kilomeetrite pikkune palmidega palistatud rannabulvar, on tore koht, kus rannapuhkust veeta. Zhuhai on linn, mida hiinlased ise puhkekohana nimetavad (palavamal aastaajal ka Qingdao ja Dalian) Erinevalt Hainanist ei ole see täis Vene jms turiste ja rannad on tühjad, Igatahes, tore koht oli.

Ka Zhuhaist saab katamaraaniga soovi korral Hong-Kongis ja Disneylandis käia, kuigi see viimane ka pigem vanematele lastele. Samuti soovi korral lihtsalt Macaus ära käia - hommikul sinna ja õhtul tagasi.

Ehk mina julgeks Hiinat ka rannapuhkuseks soovitada. Ja toit on SUPER ning kohapeal odav.

Ilma poolest on märtsi teine pool kindlam: päeval 22-26 ja õhtul 16-22 kraadi. Esimesel poolel võib "kogemata" langeda ka 10 kraadini öösel ja 15-ni päeval. Näiteks vesi on ka praegu 18 kraadi, kuigi hetkel on temperatuur 12 kraadi (tõsi, nädalavahetusel tuleb 20)

Tänan asjalike kommentaaride eest

Kas peale loksumise on muid ohte veel? Et toit ei sobi või mustus? Kes käinud, kas soovitaksite seda reisisihtkohana?

Kommenteerin siis toitu ka: kes aasia ja hiina toitu sööb, sellele on Hiina ja Kanton paradiis. Need, kes vajavad kartulit ja hakklihakastet, võiksid Nuustakul käia. Kantoni köögi olulisim osa on mereannid, neid saab seal igasugusel kujul.

See, mida meil reeglina Hiina köögi pähe pakutakse, ei ole originaalile ligilähedanegi. Kõige lähemat vastet võiks testimas käia Tallinas Kopli 78 b asuvas hiinlaste peetavas söögitoas "Hiina köök" (seal kantoni kööki küll ei saa)

Minu hinnangul on Zhuhai "Päris"-Hiina kõige puhtam linn. Eks rannaliivalt võib siiski erinevaid asju leida, nagu vanasti meilgi ja plätud on hea jalas hoida.

Kui tahad rohkem infot, siis kirjuta madis.sander at gmail.com Hea meelega jagan.

Hainanil oli ka tore aga venelasi seal loomulikult on ja vaatamisväärsusi eriti pole. Söögi osas Hiinas eriti muretsema ei pea. Minu meelest armastavad kõik lapsed makarone ja hiinapärased nuudlid on meeletult head. Hotellis võib prussakaid kohata aga see käib asja juurde, muidu on hotellid enamasti puhtad ja korras. Sellega tuleb arvestada, et ühiskondlikud wc-d on askeetlikud (oma paber kaasa)!!! Minu jaoks oli suur üllatus Hiinas valmistatud jogurt, tõeliselt hea, odav ning peaaegu igas toidupoes saadaval. See peaks lapsele hästi sobima. Mahlajooke jms leiab ka.

Nii palju kui ma lugneud olen, siis Guangzhou pole pikemas peatuseks mõtekas. Vaid on algus- ja lõpppunkt mingile marsuudile.