Horvaatia Zagreb

Tere. Ma sooviks tylitada k6iki neid, kes on Zagrebis olnud. Kuidas sinna lennukiga minna? Mis lennufirmaga on odavam ja l2bi mis maa? Ma tahaks rohkem teada saada, et kus on odavam saada hotell (hostel) ja kus on head 88klubid. Ise olen 18a nii, et rohkem huvitab dnb, trance, tehno, house. Mis on k6ige paremad kaubanduskeskused ja kas on kallim kui eestis? Ette t2nades! Lugupidamisega,

EIKA.

CSA praegu reklaamib kodulehel Zagrebit 2900 krooni midagi koos maksudega. Muidu ega Zagreb mingi ööelukeskus pole, korralikke klubisid 4-5 on parimal juhul. Otsi Googles Zagreb nightlife ja leiad nad kõik ilusti üles.

0
0

Zagreb on lahja. Vali Sarajevo.

0
0

võid vaadata ka läbi Berliini odavlennufirmasid, nt Easyjet + Germanwings

0
0

Ise lendan selle linna vahet väga sageli ja kasutan Czhech Airlines'i - väga mugavad kellaajad Tallinnast minna ja Zagrebist tagasi tulla. Hind alates 2900 EEK (kampaania) kuni 3500 EEK (keskmiselt). eJ ei lenda Zagrebi, German Wings aga küll.

Kaubanduskeskustest soovitaks kindlasti KAPTOL CENTAR-it. Fantastilise arhitektuurilahendusega ja superelegantne kobarpood ja meelelahutuskeskus otse vanalinna servas. Selle kõrvale ehitatakse hetkel juba ka KAPTOL CENTAR 2-te. Sealtsamast algab ka jalakäijate tänav TKLACICEVA - tänavakohvikukultuur lubas ka aastavahetusel õues istuda ja väegadi head kohvi mekkida. Soovitan soojalt ka proovida kuuma šokolaadi, mis on tõesti mõnus paks ja tummine, mitte mingi kakaopulbrijoogi segu, mida meil pakutakse.

Erinevalt Tallinnast on Zagrebis ka shopping street - ILICA. Kilomeetrite kaupa jalutades (või trammiga peatuseid lõigates!) on kaubamärkide kauplused segamini muude ettevõtmistega (väiksed toidupoed, ajalehekioskid, söögikohad jne). Tänav algab linna keskväljakult TRG BANA-lt.

Hinnad on ZGis tiba kallimad kui Tallinnas, samas üllatab ülihea jäätisekohvik VINCEK oma kohati 4x odavamate jäätiste-kookide hindadega võrreldes Tallinnaga. Kui oled seal söönud struudlit ja baklaavat, siis Eestis olles vaatad edaspidi neid vaateaknal väga tülgastava pilguga. Samuti proovi ära pizza, ZG-s näiteks selline kett nagu Pizza Duck. Ise loobusin pizzasöömisest Eestis, sest hoian kõhtu selleks ajaks, kui ZG-ssse satun.

ZG plussid:

 • korralik kaubandusvalik (tõeliselt suured ostukeskused on tõsi äärelinnas, ent südalinnas on mitu head keskust + poodlemistänav Ilica)
 • väga hea hinna ja kvaliteedisuhtega kohvi
 • söödav pizza
 • väga head kondiitritooted - eriline rõhk kohupiima-, õuna- ja kirsistruudlid, ploomi-, kohupiima- ja kirsi- ning õunaplaadipirukad, Lõuna-Balkani regiooni baklaava, lõputu valik erinevaid creme schnitte'sid - tõeline Kesk-Euroopa tase (Zg kui endine Austria-Ungari impeeriumi ehk sedaviisi ka Viini kohvikukunsti osa)
 • vahelduv maastik ja arhitektuur - sovjetihõngulisest paneelelamurajoonist kuni kohati liiklusohtlike küngaste vahele peidetud luksusvilladeni
 • vanalinn on Tallinna omaga võrreldes muidugi väike ja nõrguke, ent on alustatud selle renoveerimist ja asfalti (taas)asendamist munakividega
 • erinevalt Tallinna tänaval kohtavatest inimestest ja teenindusasutuste töötajatest on kohalike keeleoskus äärmiselt hea ja julge (eestlaselt lihtsalt ei julge rääkida, hoolimata lipuvärvidest rinnakul)
 • naudi tänaval müüdavaid värskelt küpsetatud või keedetud maisitõlvikuid ja meile harjumatuid söödavaid kastaneid (oleneb hooajast muidugi)
 • perfektselt läbimõeldud ja abistavad turismimaterjalid

ZG miinused:

 • liiklus ja parkimine (sul ilmselt seda muret ei saa olema) - samas on lahe heita pilk peale eriti tuunitud luksusmarkidele - paljud kohalikud on auto hinna ja võimsuse oma elueesmärgiks seadnud. Nii polegi Ferrari, Lambroghini jne markide kohtamine mingi eriliselt harv sündmus
 • vaid üks (!!!) jaapani restoran, see on ka ainus terves Horvaatias
 • poodides ei müüda valmis tehtud salateid (kuigi äärelinna suurkeskustes juba tekivad), nii et kui tahad eriti värsket ja head salatikausssi, peab minema McDonaldsisse (sic!) - see on ka ainus linn, kus ma McD'i aeg-ajalt külastan - irf.

Edu ZG avastamisel!

0
0

Tere! Soojendan igivana teemat... Plaanis minna nädalaks Horvaatiasse. Novatoursilt ainult lennud Rijekasse ja siis rendiauto ja sellega mööda Horvaatiat niipalju kui nädalaga jõuab. Küsimus - kas Zagreb on mõtet plaani võtta või pigem Plitvi

0
0

Tore Trip. Katusega C ajas lolliks. Äkki moded lapivad ära..? Tahtsin küsida kas on mõtet Zagrebis ka käia või pigem Plitvicka järvede park ja rannik ette võtta. Kuna algus ja lõpp on Rijekas, siis Splitist edasi lõunasse minna ei plaani. Äkki keegi soovitab midagi? Aitäh!

0
0

Tere Ei soovita Zagrebi peale aega raisata, pole seal midagi erilist.

0
0

Pyhapa'eval on parkimine Zagrebis lihtne ja paaritunnise jalutuska'igu kannatab teha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased