Hong Kongist, piirilinna Shenzhenni, millega-kust?

Tere, Viibin hetkel Hong Kongis ja plaan minna homme piirilinna Shenzhenni, olen arusaanud, et sinna on vaja viisat, kas selle ühepäevase viisa saab ka piirilt osta, kui palju maksab ja millega, ning kust sinna sõita? Tänud

Tere

Ferry või metroo, sõitmise pool on siin kõige lihtsam. viisaga võib asi keerulisem olla, ei usu, et Hiina viisat niisama piiri peal müüakse.

Metrooga Lo Wu piiripunkti. ~45 min. Peale saab Hung Hom või Kowloon Tung peatusest.

http://johomaps.com/as/hongkong/hkmetro_ch.html

Viisa kohta: http://trip.ee/content/viisa-hong-hongkongis.html

Või kasuta teenuseid neilt, kus on reklaamsilt "China visa"

Lugesin kusagilt, et ühepäevase viisa saab piirilt osta, aga ei leia seda kohta enam ülesse, sellepärast küsingi, et kas keegi on sellega kursis, et kas see ikka vastab tõele, muidu sõidan niisama tühja.

Ei tea.

Mine käi piiril ära, siis näed. See 45 min sisuliselt teises linna otsas käimine. Metroo sõidab õige pea maa alt välja ja näedki Hong Kongi kesklinnast väljas pool ka.

Jaga infot siis siia ka!

Netis kirjutatakse:

Where to buy a Shenzhen Visa in Hong Kong?

Shenzhen visas are available in Hong Kong only from the Lo Wu border crossing. This is the major crossing between Hong Kong and Shenzhen and is where the Hong Kong subway connects with the Shenzhen subway. The second crossing between Hong Kong and Shenzhen is Lok Ma Chau, but this border crossing does not, currently issue Shenzhen visas.

http://gohongkong.about.com/od/traveltochina/a/Buy_Shenzhen_visa.htm

Ju siis on selline viisa tüüp olemas, mis kehtib ainult piirkonniti, Shenzheni jaoks. Ja saab ainult Lu Wo piiripunktist.

No eks ma siis käin homme ära ja annan teada, kuidas läks :)

Star ferry pier-il on turismiinfo. Mine käi seal küsimas! Kindlasti nad teavad midagi.

Kus seal seal oled?

Viimaed 5 päeva siin olnud http://et.hotels.com/ho254116/royal-view-hotel-hongkong-hongkong/ ja päevasel ajal palju ringi liikunud, ning elu-oluga tutvunud. Hotellist väljub iga 20-30 min tagant tasuta shuttle bus Tsuen Wan keskusesse ja MTR´i ja 3 korda päevas, Tsim Sha Tsuisse, sealt edasi liikuda ei ole enam probleem.

Kõik on natukese segane, kõik ei saa seda Shenzhen viisat:

http://gohongkong.about.com/od/shenzhenvisaexplained/a/Shenzhen_visa_passport.htm

Oleks võinud siis kohe alguses viisa teemat uurida / tellida.

Suhteliselt segane värk jah, lähen hommikul Star ferry turismiinfosse, uurin sealt natuke, vaatame kas oskavad aidata, kui nemad ka ei tea, siis käin ikkagi piiril ära, siis saab kindlalt teada :)

Küsi hotelli administraatorilt ka? Ta oskab võib olla koahlikust netist järgi vaadata.

Mitu päeva veel oled? Macaos ikka käisid?

Nii, asi siis järgmine, läksin mina hommikul star ferry infosse asja uurima ja nemad väitsid, et ei oska täpselt öelda, palju viisa võiks maksta ja kas seda piirilt saab jne jne, aga ime kombel oskasid nad juhatada mind ühte väiksesse turismipunkti, kus tehakse Hiina viisasi. Kohale jõudes öeldi, et ekspress viisa saab kätte kell 18.00 (kell oli siis u 11 ) kui ütlesin, et ma tahan kohe minna, et kas see on võimalik, siis hakati sebima ja helistama ja lõpuks öeldi, et OK, tulge kell 15.00 järgi ja viisa hinnaks 1500.- HKD, hakkasin peas arvestama, et see teeb jämedalt 150.- EUR, et kuidagi liiga kallis ja loobusin asjast, öeldi küll, et ok ok, teeme allahindlust, aga arvasin, et kell 15 jääb ikkagi liiga hiljaks minu jaoks, ning läksin lihtsalt minema. Tee peal otsustasin, et lähen ikkagi sinna piiripunkti ja uurin asja sealt...ja see mida ma teada sain, võiks huvitada ka teisi, ehk siis Hiina viisa saab väga vabalt piirilt kätte 10 minutiga ja hinnaks 225.- HKD per face, ei ole vaja minegeid pilte ega midagi, piisab passist. Ühesõnaga Hiina saab väga vabalt ja ilma probleemideta, vähemalt piirilinna Shenzhenni ;)

See on huvitav info. Kui pikaks ajaks sa viisa võtsid ?

Lähme päevaks Shenzheni- mida ühe päevaga seal teha/näha jõuab? 24h viisaga probleeme nähtavasti ei ole