trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

http://www.smiletravelvietnam.com teenus approval letter'i saamiseks jätkuvalt sujuv ja soodne. viisatasud tõepoolest tõusnud ja 1x sisenemise 1kuulise viisa eest maksin 45USD. NB!muudes valuutades maksmine ka võimalik, aga kursid on röövellikud ja kui suurem kupüür, siis eriti altid nad raha tagasi andma ei ole. Muus osas olukord muutumatu - järjekord võib lõputult venida.

Kui lendate Bangkoki Don Muangi lennujaama, siis kindlasti 1000 bahti viisaraha kaasa. Enne piirikontrolli sularahaautomaati pole (suht värske isiklik kogemus) Lisaks 100 Bahti viisablanketi täitmise ja pilditegemise eest - kui ei ole blanketti enne välja printinud ja ära täitnud. See on mingi uus bisnis seal - kiri üleval, et tasuta blankette ei jagata.

15.jaanuaril juba olukord muutunud. Jagati ka tasuta blankette ja toimis normaalne järjekorrasüsteem. Viisaraha peab aga ikka kaasas olema.

Sai siis samuti enne jõulu läbi Chongqingi Taisse lennatud. Tagasi lähen sama teed ja viisa on passis (kolmepäevane). Esimese hooga tahtsid nad piiril mul selle viisa kohe ära kasutada. Aga sain veel viimasel hetkel jaole. Siis tuli jah ülemuse moodi mees special templiga. Ühel Taanlasel nii hästi ei läinud ja temal pandi viisa peale tempel - pärast sai küll peale seletamist viisatempli tühistatud ja transiittempli passi.

Hmm guugel ütleb, et kui alla 24 tunni lendude vahe ja lennujaamast välja ei lähe, siis pole viisat vaja. Ma saan aru, et AA-ga edasi BKK-i. Valdek - kas tagasi oled ka plaaninud Chongqingi kaudu tulla - millega sinna kavatsed lennata? AA ajad BKK-st hästi ei klapi (lendude vahe 24h05min).

Hong Kongi kaudu Vietnami lendamine on suht aega nõudev ja kujuneb ka kallimaks,kui esialgu tundub - odavlennukaid HongKongist Vietnami ei lenda, ja teistega tuleb hind suht krõbe. Olen ise seda marsruuti lolli peaga mitu korda lennanud - HongKongi lennu soodne hind ajas pea segi. Never again!

Kui plaan Vietnamis rohkem ringi vaadata siis lendaks juba otse Hanoisse (LOT-il aeg ajalt päris mõistlikud pakkumised). Hanoist võib siis alla lõunasse tripata ja pärast siselennuga tagasi Hanoisse. Või siis siselennuga kohe lõunasse. Kuna ma ise seljakotiga eriti rännata ei viitsi, ja Hanoi on minu jaoks liiga külm, siis ise lendan järgmine kord ilmselt Bangkokki ja sealt Saigoni (HCMC).

Kui ikkagi otsustad Hongkongist mööda maismaad minna, siis peab Vietnami viisa kindlalt enne ära tegema ja noh Hiina viisat läheb siis ka vaja.

jah, viisajärjekorrad Saigonis on tõesti hullemaks läinud. Kavalad Vietnami inimesed on seoses sellega leidnud veel ühe võimaluse väikese kopika teenimiseks. Mõned netiviisat tegevad firmad pakuvad nimelt ka nn ekspress viisa teenust, mille soetamisel peaks lennujaamas viisa kiiremini kätte saama. Tegelikult ei pruugi see nii minna - minuga sama lennuga saabunud sõpradel oli see teenus ostetud, aga mina sain viisa siiski enne kätte. Sisuliselt on see teenus poollegaalne vaheletrügimisteenus, kus vietnamalstest viisaagentuuri esindajad suht julmalt järjekorras ette trügivad ja nende poolt antud dokumente ka võimalusel eelisjärjekorras läbi vaadatakse.Ma soovitan viisablankett juba kodus ära täita ja pilt külge panna. Siis ei pea eraldi blanketi saamist ootama - teinekord võib ka see parasjagu palju aega võtta, sest kogu tegevus (blankettide väljastamine, passide vastuvõtmine, passide väljastamine, raha vastuvõtmine) toimub ühes suures elavas massis (järjekorraks on seda keeruline nimetada). Ja veel, mida kiiremini jalad sind lennukist viisaluugini viivad seda surem tõenäosus on viisa normaalse ajaga kätte saada.

Vietnam ka kindlasti hullem kui Tai ja õnnetusi juhtub metsikult. Endalgi päris mitmed sõbrad õnnetustesse sattunud ja seda nii jala, rolleri kui ka bussiga liikudes. Saigon on muidugi maailm omaette - seal ma rolleri selga ei istu.

Jama lugu on aga see, et Eesti kindlustusseltside hüvitispiirid on madalad (50-100k EUR) ja vähegi tõsisema õnnetuse korral kui on vaja eritransporti ei piisa sellest summast (nagu ka selle õnnetuse puhul). Vaatadates näiteks UK samalaadseid kindlustusi on hüvitispiirid 5-10 Mio EUR - seega 100x kõrgemad. http://www.worldwideinsure.com/ - on nüüd vist hakanud ka Eesti kodanikele normaalse hüvitise/hinna suhtega kindlustust pakkuma.

kindlustuste puhul tasub vaadata mis on max hüvitispiir. Ihi-l peaks see olema suht normaalne. Eesti seltsidel ca 50K eur, mis ekstreemolukordades ei pruugi sugugi piisav olla (transport+op+taastus) a la oledd kuskil aasia pärapõrgus ja on vaja erilennukit/kopterit lähimasse norm haiglasse opi jaoks. 50k Eur sulab suht kiirelt sellises olukorras.

poolteist aastat tagasi sai taksoga Mui Ne-st Ho Chi Minhi sõidetud(jäime bussist maha ja lennuki peale oli vaja jõuda). Hind tuli ca 120USD. www.LiveInMuiNe.com - transfeeri pakkumine on mõistliku hinnaga. Kui oled esimest korda Vietnamis ja tahad kiirelt ning muretult hotelli jõuda, siis telli transfeer. Ilmselt saaksid ka oma hotellist transfeeri vastu tellida. Kui oled elamuste jahil, siis kasuta busse (eriti põnev on võtta ööbuss Tetˇi ehk Vietnami uusaasta ajal - bussi tagaosas on lähedane kontakt kohalikega garanteeritud :)).

Tänud info eest. Busanis siht lohesurfivõistlused. Aitan neid seal veidi korraldada ja ehk saab ise ka natuke surfata. Kui hästi läheb on peale võistlusi paar päeva aega mujal ringi vaadata. Õnneks on reisini aega ja saab veel plaane pidada.

Mul on vist siis vedanud, sest olles Mui Nes kahe hooaja peale kokku veetnud pea kaheksa kuud ei ole mind veel vene keeles teretatud :-). Kui keegi seal kusagilt 24/7 pidutsemist leiab, siia andke mulle ka teada - vahel paneks isegi kõvema kräu maha.

Aga üldiselt jah, kui lohesurfar ei ole, siis väga pikalt Mui Ne ei köida. Samas jäävad paljud backpackerid sinna siiski plaanitust pikemaks, sest peale pikka rännakut põhjast lõunasse kulub väike rannapuhkus marjaks ära, mõni hakkab isegi lohetama ja jääb veelgi kauemaks.

Interneti teel Vietnami viisa ettetellimine on üha populaarsem ja sellest tingituna aeg ajalt ülipikad (kuni 3 tundi) järjekorrad lennujaamas. Samas mõnikord järjekord pea olematu (eile ca 20 min) - sõltub palju sellest millised lennud parasjagu sisse tulevad ja kui agaralt viisaonud ja tädid liigutavad. Kui Vietnami saatkond teepeale jääb, siis võib mõistlikum olla viisa saatkonnas teha. Approval letteriga võiks igaks juhuks võimaliku ajakuluga arvestada - eriti, kui vaja kiirelt kuskile edasi liikuda.

District 1ˇi peangi silmas. Sinna turu lähedale backpackerite meelispaika olen sõitnud ja sealt lennujaama. Hind on jäänud vahemikku 80000-120000. Sõitnud nii tiheda liiklues, kui hõreda liikluse ajal kusjuures see 80000 ots tuli suht tiheda liiklusega ja alguses arvasin, et taksojuht tahab vähe suurema ringiga minna, kuna valis teise trajektoori kui tavaliselt. Hiljem siis selgus, et hoopis otsem tee :-).

Tét ehk Hiina aastavahetus on tõesti hullumaja. Seda perioodi - nädal enne ja nädal peale pühi tasub vältida, või siis varakult kõik broneeringud teha ja arvestada sellega, et enamus hindasid mitmekordistub.

Sügisene Hiinlaste püha sellist mõju ei oma. Tétˇi ajal tekitab rahvaste rände Vietnamlaste siseturism ja inimeste liikumine linnast maale perede juurde. Hiinlased reisivad valdavalt organiseeritult ja grupiti seega ühistransporti nad ei ummista. Üldiselt on neil ka öömajad organiseeritud ja väiksemad kohad,kuhu bussitäis ära ei mahu on samuti neist puutumata.

Nad sindrinahad keeravad järjest ühendusi kinni tõesti - see teeb meele mustaks ja ajab suisa baijut jooma :). Aga see selleks.

Tänase päeva so 15 novembri seisuga toimib http://hotspotshield.com/. Ei ole küll kõige kiirem, aga ajab asja ära ja on seejuures tasuta.

Tauri, kust su info,selle kohta, et maad mööda minnes saab Vietmami viis piirilt pärineb?

Nn küllakutsega saab minu kogemuste põhjal viisa kolmest rahvusvahelisest lennujaamast (Noi Bai International Airport (Hanoi), Tan Son Nhat International Airport (Ho Chi Minh City) ja Danang Airport).

Vietnami viisaregulatsioon on viimasel ajal pidevas muutumises ja tundub, et kohati ei tea täpselt keegi (sh saatkond), mis toimub. Ühel hetkel sai turistiviisa maksimaalselt kuuks ajaks, siis jälle kolmeks kuuks. Vahepeal pidi pikendamiseks maalt välja minema, siis jälle mitte. Kogu kammajaa hakkas pihta millagi suvel ja need, kes korda muutsid ei adunud ilmselt,kui palju jama sellest tuleb (valdav hulk expate pesitses siiani Vietnamis 1 aastaste viisadega).

Tegin internetis (visa-vietnam.org) taotluse kolmekuulise single entry pre approved visa (lendan detsembri alguses Hong Kongist Ho Chi Minhi) saamiseks. Sain kinnituse, et kõik on korras ja saan vajalikud dokumendid nädala jooksul. Seega hetkel siis näib olevat võimalik saada kolme kuuline turistiviisa. Dokumendid jõudsidki kenasti minuni - seal on kirjas, et "purpose of visit business". Ilselt ei ole siis tegu turistiviisaga.

Kõige kindlam on praegusel hetkel ilmselt vahetult enne taotluse tegemist saatkonnast üle küsida. Kui Helsingi saatkond infot ei anna, siis pöörduda mõnda suurema riigi saatkonda, kus ehk infot rohkem.

Igatahes, olgu jama Viisaga palju tahes Vietnam on vahva kant ja viisasekeldustega algavad seiklused lihtsalt juba varem pihta :-)

Tegin siis Tallinna Hiina saatkonnas viisa. Küsija suu pihta ei löödud ja anti 65 päevane viisa. Alguses läksin saatkonda avaldus ja lennupilet näpus. Siis saadeti kohe minema - töökoha tõendi ja hotellibroneeringu järgi. Töökohaga on nagu on ja sestap trükkisin välja äriregistri B-kaardi koopia, kus juhatuse liikmena kirjas olen. Hotellibroneerngu tegin ühe rahvusvahelise hotelliketi lehelt. Seal võimalik teha broneering nii, et mingit raha kohe maksma ei pea ja vajadusel saab broneeringu tühistada. Tunni aja pärast olin tagasi saatkonnas ja paberid võeti vastu. Veidi pidin selgitama, miks tagasilend alles järgmise aasta kevadeks on. Piisas selgitusest, et soovin lisaks Hiinale ka teisi aasia riike külatada. Kokkuvõttes sujus kõik üllatavalt ladusalt.