Hiina pühade mõju naaberriikidele

Tere,

Plaan külastada sügisel Vietnami, mille sisse jääb ka oktoobri esimene nädal. Kas keegi on käinud sellisel ajal Vietnamis? Tahaks teada, kui hullult mõjutab hiinlaste töövaba nädal(Labour Holiday) naaberriikide külastamist. Tean, et riigi siseselt jooksutavad nad infrastruktuuri üsna piiri peale.

Käisime Vietnamis kohalike aastavahetuse e. Tét ajal (14 veebruar) ja see oli küll paras hullumaja. Teadsime küll, et öömaja ja transpordi leidmine võib karmiks osutuda aga sellegipoolest ei teinud eelnevalt mingeid broneeringuid ja otsustasime õnne proovida. Populaarsemates sihtkohtades nagu Mui Ne ja Nha Trang olid pühade tippajal hotellid pea kõik täis, eriti just soodsamad, backpackerite lemmikud. Üksikutes leidus vaba tuba. Transpordiga oli keerulisem kui muidu, kuna Tét on vietnamlastel ainuke püha üldse ning siis rännatakse vanemate juurde või minnakse perega puhkama. Sinna lisaks veel hordide kaupa hiina turiste. Algne plaan siselendudega vahemaid läbida läks sisuliselt luhta, kuna kõik lennud olid lihtsalt täis. Õnnestus ainult üks ots saada ja seda ka viimasel minutil viimased kohad. Seega läbisime pikki vahemaid bussiga, mis on täielik horror, kui satud sitting bus'i peale. Sleeping bus oli väheke lahedam, kahjuks taipasime selle kasuks otsustada alles viimast bussisõitu organiseerides. Julgen vaid oletada, et ehk selle sügisese hiinlaste püha ajal ei ole olukord nii hull. Aga soovitaksin siiski reisi natukene rohkem planeerida ja ööbimist-transporti planeerida. On vähem aja- ning närvikulu. Kui kellelgi veel küsimusi Vietnami kohta, siis vastan meeleldi.

Tét ehk Hiina aastavahetus on tõesti hullumaja. Seda perioodi - nädal enne ja nädal peale pühi tasub vältida, või siis varakult kõik broneeringud teha ja arvestada sellega, et enamus hindasid mitmekordistub.

Sügisene Hiinlaste püha sellist mõju ei oma. Tétˇi ajal tekitab rahvaste rände Vietnamlaste siseturism ja inimeste liikumine linnast maale perede juurde. Hiinlased reisivad valdavalt organiseeritult ja grupiti seega ühistransporti nad ei ummista. Üldiselt on neil ka öömajad organiseeritud ja väiksemad kohad,kuhu bussitäis ära ei mahu on samuti neist puutumata.

Saan aru, et uue aasta vastuvõtmine Vietnamis toimub 14. veebruaril. Kuid kuidas ja kas üldse tähistatakse Vietnamis 31. detsembrit ja "meie" uut aastat?

Väike täpsustus: kui pead silmas Hiina uusaastat, siis see on liikuv püha ja on sel aastal 3. veebruaril. Eelmisel aastal oli jah 14. veebruar.