trip-krainetrip-ukraine-dark
Hääletamisest Eesti linnade vahel üldiselt

Kui on kavatsus minna Tartust Pärnusse ja soov minna häälega, siis kus oleks parem hääletada - kas Viljandi maanteel või Tallinna maanteel? Kaardi järgi nimelt vaatan, et ei tundu väga suurt vahet olevat, kas minna Viljandi või Paide kaudu, kuid Tallinna maanteel on rohkem liiklust ja seega, kui ma ikka õigesti oletan, suurem võimalus küüti saada.

Vabandan, kui tundub loll küsimus - olen küll 27, aga mu senised kogemused sel alal piirduvad vaid ühe korraga (Haapsalust Rohukülla, eesmärk oli praamile jõuda, aga sobiv buss oli juba läinud - vähemalt tookord näkkas).

Soovin kuulda konkreetset nõu ja mind ei huvita "õige-mees-pigem-sureb-kui-kerjab"-ülbajate arvamus:)

Kui kellelgi miskit vastu pole, siis siia teemasse võivad kirjutada kõik, kel on küsimusi Eesti-sisese hääletamise kohta. Ei pea iga meie asustatud punkti või maantee kohta eraldi teemat tegema, seda enam, et mõne asja kohta on siin niigi lausa mitu täpselt samasugust teemat:)

Ülikooli ajal (aga paraku see oli juba aastaid tagasi) sõitsin Tartu-Pärnu-Tartu liinil võrdlemisi palju häälega ja alati Viljandi mnt kaudu. Kui aega on piisavalt ja külm nina ei hammusta, siis on reeglina mõistlik otse Pärnusse viiv auto ära oodata. Juhul kui jupitama hakkad, siis soovitaks võtta ainult Viljandi vahele. NB! Sel juhul uuri enne, millal kohalik liinibuss Viljandis teeotsa läheb - kesklinnast on jalgsi päris pikk maa kõmpida. Parem aeg hääletamiseks on hommik - kes nt tööasjus sõidavad, hakkavad võrdlemisi vara liikuma. Kahekesi hääletada on küll lõbusam ja turvalisem, kuid peale võetakse üksik hääletaja paremini. Minu hinnangul enamus inimesi, kes Tartust Pärnusse liiguvad, lähevad siiski millegipärast üle Viljandi - lihased sugulased sõtkuvad seda trassi päris sageli ja alati läbi mulgimaa. Tallinna mnt kaudu võid saada ilmselt kuni Paideni ruttu, edasi on juba kahtlasem. Nii vähe/palju, kui ma olen mingil X põhjusel Paidest Pärnusse sõitnud, tundub see maantee Jumala, inimeste, tulnukate jne poolt hüljatud olema... Ja muidugi last but not least, vali hoolega autot ja autojuhti, kiisuke (või kõutsike) :) Ära üksi ikka istu autosse, kus kolm või rohkem õlist tegelast ees. Mul endal ei tulnud kunagi erutavaid ekstsesse ette, aga eks neid teelegende ikka liikus.

Mina ka soovitan kindlasti Viljandi kaudu. Sel suvel hääletasin Viljandist Pärnu ja sain kohe peale. Isiklikult läksin jala kesklinnast..suht ok kui pole suuri kotte. Paide-Pärnu teel on suur syndmus kui veel peale iseenda kedagi näed. Turvalist teed! :)

Nagu Luarvikulgi, kogemused ammused. Viljandi oli selline paha koht, kus peale saada oli väga raske. Vahel sai isegi bussiga edasi sõidetud, sest Viljandis ei võtnud keegi peale. Mulkide värk. Muu Eesti kohta sellist passimist ei mäleta. Üle Paide Pärnusse sõit tundub eriline Kolgata. Siis on juba lihtsam läbi Tallinna minna. Need, kes Tartust Pärnusse sõidavad, teevad seda Uulu-Valga maanteed pidi. Nende masinatele Viljandis ei pääse.