Horvaatia-Sloveenia reis virukatega

Tere, oleks Horvaatia-Sloveenia ja Viru reiside kohta küsimusi. Esialgsetel mõtetel oleks plaan minna virukatega 22.-31. august või 1.-10. september sellele reisile.

Oskab keegi oma kogemustel öelda kumb reis suurema tõenäosusega välja müüakse ehk siis kumb reis suurema tõenäolisusega toimub (olen palju kuulnud reiside ärajätmisest ja asendusreiside pakkumisest). Septembris on teatavasti juba kool käimas ja näiteks peredega reisijad siis enam kohvreid ei paki, samas augustis on Horvaatias tipphooaeg. Oskab ka keegi raha tagasi saamise kohta infot anda juhul kui reis jääb ära? Kui kiiresti saadakse raha tagasi?

Teiseks probleemiks oleksid siis söögikorrad. Kuidas see siiamaani sellel reisil toiminud on? Stiilis teeme-tee-ääres-väikese-pausi-sööge-oma-pakisuppe, antakse selle jaoks eraldi vaba aega või toimub mingi grupikülastus toitlustusasutusse?

Kui külastatakse Dalmaatsia rannikut siis kas oleks võimalus mingit algelist snorkeldamist seal ette võtta?

Kuidas siiamaani on reisiseltskonnad olnud? On enam-vähem võrdselt noori, vanu, perekondi?

Üleüldse on oodatud kõik arvamused inimestelt kes on selle firmaga seda reisi läbi teinud. Ja olen ka täiesti teadlik, et reis võib nässu minna ning alatasa on mingeid probleeme bussidega, aga pole hullu :)

see imeline. Viru Reiside koduleht. Reisitingimused 10. Reisi ärajätmine. Reisikorraldajal on õigus reis ära jätta kui reisile ei ole kogunenud nõutav arv kliente või kui reisi läbiviimine on oluliselt raskendatud ja ohus on klientide julgeolek (loodusõnnetused, streigid, sõjad, jne.). Kliendil on õigus ärajäänud reis vahetada teise sama reisikorraldaja reisi vastu, tasudes või tagasi saades tekkiva hinnavahe. Kui klient asendusreisi ei soovi, tagastab reisikorraldaja talle kogu tasutud raha.

Kui VR on ise reisi ärajätmises süüdi, siis maksavad raha rahulikult tagasi. Kuigi enne pakuvad võimalust osaleda järgmisel või muul reisil, valdavalt ka 500-1000kr odavamalt. Nad muretsevad ikka, et buss võimalikult täis saaks. August ja september on mõlemad tipphooajal, Aadria mere äärde ehk nõutavgi. Näiteks Hispaanias käiakse kehvemate ilmadega isegi rohkem. Sellepärast on nende reiside ärajäämine vähetõenäoline. See reis on muidu hästi valitud, saab rohkem näha kui teiste korraldajatega. Ilma poolest oleks september soovitatavam, ka oleks rahvast vähem segamas. Sealne ilm on aga sel ajal suurepärane, vesi 25° kandis. Söögikordade kohta uuri VR-ilt ise järele, see pole neil esimene reis ja oskavad täpsemalt rääkida. Üldiselt on lõuna omal kulul, õhtu samuti. Kui aga peatutakse mitu päeva ühes kohas, siis saab ka süüa sealt.

Jah, olen nende tingimusi kodulehelt lugenud. Kuna keskmine tööinimene ei saa vabalt valida puhkust siis sooviks ärajäänud reisi asemel mõnele viimase hetke reisile minna, sellest ka raha tagasisaamiskiiruse küsimus. Kindlasti mõtlen ka oma peas oleva küsimusteks ümber ja esitan need reisifirmale kuid kuna on pühad, siis on ilmselt ka kontorid suletud. Sooviksin lihsalt eelinformatiooni :)

...soovitan hoopis minna augusti alguses /puhkust peaks saama praegu ju veel plaanida/ ja mitte ringreis vaid puhkusega 13-päevane reis.Eriti kui tahad rannamõnusid nautida. Eelmine aasta sai käidud ja ei ole seda rahvaste üleujutust midagi. Septembris võib ka seal olla ilm nii kuis juhtub. Naljaks mure see söömine! Kui firma paketis ei ole toitlustamist, siis selge see, et tehakse söögipeatusi. Kas sööd pakisuppi või lähed totlustuskohta on sinu enda valik. Bussidega ei ole mul /4x selle firmaga käinud/ küll viperusi ette tulnud. Ju olen mina õnneseen või on teema algataja keegi, kes tahab ikka ja jälle Viru Reiside tööd siunata. Kui Stelley on nii teadlik juba ette, et reis võib nässu minna, miks siis üldse plaani pidada. Valikuvõimalusi ju teisigi!

Kuna töötan suhteliselt suures firmas on augusti alguses puhkuse saamine juba keeruliseks muutunud, sest saatsin oma puhkuseavalduse liiga hilja ära. Snorkeldamine oli lihtsalt kergeks ajaviiteks, ma ei ole inimene, kes viitsiks tunde rannas passida. Toitlustamine on sellepärast tähtis, et olen kaalujälgija ning igat asja ei söö. Viimane kommenteerija süüdistab mind ikka imeasjades! Olen noor inimene ja olen ka varem käinud bussireisidel kus buss on katki läinud. Kui see just 3-päevast seisakut ei tähenda, siis pole hullu! Üldiselt olen positiivselt meelestatud, aga kui buss läheb katki ja juhtub veel mitu imeasja, siis oleks vast reis nässus. Samas võib seda ka teiste firmadega juhtuda, niiet ma ei ole teiste firmadega reisides ka päästetud, eh? Palju oleneb ka reisikaaslastest ning tiimitööst giidi/reisisaatja, bussifirma, reisijate ja kõrgemate ninadega.