Hispaania N.I.E. numbri aktiveerimine

Hispaania saatkonnas Tallinnas on väljastatud N.I.E number, kuid selle kasutamine aktiveerimata on aegunud. Aktiveerida saab Hispaanias kohapeal, jäi aga veidi segaseks, mis asutus sellega tegeleb. Ehk on siinviibijatel vastav kogemus? Ette tänades.

0
0

Kogemust ei ole, aga googeldades viidatakse kohalikule maksuametile Agencia Tributaria: https://www.agenciatributaria.gob.es/AEAT.sede/en_gb/Inicio/Inicio.shtml

0
0

See vist ei sobi, kuna N.I.E number on sama, mis välismaallase isikukood, ehk siis tegemist peaks olema meie mõistes Migratsiooniametiga (või politseiga), mida kindlasti ei aktiveerita maksuametis (iga välismaalane ei pea olema maksumaksja), kahjuks saatkonnas asja selgitav ametnik ei osanud asutust täpselt sõnastada, minu hispaania keel aga veel suhteliselt puudulik. Aga, eks maksumeti lehel on kindlasti N.I.E teemalised artiklid.

2
0
0
0

Politsei. Hea ülevaate NIE ja NIF numbritest leiad ka siit: www.practicalspain.com/NIE.htm

1
0

Suured tänud lingi eest, oli hea infoallikas. Kahjuks seal polnud poolt sõnagi Hispaania esinduses välisriigis väljaantud NIE aktiveerimise kohta Hispaanias, nagu see on meie puhul, kus kogu see kadalipp on läbitud ja rahad makstud.

0
0

Milliseid dokumente Hispaania saatkonnas NIE numbri saamiseks vaja oli ja kas aja pidi kinni panema? Saatsin ka saatkonda kirja, aga pole vastust saanud.

0
0

Kas saatsite kirja Hispaania Tallinna saatkonnale? Meie kirjutasime sinna, kohe tuli vastus, kus kirjas aeg (vist oli mingi paar-kolm päeva pikk), tuleb täita vorm EX15, kaasas peab olema isikut tõendav dokument ja Hispaanias peatumise aadress, ilma selleta NIE numbrit ei anta. 10 päeva pärast tulid NIE numbrid vormidena meilile, tuli endal välja printida. Hind oli, kui ei eksi, 10,80

0
0

Saatsin sellele aadressile: [email protected]. Meil on vist siiski lihtsam millalgi kohapeal see NIE teha. Lähme alguses u. pooleks aastaks vabatahtlikeks ja peatume iga kuu erinevas kohas. Samas mõtlesime, et oleks ikkagi hea, kui NIE juba olemas oleks, juhuks kui lisaks mõne töövõimaluse leiame. Kas esitasite mõne sõbra/tuttava aadressi või oli juba mingi elukoht kohapeal olemas? Igatahes aitäh info eest :)

0
0

Kui sellega pole kiiret, võib taotleda ka kohapeal, aga seal võib kuluda aega kuni kaks nädalat (tehakse päring Eestisse tausta kontrolliks jne.). Võib tekkida probleemid, kui kaart on mingil põhjusel kohe vajalik. Eestis on aga aega NIE rahulikult taotleda. Kohapeal on ka veel see jama, et sõltuvalt piirkonnast on päris suured järjekorrad, võib juhtuda, et kulub mitu päeva enne, kui pääsete löögile (elav järjekord ja iga päev jagatakse kindel arv numbreid enne avamist), siis tuleb ära täita vorm, maksta panka riigilõiv ja veelkord tagasi tulla, seega suht tülikas võrreldes Tallinnas tegemisega.

0
0

Lisaks võib Hispaanias olla vastav kontor ca 60 km kaugusel.

0
0

Jah, Hispaanias tundub see protsess ikka märksa keerukam. Proovin saatkonnaga veel ühendust võtta ja äkki saab ikka enne minekut ära tehtud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased