Havaile minek!

Hawaii...

Olen palju lugenud huvitavatest reisidest ja seiklustest Havail... Muidugi hakkas see koht mind aina rohkem huvitama... Nüüdseks on huvi kasvanud väljakannatamatuks, olen otsustanud: "Sinna pean ma saama!!". Uurides targemate inimeste juttu, sain teada, et see on palju raha nõudev ettevõttmine. Plaan oleks minna Havaile ja viibida seal paar kolm kuud. Oleks tore kui keegi teaks kuidas oleks kõige odavam viis sinna saamiseks? Kas havail olles saaks tööd kui viibida seal turisti viisaga? Kui raske seal üldse tööd oleks saada (oleksin nõus suhteliselt kõikke tegema). Kuhu oma nina kindlasti toppida ei tasuks?? :) Ja millest oleks kõige õigem alustad??? Alguses tahtsin minna üksinda, aga nüüd olen selles kahtlema hakanud... Sest elada seal oleks parem paari kolmekesi, et siis üürida mingi majake, korter, tuba ... Kui viitsite, jagage teadmisi! :)

Kui oled üliõpilane, siis soovitaksin J-1 töö/reisiviisat. Saad 4+1 kuud kohapeal viibida.

jah .. ma tulin ära ülikoolist :( noh et enam nagu nimekirjas mind ei eksisteeri ... et mis võimalusi siis veel on ?

mul plaanis septembris lihtsalt reisima minna. kui näinud ei ole, siis ikka kohe elama ei kipuks sinna. Mis saarele muidu minna plaanid?

kui ülikool läbi siis saad veel mingi internship viisa teha, 18 kuuks. Umbes sama nagu J1 aga paberimajandust on hullupööra. Selle mõte on see, et lähed teed seal oma erialast praktikat vms. Aga võid ju lihtsalt tavalise turistiviisaga sinna minna. Aga siis ametlikult muidugi töötada ei saa. Aga seal ju selline turismitööstus et kuskil hotellis mingit tööd ikka leiad.

www.studenttour.eu

Lehekülg valmib vaikselt. Hetkel 35 tudengit Havail, tagasi tulevad septembris. Kui infot vajad anna teada :)

huvilisele vastuseks .. et havai on lihtsalt minujaoks väga huvitav koht .. tahan minna sinna elama kauemaks et näha kas see kõik mis nende saartekohta räägitakse on tõsi.. see loodus huvitab mind kõigerohkem ... ja ega sealne kultuurgi igav ei ole.. :)

Mul on sama plaan minna mingiks ajaks Hawaiile elama. Kuigi enne järgmist suve kahjuks ei saaks, siis lõpetan ülikooli. Võid mind msn'i lisada, räägime sellest:) Ehk saame koos minna, või vähemalt teineteise unistuse täitumisele nõu ja jõuga kaasa aidata. Karoly21@hotmail.com

Mul on ka kogu sellest kremplist siiber.. tahaks hea meelega minna elama/seiklema kuhugi eksootilisse riiki. Olgu see siis Hawaii, Austraalia, Alaska või Siber :D peaasi, et oleks midagi eriti pöörast.. kasvõi Afganistan :D

kui konkreetsetest saartest rääkida, siis hawaii on kül üsna mõttetu koht. nii hilos kui konas maanduvad üksteise järel suured lennukijurakad mis toovad saarele lakkamatu järjekindusega turistide horde kes on juba ammu enne kõik ära tallanud... kohalikust elulaadist pole enam midagi järel. kohutav ehitus ja kinnisvarabuum... isegi paljud laavaväljad on müügiks. nii taimestik kui loomastik on sisse toodud võõrliikide poolt ammu uppi löödud. ajatundmatule silmale võib ta olla paradiis, nägijale kloaak. oahu ja maui olla veel hullemad. molokai veidi paremini säilind. mujal kui hawaiil pole käind, ei tea kaasa rääkida.

kohalik_kalamehele vastuseks .. et olen sama meelt .. tahaks kusagile seikelma .. havaii palaanid on sellised kahtlased aga pole alla andnud veeel .. kui saaks sinna mingisuguse normaalse töö ala.. lihviks surfilaudu ja sellist lihtsamat et saaks aega ringi ka vaadata oleks chill ... aga hetkel pole mingit tööd sinna saanud ei orjaks ka ei taheta vist .. niiet vaatan ka mujale kuhu võimalik ... :)

ja selle mõttetu koha suhtes .. et ma tahaks ikka ise minna ja vaadata.. ma täiesti usun et see võib seal tõesti nii olla .. aga oma silm on kuningas :)

kui sa turismireisiga sinna lähed, siis viiakse sind muidugi kohtadesse kus kõik teised turistidki käivad ja isegi need on väga ilusad. Kui natuke hostelites või baarides teiste rändurite või kohalikega rääkida, siis oskavad nad sind kõiksugustesse kohtadesse juhatada - kas siis rohkem või vähem tallutud. Täiesti puutumatut kohta on ikka väga ulme ükskõik kus maailmas soovida. Igatahes ise elasin Mauil 3 kuud. Kuna olen purjelaudur siis tegelesin põhiliselt veepeal olemisega. Sinna saamiseks ostsin pileti New Yorki bookinghouse'ist ja edasi expediast. Natuke jama kottidega lennujaamas, aga selle elab üle. Kokku läks edasi-tagasi maksma kuskil 19000.- Tööd leidmisega on lood sellised, et kui sul social securitit pole, siis on natuke raske. Ise sain surfikogemuste põhjal surfipoodi tööle. Kolmes restoranis käisin ka ennast pakkumas, aga vist ei sobinud neile. Vist olid liiga kallid kohad kah. Elamine Havail on kallis. Ära elamiseks pead vähemalt 15 $/tunnis teenima. Mul õnnestus tasuta elada ja autot ei pidanud rentima ning 9$/tunnis miinus maksud tulin omadega suht täpselt välja. See teeb siis söögi, auto kütuse ostmine, mõned peod ja saarel singi vaatamine. Ühesõnaga raha pole mõtet sinna teenima minna, aga kui lihtsalt vägevat elamust tahad siis mine kindlasti.

PS! ise Kauai saarele ei jõudnud, aga enamus inimesi kellega sellest saarest rääkisin, ütlesid, et ilusaim koht mida nad kunagi näinud on.

Havai saared on tõesti ilusad.Ma arvasin ka,et Hawaii on liiga ära leierdatud ja ülikiidetud.Aga ei,Havai on tõesti väga ilus ja ilusam veel kui räägitakse!Supper!Havai on väga mitmekesine.Kui sa tahad suurlinna elu-palun,Honolulu.Kui sa tahad eksootikat,ilusaid paradiisi randu,kus ei ole massiliselt inimesi siis ka need on Havail olemas.Big Islandil võid näha maailma suurimat aktiivset vulkaani,vihmametsi ja talvel isegi suusatada!Loodus on väga-väga kaunis.Kuigi turiste on seal ka omajagu,põhiliselt on nad siiski waikiki äärses piirkonnas.Leidub muidugi ka mujal,aga mitte nii massiliselt.Havai on koht kus,lihtsalt peab korra elus ära käima!

Ise olen kaks korda käinud Big Islandil. Olen reisinud pea pool maailma läbi, mitmeid kontinente ja ma pole midagi sellist kusalgi mujal kogenud kui Havail, Big Islandil. Pole küll teiste saarte peal käinud, aga kohalikud kui ka paljud teised ütlevad, et Big Islandil on kõik - 11 kliimavööndit ja hästi palju variatsiooni. Sõitu sinna alla 20 000 saada on väga raske, kui saad, siis kui tellid piletid vähemalt aasta ette. Meie sõitsime esimene kord läbi Frankfurti ja San Fransisco, teine kord läbi Helsinki, London ja Los Angeles. Finnairi pakkumised ses osas on parimad, kuid lennureis tuleb pikk. Elamine on muidu tegelikult väga soodne kui leiad mingi kohaliku olemise, saab täiesti puuviljadest ja kergest aiasaadusest ära elada, sest päike on kogu aeg ja kui palju ei rabele, siis toimib. Toit on umbes sama hinnaga kui Eestis osaliselt ka kallim, eriti kui osta ökotooteid. Elamine võib olla kallis kui sa hindad natuke üksindust ja eraldatust ning luksust, kui mitte võid kohalikega saada väga hea deali peale (eriti praegu MASU ajal on üürid ja värk kõik langenud) kuid kohalikega on üsna hea saada jutu peale. ise reisisime terve saare läbi mitu korda, kuhu ei jõudnud on mäed, aga täiesti vapustav loodus, kõige vapustavam on metsikute delfiinidega ujumine ja kuna see mind ja mu elu nii muutis, otsustasin sinna reise tegema hakata ja seda ma ka praegu teen. Uute gruppidega liigume sinna märtsis ja novembris. Kuid tõesti hind ja olemine ei ole seal väga odav. kuid see on igat senti väärt. on olemas võimalus muidugi ka elada rannaparkides, kus on camping väga odav, aga seal omad reeglid, peavad olema camping permitid olemas ja siis ka ei saa kogu aeg seal olla ühe koha peal, omad seadused. palju on puutumatut loodust ka ,kui hästi otsida ja järgida intuitsiooni. Kuid loodus on nii võimas ka seepärast et seal on energy vortex mida ei leidu maailmas palju, ehk kui usute siis dimensioonide vaheline uks. Metsikute delfiinidega ujumine on absoluutne tipp mida ei saa kirjeldada. Meie käime selleks praegu trennimas vabasukeldumist, et koos delfiinidega vabalt liikuda vee all ja vee peal. Kui soovite lisainfot siis palju üleval siin www.newflow.ee . . . Toimetaja lisas hulgaliselt suuri algustähti.

Lisasin Su eelnevasse postitusse hulgaliselt suurtähti lausete, kohanimede ja ettevõtete nimede algustesse. Vastavalt trip.ee reeglitele järgivad kasutajad meie foorumis eesti keele õigekirjareegleid. Lisaks sellele, et nii austame oma emakeelt, on suurtähtedega liigestatud tekst oluliselt arusaadavam ja lihtsamini loetav. Loodetavasti järgid tulevikupostitustes toimetuse soovitusi.

http://www.skeptik.ee/…11/08/katlin-…

Tegelikult mulle mõned tema mõtted isegi meeldivad :)

Otsustasin, et hakkan kah tänasest reise korraldama. Näiteks Hawaile. Piletid ostke kõik ise. Minule, aga peate maksma kõik 7000. Hiljem peate veel kandma 13000. Selle, eest rendime auto ja ostame kütet. Appi ma tutvusin nalja pärast TEIE kodu lehega. Kõik on tore. Transformeerumine ja küllus ja mis kõik veel. Appi kas Teil õnnestub tõesti nii kergesti heausklikke leida, kes on kõik kohe nõus kandma ilma selgitusi saamata Teile 7000+13000 krooni. Ilma midagi reaalset vastu saamata. Sel juhul võin ma kah reise korraldada paikadesse kuhu olen om elu jooksul sattunud. Leian lollikesed, kes maksavad minu reisi kinni ja pealegi ja muidku reisin.

Aga kui ükspäev tuleb inimene, kes korraldaks sama reisi, aga ei küsiks mitte 7000 krooni vaid 2000krooni. Kas siis variseb Teie ärimudel kokku? Või on tegemist sekti liikmetega, kes peale transformeerumist on nõus loovutama ükskõik mis summa teie reisivaimustuse rahuldamiseks??

Leidsin sellise killukese teie kodulehe foorumist. Mis on siis delfiinnaise vastus ühele küsijale..."nagu täna üks transformeeritu ütles, et on vahe, et kas sõidan rongiga 40 tundi või lennukiga paar tundi. valik on sinu. kas läbi higi valu ja vere või otsetee. mugavustega, aga oma põnevusega." Mina siiski eeslistaks 40 tundi rongiga ja läbi higi ja pisarate.

Jahh 40 tundi rongiga Havaile - see on karm. See on hullem, kui higi ja pisarad. See meenutab mulle anekdooti:

Mees sai korteri korrusmaja 9. korrusel. Tulevad soolaleivalised. Elutoas ilutseb täismõõdus tiibklaver. Külalised ahhetavad, et ohh kui tubli mees, lausa tiibklaveri mööda treppe üles vedanud. Mees poetanud mokaotsast, et see oli tühiasi, et kass tõi ära. Külalised, et kuidas sa häbematu nii väikest loomakest suutsid sundida sellist suurt jurakat trepist üles vedama. Piitsaga, ikka piitsaga, vastas mees.

Rongi jutt on sellel kodu leheküljel iseloomustamaks elu peale trasformatsiooni:D Miks elada elu nagu rongiga 40 tundi sõites, kui võib lennata kohale 4tunniga. Kõik transformeeruma ja kristalliseeruma ja delfiinidega voolama läbi tule ja vee. Lugege seda kodulehekülge, millele viitab Delfiinnaine ja kõik saab selgeks. Ma ei teadnud, et Eestis eksiteerivad selised sektid. Arvasin, et ainult suure lombi taga.

Mina kui Eesti esoteerikamaailmas matkaja võin öelda, et seesuguseid sekte on siin rohkem kui arvata oskate. Meile on ikka jõhkralt kanni keeratud:)

Aga noh, kes tahab, las plekib, meie kätt ette panna ei saa. Sellised ajupestud robotid ei allu pahatihti isegi jõuvõtetele.