Hollandist jaanipäevaks Maarjamaale

Tere, Plaan jaanipäevaks Eestisse minna/tulla kaheks nädalaks ja hakkan varakult variante uurima, sest kui soodne võimalus avaneks, siis krabaks lennupiletid ära. Äkki on aga huvilisi, kes sel perioodil maad mööda liikuda plaanivad... Holland-Eesti ots sobiks mulle päevad 18-21 juuni...halvemal juhul 22 ka kui ühe jutiga lasta :) Eesti-Holland ots sobiks mulle 1 või 2 juuli..halvemal juhul juuni lõpp...nimelt tahaks 3.juulil Sensation üritusele jõuda, millest teises teemas juttu on. Peace.

Soodne on suhteline mõiste Ryanair tooks Düsseldorfist (Weezest tegelikult) Riiga ja viiks tagasi mõnekümne euro eest. Võrreldes 24h autosõiduga pean mina seda igatahes soodsaks.

Nii, mõtlesin, et see postitus kadus ära, aga tõsteti Hollandi alt Eesti all, ju siis nii õigem.

Soodne ongi suhteline mõiste - Amsterdamist lennukiga edasitagasi 2K on nagu mõistlikum kui mööda maismaad loksuda 1,5K eest nt (või isegi 1K). Maismaa eelis aga vähemalt EestisT tulles on võimalus rohkem kohalikku nänni kaasa võtta, mõni suurem asi - muusikainstrument, kast õlut jms :)

Düsseldorfi, Londoni jt suuremate lennubaaside kasutamise korral lisandub aga sinna jõudmise kulu - nii raha kui liikumisskeemide otsimisele kuluv aeg. Nii et odav on suhteline ka sõltuvalt viitsimisest erinevaid reisivariante kombineerida...

Lisainfo: Praegu uurides leidsin, et Amsterdam-Tallinn-Amsterdam on Estonian Airiga juuni lõpus 2600 krooni ja tiba peale. See on siis kõige mõistlikum mugavuse ja kiiruse koha pealt (ja rahaliseltki normaalne tegelikult nagu).

Düsseldorf-Riia-Düsseldorf on nii 30-40€ (470-610 EEK). Sinna juurde siis Amsterdam-Düsseldorf-Amsterdam rong 38€ (kui see mingi supersoodus ikka kehtib) ehk 580EEK juurde. Ja siis veel Riia-Eesti...Hansabuss Business Line'ga Riia-Tallinn/Pärnu 205/165 EEK üks ots. Aegade sobivust ei hakanud praegu tsekkima. Kokku oleks Holland-Düsseldorf-Riia-Eesti ja tagasi siis laias laastus 580+520+400 = 1500 EEK +- midagi...

Autoga Holland-Düsseldorf ja Riia-Eesti on juba väga kulukad. Holland-Düsseldorf umbes 200km ots, seega 4x200 ehk 800km ja siinsete bensuhindade juures tuleks 10l/100km arvestuse järgi 80*1,4€ ehk 112€ ehk 1750 EEK juba...Riiast Kesk-Eestisse on 270km, seega 4x270 ehk 1080km ehk Eesti hindade juures (kui on veel kuskil 16EEK/l peal) tuleks 1730 krooni...kokku juba äriklassi pileti lugu :D

Igasugused muud (ulme)skeemid nagu Ryanairiga Eindhoven-London ja sealt Riia jne tulevad kokku juba kallimad kui Estonian Airi otselend.

Ahjaa, Airbaltic Amsterdam-Riia edasi-tagasi on soodsaimalt kokku kuskil 150€ ehk 2340 EEK ehk suht samasse klassi Estonian Airiga taas.

Eks ma tsekin teisi teemasid ka, kindlasti on seda Holland-Eesti (lennu)transporti kusagil lahatud ja 10. aprillil on hollandi-eestlaste kogunemine Goudas - vast saan sealgi targemaks :)

Estonian airi nö "otselend" Amsterdamist Tallinna pisipeatusega Vilniuses maksab sinu soovitud kuupäevadeks praegu 2619 eeki EA kodukalt ostes...suht norm ju. Siin ka äraantav pagas (20kg) ja väike söök hinna sees, mida Ryanairil pole. http://www.travelpartner.ee pakub sama lendu isegi 2484 eeki eest.

AirBalticul peaks selle nädala lõpus tulema 70%-ne kampaania mai ja juuni lendudele. Liitu nende FaceBooki lehega ja siis saad teada mis värk on. http://www.facebook.com/airBaltic

Tänud lingi eest. Nii vara hakkasingi asja uurima, et saaks mingi baashinna paika (Estonian Airi otselend) ja siis vaikselt jälgiks, mis tempos soodsamad hinnad ära ostetakse (kui seda on üldse reaalne ja mõistlik jälgida) ja kui mujalt mingi sooduslaks sülle kukub, siis diilio :) Ja äkki on ikka mõni rekkamees, kes (kompensatsiooni pakkuvaid) reisijaid peale võtab. Muidugi ma ei tea, kui legaalne see on jne, igatahes tundub, et sellised "reisijateveod" tegutsevad ainult nö. põranda all ehk tutvuste kaudu.

Haa, see AirBalticu diilio on siuke, et pilet 20€ ja siis lisatasud 50€ otsa, nii et lõpuks ikka samas hinnaklassis Estonian Airi omaga + Riiast Eestisse saamise mure. Kui erinevus paarisaja krooni juurde jääb, siis toetan pigem kodumaist lennundust :)

Ostsin lennupiletid Estonian Airist ära, väikse mökutamise tulemusena kaotasin nii mõnedki eegud, aga jälle targem.