Hommikune eine Vilniuses

Jõuan kell 7 hommikul Vilniusesse, edasised tegevused hakkavad toimuma kell 9, kas leedukatel on kombeks mingeid söögikohti nii varasel kellaajal lahti hoida või, sarnaselt Eestile, on kõik suletud?

Ja veel- kas taksoraha peaks varuma kohalikus valuutas või aktsepteeritakse ka krediitkaarte?

Eeldan, et saabud Simpel expressiga? Igatahes, raudteejaama hoones, mis on kohe bussijaamast üle tee, on igati ok kohvik, kus hommikul vara normaalse hinnaga süüa saab. Asub ta peauksest sisenedes vasakut kätt ja täitsa lõpus. Olemas tualett, wifi, maitsvad pannkoogid ja kõik muu.

Mäkk peaks ka lahti olema kohe bussijaama juures. Ise oleme oma reisidel seal aega parajaks teinud. Taksoteenust oleme kasutanud ühe korra ja siis maksime kohalikus valuutas. Ei pannud tähele, kas autos oli kaardimakseterminal või mitte.

Igaks juhuks tasuks kohe bussijaamas kohalikku valuutat võtta, Swedpanga ja SEB kaartidega saab seda teha teenustasuta. Swedpanga automaat on bussiterminalis olemas. Vanasti oli taksot soodsam tellida telefonitsi kui peatusest võtta, praegust seisu ei tea. Hinnad on umbes sellised: http://www.vilniusveza.lt/PriceList.aspx. Krediitkaarte võtavad vähesed. Igaks juhuks tasub marsruudi pikkus enne Google Mapsist järele vaadata ja orienteeruv hind välja kalkuleerida.

takso tellida on ca poole odavam kui tänavalt võtta (mul kogemus kesklinna ja lennujaama vahet sõitmisega). Mina olen alati sellelt nubrilt tellinud.

+37052333337

Sõidvad valgete VW´ga. Neil saab ka kaardiga maksta.

Tänud, hea inff ja ammendavad vastused!

Just, +37052333337 takso ongi seesama Vilnius Veža, mille hinnakirjale linkisin.

Labas vakaras!

Omalgi hea seda teada, kuna ise sõidan samuti Vilniuse poole ja seda alles 06.03.2015!

Söögikoha info oli alustuseks väga hea ning mina vist taksoteenust ei kasuta, kuigi info oli meeldiv. Sõidan Vilniusesse Ecolines bussiga ja saabun sinna 07.03.15 hommikul kell 06.50!

Kaardi pealt vaadates pole kesklinna ja vanalinna vahe kuigi suur, mistõttu saab ka jalutada!

Minu viimane reis Vilniusesse oli 11 aastat tagasi! Kokku olen Leedus reisinud 11-ne aasta jooksul 3 korda.

Vilnius on tore linn! IKI PASIMATYMO!