trip-krainetrip-ukraine-dark
Hiina kohta küsimusi

Plaanin siin Hiina trippi (alles märtsis) ja on kohe sada küsimust.

  1. Kuhu jätta kohver õhtuni, kui ei võta samas linnas hotelli? Mis maksab? Näiteks Guangzhous kui Guilini buss läheb alles õhtul?
  2. Kas kellelgi on kogemusi ööbussiga (nt. Guangz.-Guilin või Zenzhen-Yangsuo), kas tee on õudne,kas vetsupeatusi ka tehakse ja kuidas ma tean, kus lõpuks maha minna?
  3. Mis maksab Hong Kongist Macausse laevapilet ja kas tasub Macaus terve päeva olla?
  4. Laevareis Guilin-Yangsuo (vist 350 Y) on üsna kallis, kas see on ikka nii mustsee või otsida kohalikku paadimeest, kes natuke ringi sõidutab? Huvitavad eelkõige kohalviibinute vastused. Endal olemas LP China ja RG Hong Kong ning Tripis olen kõiki Hiinassepuutuvaid teemasid lugenud. Tänud kõigile, kes viitsivad vastata või soovitusi jagavad.
  1. Hotellidesse peaks saama ilusti kohvrit või seljakotti hoiule jätta, isegi kui sa seal ei peatu. Olen nii teinud ja minu käest on võetud 2 jüaani.

2)Mul on kogemus Zhuhai-Guilin bussiga. Zhuhai on Macau/Hiina piirilinn. Ööbuss, milles on kolm rida kahekordseid magamisasemeid. Buss sõitis Yangshuost läbi, arvatavasti ka Shenzhenist lähtuvad bussid liiguvad sama marsruuti mööda, kant ju sama. Teeoludel polnud häda midagi või olin väga väsinud, üles igatahes ei ärganud ;) Nii pika sõidu puhul tehakse kindlasti peatuseid. Mul oli kõigepealt tarvis Guilinis ära käia ja siis sõita Yangshuosse. Seega ma sõitsin hiljem Guilinist kohaliku minibussiga Yangshuosse, mis maksis 10 jüaani. Nende vahemaa on umbes 65 km, kui ma õieti mäletan.

3)HK-Macau maksab 138 HKD üks ots ja sõit kestab ca 1 tund. Päev tasub kindlasti veeta, miks mitte ka rohkem, sest Macau on mõnus :)

4)Õige ! Otsi kohalik paadimees, kusjuures tema esimese matsuga küsitud hind võib alata samasse kanti summadest ja see, palju sa lõpuks maksad, sõltub su enda kauplemisosavusest. Me istusime kord lihtsalt niisama Yangshuos jõe kaldal, kui üks paadimees ligi podistas. Hakkas rääkima, et tulgu me aga temaga sõitma, 80 jüaani tund per inimene. Olime kahekesi ja otseselt meil paadisõitu plaanis polnud. Aga õhtu oli ilus ja ütlesin, et kui sa meid kahe peale kokku 40 jüaani eest sõidutad, siis võiksime kaupa teha küll. Tegimegi ;)

Suured tänud põhjaliku vastuse eest. On Sul ka reisipilte kusagil üleval?

Palun !

Pilte kahjuks üleval ei ole.

Ühe vanema Hiina-reisi pildid laadisin Pekingis olles pilt.ee-sse ja kahjuks see jäigi viimaseks korraks neid vaadata. Tookord Eestis tagasi olles õnnestus küll välja peilida pilt.ee-ga seotud härrasmeeste mailiaadressid, aga kahjuks ühelegi kirjale mingit reageeringut ei tulnud. Kahju, sest seal oli üsnagi eksklusiivset materjali. Samas hea õppetund, et alati tasub pildid pigem CDRile kõrvetada, teisest küljest nii kiiret hävingut ei osanud tollele pildibaasile ennustada.

Hiinas on probleemiks kohalike olematu keeleoskus ,mistõttu on hea,kui hotellide ja soovitavate sihtkohtade nimed on kaasas hieroglüüfides kirjutatult ,kui minna omapead reisima. Ka on paljudes sisemaa kohtades sh. isegi lennujaamades võimatu maksta rahvusvaheliste pangakaartidega (VISa jms.) ,ainult aktsepteeritakse kohalike pankade kaarte. Huvitaval kombel puududs mitmes sisemaa lennujaamas isegi valuutavahetuse võimalus. Ka nõutakse hiina pankades rahavahetusel tihtipeale passi koopiat,nii et mõned võiks kaasas olla. Tuleb arvestada ka ,et näiteks bussipiletite ostmisel ei saada Sinust lihtsalt aru ,sest inglise keele oskus puudub. Sarnane olukord Venemaaga,kus inglise keelega on väljaspool suurlinnu raske ennast arusaadavaks teha ,aga Hiinas on asi veel hullem,sest hieroglüüfidest ei saa üldse midagi aru ,isegi kohanime mitte.

.. oskus hakkab siin foorumis saavutama taset, kus on juba väga raske aru saada, millest jutt käib. Pean silmas viimast kirjutajat.

kas saaks infot,kui probleem selline- vaja lennata Hiina siselennuga Shenzhenist edasi,aga kuidas saaks internetist pileteid,kui turismifirmade lennuotsingute andemebaasides vaid üks lennufirma viiest ja sellelgi ei õnnestu tellimusega kinnituseni minna.kas tripis räägitud CTRIP kaardi ka Eestist tellida saab.sõit novembris .tänud ette

Kas kellelgi on kogemusi VISA deebetkaardi kasutamise kohta? Kas sellega saab maksta või pangast sularaha välja võtta?

Yhispanga deebetkaardiga ( Visa Electron ) v6tsin automaadist raha v2lja nagu naksti.

oleneb,kus Hiinas olla .Sisemaal on kohti sh. lennujaamades,kus ei kõlba mingisugune rahvusvaheline maksekaart ,aktsepteeritakse ainult mingeid kohalike pankade kaarte. Rannikulinnades ,nagu Shanghai ,rahvusvahelised kaardid muidugi toimivad. Ka on hiinlased usinad kaardikopeerijad.Paaril korral olen pärast Hiinas kaardiga maksmist olnud kuu või paari pärast fakti ees,et minu kaardiga on makstud kohtades,kus ma pole iial käinud,näiteks New Yorgi lennujaamas või Londoni raudteejaamas. Alati on seejuures ainuke võimalus kaardi kopeerimiseks olnud hotellil,kuna ma mujal nendel reisidel kaarti ei kasutanud. Seni on pank küll kahjud katnud ,aga parem muidugi selliseid jamasid ette näha ja oma kaarti seal nii vähe kui võimalik kasutada.

Hansa deebetkaardiga ei ole Ida-Hiina suuremates linnades probleeme olnud (mujal pole lihtsalt proovinud). Hansa krediit on igas Hiina punktis tootanud.

Aga see, et nad muid keeli ei räägi, pole tegelikult kõige suurem probleem nendega suhtlemisel. Mulle pisteti praktiliselt igas peatus- ja söögikohas mobla pihku ja toru teises ocas olev naisterahvas tõlkis kogu mu ingliskeelse jutu moblaomanikule ning hoolimata sellest, et yhe kõne ajal käis toru pidevalt edasi-tagasi minu ja mingi kili vahel, jõudsime sel moel alati sihile.

  1. Sõitsin ööbussiga Yangshuo'st ShenZhen'i, väga viisakas oli kogu tee - nii reisijad, buss ise kui ka teeolud. Bussis näitas Jackie Chani filmi. Kuidas aru saad - kasvõi saabumise kellaaja järgi saad aru, Hiinas on transpordiga enamasti nii, et töötab nagu kellavärk.

...on mulle näiteks Guangzhous andnud võltsitud 100-se. Kuna pidin juba järgmine hommik sealt ära sõitma ja ajaks kui avastasin, et võlts 100-ne siis kahjuks ei saanud lärmi tõsta. Ilis suveniir sai koju toodud :D

Minu reisiplaan on rajatud lootuses, et Finnair ikka teeb sooduskampaaniaid edasi. Praegu on 9500 Tallinnast, loodaks ikka umbes 7000 hakkama saada. Kas ma olen naiivne, kui arvan, et kokku 15000 per face käiks ära? Majutuseks olen arvestanud kuni 200 Y kahe peale öö (olen uurinud - saab küll viisakaid kohti mandri-Hiinas), ainult Hong Kongis ilmselt oleme mingis Mirador Mansionis - seal mujal jube kallis. Tahaks olla 10-12 päeva ja umbes Kanton-Guilin-Yangshuo-Hong Kong-Macao-Kanton. Alguspunkt oleneks siis sellest, kuhu soodukaid saab parajasti, et kas Hong Kong või Guangzhou. Mingeid mõtteid hinna või marsruudi kohta?

Siis 30 000.- kõik kulud 2 inimesele ? Mina ütleks, et ei ole naiivne ja sellise summaga saab selle marsruudi läbitud küll. Alustades Guangzhoust (ja minnes eeldatavasti ka tagasi G kaudu) ning soovides HK ja Macaud külastada, pead arvestama veel sellega, et siis läheb vaja 2-kordset Hiina viisat või siis alternatiivina teed HKs lihtsalt uue viisa. Ööbimise kohta meenus mulle veel, et Yangshuos olime 3 ööd ja maksime selle aja eest kokku 200 jüaani. Täiesti normaalne tuba tavalises seisukorras ja puhas. Seal on paaril tänaval järjest pisikesi hotelle külg külje kõrval ja igaüks neist on teenistusest huvitatud ;) Minu üks kallimaid hotelle, kus Hiinas olen peatunud, on olnud vist paar aastat tagasi Datongis 238 jüaani öö kahese toa eest. Ma pakuks, et selline tuba ja külluslik hommikusöök rootsi lauas (esindatud olid nii hiina kui euroopa köök) maksaks siinkandis kuhugi 2000 krooni kanti :) Ja restorani põrand oli klaasist, mille all ujusid kalad ning seintel voolasid kosed ;)

Lendamise koha pealt - ehk leiad siit inspiratsiooni Hong Kongi kaudu minekuks, kuigi jah, eks Tallinnast ole mõnevõrra mugavam -

http://www.trip.ee/node/33741

Chung King Mansionist HKs olen ka siin kunagi kirjutanud. Kuigi ma Miradoris pole olnud, võib oletada, et olukord on sama. Mujal HKs kallis tõepoolest, kuid kui viitsid näiteks 45 min laevaga sõita Lantau saarele (1 inimene 11.60 HKD või ca 20 HKD kiirema laevaga), siis seal saab kena pisikese toa mitte kaugel sadamast (10-15 min jalutamist) umbes 150 HKD-ga. Ja ümbrus on hoopis teine kui HK mandriosas - puhas õhk, rand, loodus jne ;)

Mis nimeline ja kus see öömaja oli Macaus?

väga odav pilet kui varakult osta, nt kuu-kaks varem. www.oasishongkong.com vist oli. hkst londonisse lennu madalaim hind 115 naela, hksse lend vist nats rohkem maksu pärast. toitugi antakse, kuigi suht kehva.

ka 40Yga saab kahese toa, mõnikord oma dushiruumiga, mõnikord pange veega :) käisin lõunaosas mööda väiksemaid asulaid 3 kuud ringi, suurlinnu vältisin, eriti soovitan ametlikust tiibetist väljaspoole jäävat tiibeti äärt

Kui reisi aega planeerid,vaata ,et samal ajal poleks Guangzhous suuri messe,siis on hinnad hotellis 3 - 5 x kõrgemad. Näiteks suur mess on Guangzhous oktoobris 15.-30.10.07,muidugi selleks ajaks ei paku keegi ka soodsaid lennupileteid. Eks sama kehtib ka Hong Kongi kohta.