Hambaravi Ukrainas

Kas kellelgi on kogemust hambaraviga kõrgkvaliteetses erakliinikus Ukrainas ehk n-ö teinud meditsiiniturismi? Kui jah, siis millises kliinikus ja kuidas rahule jäite. Võib jagada ka muude riikide kogemusi antud valdkonnas.

Tean inimesi kes käisid Minskis, seal küll vist ametlikult pole see batja poolt lubatud , aga ühe hamba hind tuli kolmandik siinsest hinnast

Tegu peab olema väga kontrollitud kliinikuga, et pärast ei peaks siin hingehinnaga teiste arstide vigu parandama...

Kogemus on Urkainast pärit hambaarstiga kes töötab Eestis. Tööd teeb kiiremini ja korralikult. Tulemusega rahul ja soovituste osas, ei paku kõige kallimaid võimalusi esmalt. 
Ukraina kohta ei tea, kuid varem pakuti Skandinaavia kodanikele hambaravi reisipakette Bulgaariasse näiteks. Hotell, hambaarst, mugavalt eelnevalt broneeritud.

Käisin Gruusias Batumis, parandati kolm auku,80.- lari tükk ja hambakivi puhastus 50.- lari , kokku 290.- lari, umbes 90.- eurot.

Kunagi elasin natuke pikemalt Lätis ja seal oli olukord kehvapoolne. Kasvõi augu parandamise hinnast moodustab päris suure osa materjalide maksumus ja odavamad hambaarstid seletesid, et neil polegi kaasaegseid materiale. Pole mõtet sisse võttagi, sest klientuur neid nagunii osta ei jõua. Siis visataksegi suvalist savi auku ja tuleb 30 EUR lugu. 

Paremat kraami kasutati tollal vaid Riias ja mingit hinnaeelist Tallinnaga võrreldes seal küll polnud. 

Minu kogemuste põhjal on "kõrgkvaliteedilised erakliinikud" suht libe tee, sest hakatuseks tulles kinni maksta üür kallis piirkonnas ja sekretäritibi palk. Siis alles pääseb arsti ligi kes küll kasutab korralikku toorainet kuid mitte alati kõige õigemini või otstarbekamalt. Mul endal on kõige kehvem kogemus Tallinnas Maxilla kliinikust kus kunagi vist praktikandi peale sattusin. Kuigi ma ise pole arstiks õppinud,, vähemalt hambaid oskaks küll paremini parandada. 

Kõige parem variant oleks mainekast kliinikust lahku löönud üksiküritaja Ta on korralikult koolitatud ja endale nime teinud. Igasugused käkerdised on minevikku jäänud ja suure maja poolt kinni makstud. Mainekas kliinikus töötab samuti häid tegijaid kuid tõenäosus, et keegi tänavalt tulija tippspetsi juurde suunatakse on üsna väike. Neil niigi klientuuri 3-4 kuuks ees. 

Ja omakorda - niisugune inimese leidmine võõras riigis ja espromt on võimatu mission poole kalduv ülesanne. 

Üks mu sõber käib regulaarselt asja pärast Lääne-Ukrainas , nii juuksuris kui hambaarstil. Tal pole mingeid kapitaalseid töid vaja olnud ja hambakivi puhastus jms pidavat olema odavam kui Tallinnas. Aga spetsiaalselt Ukrainasse hambaarstile sõitmine ei pidavat hea mõte olema, sest oma aeg maksab ka midagi ja kui kasvõi juureravist alustada tuleb nagunii mitu korda käia. Pealegi  - materjalidega on provintsis sama probleem mis Lätis ja Kiievis osatakse vähemalt Tallinna hinda küsida.