Hinnad Sitsiilias

Tere,

kas keegi valgustaks, kui kallis on Sitsiilia elu.

söök
jook
rõivad
suveniirid
majutus
vaatamisväärsute piletid
auto rent
rolleri rent

et oskaks kaasa võtta piisavalt taskuraha.

ning kus ja mida seal oleks huvitav teha ja vaadata. (2 pere)

Minek on Giardini Naxos ´ss!

Käisin Sitsiilias septembris 2007. Elasime Giardini Naxoses. Hinnataset võib täiesti võrrelda meie endi omaga. Lähedal,6km u on Taormina, mida peetakse Sitsiilia kalleima tasemega linnaks. Et siis suvituspiirkondades minu meelest hinnad nagu meil ja sisemaal ning suurlinnades kindlasti kolmandiku odavam. Mina ringi ei sõitnud, kasutasin oma aega mõnulemiseks ja beebiga ringijalutamiseks, aga autorendiks paistsid olema väga head võimalused, u 100 m-l tänavalõigul nägin vähemalt kolme rendikohta, üks neist kindlalt rahvusvaheline.

Vaadata oleks tegelikult ju Sitsiilias väga palju, oleneb ka teie huvidest. Etna kindlasti, Giardini Naxoses on Etna ilusti näha ka kogu aeg (kui just pilvine pole). Mitmed rannikuäärsed vanad linnad, põhjaranniku saared, keskmaal kohalike elu-olu jne, jne.

Suveniirid? Keraamika kindlasti, laavakivist valmistatud nipet-näpet. Üliodav keraamika just pole, arvestama peab mingi väikese taldriku jaoks ikkagi 3-4 eurist alates. Etna jalamil oli mingi mesilasfarm, kus meie reisiseltskonnast osa inimesi ostis endale mingit pisikeses potsikus imesalvi taruvaigust ja ei tea mis möginast veel, ravib tõsiselt hästi igasuguseid hädasid! Aga maksab nagu mesi ja meetooted meil.

Eks netist otsides leiab ka vast infot, ka majutuse kohta. Ise otsite endile ööbimiskoha?

Ja veel kiidaks mina sealset kohalikku eestlannast reisijuhti Mae Merusk`it, tema kontakte saaks vajadusel võibolla TopToursist. Usutavasti on ta meili teel nõus infot jagama.

Ja infot saab kasvõi siit:
http://sicilia.indettaglio.it/eng/comuni/me/giardininaxos/giardininaxos.html

tundub jah natuke absurdne olema - mis ühele odav, on teisele kallis jne. Parima vastuse leiad turismiteatmikest, nt. Sitsiilia LP. Teatavasti sõltub hind ikkagi pakutava kvaliteedist, asukohast jne. Tuntud turistilõks Giardini Naxos on tõepoolest kallis koht, sest siiasõidutatud reisijad peavad ju kõik söödud -joodud -majutatud ja lõbustatud saama.siin võib kohvitass maksta kuni 10 euri, mujal saad tunduvalt kvaliteetsemat kohvi 2 euriga. Üldiselt tundusid Sitsiilia hinnad võrreldes Eesti omadega suht samal tasemel, väikepoed kallimad kui suured supermercatod, viimastes aga sai alati kaardiga maksta ja valik suurem. Kindlasti soovitaksin Sitsiilias olles külastada toidukohti kus käivad kohalikud, tase kõrgem ja teenindus omalaadsem kui turistitänavatel pakutav. Maitske kohalikku jäätist, müüja oskab soovitada milliseid sorte koos proovida - just mitme erineva jäätise kokkusobitamisel on nad meistrid. Väike tassike espressot - kange, magus ja hea. Sitsiilia kondiitritoodete kroon -cannolid pähklite ja metsmaasikatega! Selliste asjade puhul pole minu arvates mõtet tingida, need on ehe osa Sitsiiliast. Mõlema reisi korral said ööbimiskohad ise otsitud, just väikesed mõnusad majutuskohad kus hommikuti ehtsat sitsiilia kohvi ja perenaise keedetud apelsinitarretist pakutakse ning aiast ise mandariine ja pähkleid võtta tohib. Paljud B&B teenuse pakkujad toodavad ka ise juustu, veini või küpsetisi; rendivad autosid või müüvad giiditeenust. Mitmed muuseumid , sh. Templite org Agrigentos, õpetajatele ja õpilastele tasuta. Messinast praam mandrile 1.50 eur.

Igale piletile-muuseum, laev, Etna jne. on eelneva aastaga lisatud eur või paar
Sooduspilet õpilastele ja vanematele kui 65.a.
Maega soovitan ühendust võtta, võib saada ka üürida mõnd korterit.
Agrigentos näiteks supermarketis hea vein 1 eur, Praha lennujaamas poole väiksem kogus vett 3.80....
Kõrvalpoes kerge suvejope 59 eur-Stockmanis oleks 159 eur
Lahtine turg Palermos-soodsad hinnad.
Erakordselt head saiatooted!
Planeta-parim valge vein.
Restoranides võib hea vaatega koht maksta topelt.
Kokkuvõttes ei midagi hullu nagu näiteks Capril.

Väljas süües arvesta ühe pizza või pasta eest: 6-12.-EUR (samas pizza on piisavalt suur, et seda kahe peale võtta)
Vein poes: 2-5.-EUR
Puuviljad (õunad, pirnid): 2-4.-EUR/kg (kui osta otse tänavalt)
Etna (kui minna lift+masinatega tippu): 50.-EUR/inimene (ilma masinata versioon oli kõvasti odavam, aga siis on jala vantsimist pärast liftijaama üles-alla kuskil 3h jagu)
Ööbimine kaheses toas viisakas kohas: 40-70.-EUR (hooajal kindlasti kallim)

PS. Püüan vaikselt hindasid lisada ka enda reisikirja sisse - võib seda jälgida - http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com/