Viimased kommentaarid

Rolleriga sõites KANDKE KIIVRIT ja võimalus politsei tähelepanu orbiiti sattuda langeb kordades.

Kui Napolis tegevust ei leia, vaadake Cristo Velato üle. https://www.museosansevero.it/the-statue/?lang=en#

Loomulikus valguses ei tundu ta nii läbipaistev nagu parimatel fotodel, aga huvitav ikkagi.

Wizzairil on "Administration fee", mille kohta ilmselt ei saa keegi väita, et see kaardimakse tasu oleks. ;-)  Kahekesi edasi-tagasi kokku 32 eurot.

Kaheksakümne teisel aastal läksime Tehnikaülikooli (TPI) grupiga Ungarisse. Esmalt rongiga Tallinnast Leningradi, sealt teise rongiga Budapesti. Üks reisiline oli millestki valesti aru saanud ja jõudis Balti jaama siis kui Leningradi rong juba läinud oli. Me teised rongi peal olime murelikud - kogu paberimajandus oli tehtud grupile ja kui üks puudu on, ega siis ülejäänud ka väga kuskile ei reisi. Too mahajäänu aga ei kaotanud lootust vaid läks kohver käes Leningradi maantee otsa hääletama. Hääletas ennast mootorratta peale ja sõitis umbes 350 km nii et hoidis ühe käega juhist kinni ja teises käes oli kohver. Öösel! Juulikuu küll, aga tavaliste tänavariietega ikkagi külm. Hommikul võttis meid Leningradis perroonil vastu.

Tagasi tulles anti Ungarist igaühele mingi suhhoi pajok toidupakike kaasa. Saiake, juustutükk, puuvili jne. Piiril lasi vene toll ühe puuvilja pooleks lõigata ja kõigi teiste omi uuris äärmise tähelepanuga nagu et kas sinna midagi sisse ära peidetud ei ole.

Minnes oli meil mingi kogus Ungari raha vahetada lastud. Koha peal sai veel 30 rubla vahetada, kusjuures selleks kõlbasid ainult 10-rublased, muud kupüürid ei sobinud. 

Panen tähele, et väljastpoolt Eesti IP-aadressi tehtud postitused kustutatakse lihtsalt ära. Umbes nagu vene ajal...


Kuskil 80-ndate teises pooles saadeti mind suurele kodumaale komandeeringusse. Sihtkohta ei mäleta, aga oli ikka tublisti teisel pool Moskvat. Sinna sõiduks sain mingid täiesti talutavad lennupiletid, tagasi aga polnud. Ainus, mida pakuti oli lennupilet Moskva-Tallinn. Võtsin siis igaks juhuks selle ja siirdusin tööülesannet täitma heas usus, et küll kuidagi ikka koju saab. Kohale jõudnuna oli esimene mure sebida mingi rongipilet Moskvasse. Aga ei olnud sellist. Ainus, mis oli, oli rongipilet Leningradi rongiga, mis Moskvas ei peatunud, vaid sellest kuidagi ringiga mööda sõitis. Võtsin siis selle. Tagasiteel kui rong Moskva lähistele jõudis, uurisin hoolega ümbrust ja püüdsin mõistatada kui kaugel pealinn olla võiks. Kui linnalähi-elektrironge rohkem paistma hakkas ja minu rong hoogu maha võttis, pudenesin liikuvalt rongilt maha, sõitsin "elektritškaga" Moskvasse ja sealt varem varutud pileti abil lennukiga koju. Kui rong Moskvast täie hooga mööda oleks sõitnud, siis oleksin vist Leningradis lõpetanud.

Tellisime auto Eesti Avisest 360° teenusega, mis sisaldas 0-omavastutust. Oli tõenäoliselt kallim kui tänavalt oleks saanud, aga asjaajamine oli soliidne, auto meile sobiv ja just 0-omavastutus oli see, mida tahtsime. Autoga midagi ei juhtunud, aga mingil hetkel sattusime ikka väga kehva tee peale...

Auschwitzi huvilistele soovitan soojalt ka Patareis ära käia. Maksab 5 eurot ja aega bronnima ei pea.

Palun vabandust nendelt, kellele see teema solkimisena tundub, aga elamuse saab eheda.

Minu kogemus Hispaania EMO-ga on veidi positiivsem. Juunis Eestist Sevilla palavusse sattudes viskas naine tänaval pildi eest ära. Osavõtlikud kohalikud kutsusid kiirabi selgitades kus täpselt hädaline asub. Kiirabibrigaad inglist ei rääkinud, aga EMO-sse viis kohale ja suuna kuhu minna juhatas ka kätte. Oodata seal muidugi sai ja kogu vastuvõtu ala peale oli ainult üks inimene kes veidigi inglist rääkis. Arsti, või kes iganes nad seal olid, vastuvõtt nägi välja nii, et üks veidi vanem naisterahvas, kes taas inglist ei rääkinud, andis soovitusi ja kirjutas ka mingi retsepti, ehkki tundus, et meie jutust ta kuigipalju aru sai. Kabinetis olnud teine noorem siis "tõlkis". Kuna selleks ajaks oli konditsioneeritud ooteruumis istumise peale pilt tagasi tulnud, siis suuremat abi meil enam vaja ei läinud. Kogu teenuse saamiseks piisas ID-kaardist, ehkki pakkusin, et meil ka reisikindlustus olemas on.

Paberile mõeldud .pdf-is ei ole öeldud, et see ainult paberil kõlbaks. Olen püüdnud igasugustest harva või üldse mitte kasutatavatest äppidest hoiduda, aga seekord vist ei õnnestu.

Kas pardakaart PEAB olema paberil või Ryanairi äpiga saadud? Kas paberile mõeldud .pdf fail telefoni salvestatuna ka kõlbab? Check-in'i tehes tuli kiri, et allalaaditav .pdf tuleb paberile trükkida.?. Aitäh!

Mina teen jälle nii, et bronnin ühelt tuntud rendifirmalt teenuse "360°", mis tagab ka null-omavastutuse. Seda selleks, et ei peaks leti ääres mõistatama kas me asjadest teenindajaga ühtemoodi aru saime või mida see võõras keeles rendileping täpselt sisaldab. Ilmselgelt ei ole see odavaim võimalik variant, aga kui korra esistangele vastu äärekivi kriimud peale tegin, siis kehitati vaid õlgu ja öeldi "sul on ju kindlustus".

Kui Roomas peaks aega üle jääma, siis kindlasti Castelli Romani. Frascati, Grottaferrata, Castel Gandolfo, Nemi. Eriti Nemi. Lähedal, aga Roomast nii erinev. Ilma autota on vist tülikas.

Kohalik sularaha on igal juhul vajalik, sest üsna mitmes kohas kaardimakse ei õnnestunud. Andis mingi errori ja seda mitme erineva panga deebet- ja krediitkaardiga.

Rahavahetuspunkte oli tänava ääres igal sammul, aga kui usaldusväärsed nad on, seda ei oska öelda.

Olime millalgi Dubrovnikust lõuna pool Cavtat-is Villa Bellevue nimelises asutuses. Muudest sarnastest kodumajutustest eristus ta selle poolest, et neil oli täitsa arvestatav bassein. http://www.villa-bellevue.hr/ , jättis igati soodsa mulje.

Sri Lankale reisimiseks on viisa vajalik.

Turvalisusest - Välisministeeriumi lehel ei soovitata Sri Lanka põhja- ja idaosadesse reisida. Kas see soovitus on endiselt ajakohane või on olukord muutunud?

Me tahtsime ka ehedat kohalikku elu näha ja nii vedas üks külgekleepinud "giid" meid oma õe pulma . Lahe oli!

Tere!
Minu soovitus on küll sellest seltskonnast eemale hoida.
Visa kaarti mul ei ole ja MasterCard neile ei kõlvanud. Seega jäi üle ülekanne Swedbanki kaudu, mis oli pisut kallim. Kandsin üle, kontolt läks maha ja kõik tundus ilus. Järgmisel päeval näitas tickets.ee leht, et pilet on tühistatud. Raha oli ka tagasi tulnud põhjendusega, et vale kontonumber. Kontrollisin ise ja ka oma pangast, et nende IBAN-is ma viga teinud ei olnud. Selline kontonumber oli täiesti olemas ja jäigi arusaamatuks miks Swed raha tagasi kandis. Püüdsin siis nende lehel oleva telefoninumbri kaudu tickets.ee-ga ühendust võtta. 880-seeria number on vist kallima tariifiga, aga täpset hinda ma uurinud ei ole. Kõigepealt tuli venekeelne automaatvastus, et kui tahate teenust vene keels, valige 1. Siis inglisekeelne otsa, et kui tahate inglise keeles, siis valige 2. Proovisin mõlemat ja sain tükk aega mingit muusikat. Tasuline number ikkagi! Siis proovisin Skypega. Täpselt samad automaatvastused. Jutule sain lõpuks kellegi Tetyana333-ga online chati vahendusel ja seda inglise keeles. Miks raha tagasi tuli, seda teada ei saanud. Soovitati uuesti proovida. Ostsin siis samad piletid Airtickets.com lehelt, maksin mõned eurod vähem ja tickets.ee-st hoian edaspidi eemale.

Autoga Rooma kandis liikujatele soovitan külastada ka Roomast umbes 25 km kagus olevat Castelli Romani't. Toredad linnad küngastel - Castel Candolfo, Ariccia, Nemi ja teised. Ilusad, puhtad, Roomast nii erinevad. Lago Albanos saab ujuda ka.

Palun vabandust offtopicu pärast, aga äkki keegi saab siit innustust: Tegelesin täna lennupileti otsimisega Göteborgist Tallinnasse mai alguseks. Tulemuseks oli Finnairi Gtb-Hel-Tll igati viisaka hinnaga 118 eurot. Aga seesama Gtb-Hel ilma viimase Tallinna jupita maksis üle 300. Võta siis kinni... :-s

Soovitaksin käia Sintras, aga seda rongiga. Sintra raudteejaamast läks rong Lissaboni Rossio jaama iga poole tunni tagant, sellele lisaks veel ka Oriente'sse. Autoga on Sintras keeruline ja ööseks sinna jääda ei ole ka mõtet, kuna õhtul lähevad kõik turistid ära ja kogu linn pannakse kinni. Kuningalossi juurde mäe otsa käib liinibuss, samuti parkide juurde, mistõttu auto järele ei ole vajadust. Kes siiski tahab autoga tulla - tasuta saab parkida raudteejaamast teisel pool raudteed oleva tänava (dr. Vasco Vidal) ääres.

Silla hindu näeb http://uk.oresundsbron.com/page/948 Praamid Helsingborgi ja Helsingøri vahel sõidavad endiselt ja hindu näeb https://www.scandlines.com/tickets-und-tarife/tickets-and-prices/helsingor-helsingborg.aspx Supermarketid on Taanis ka pühapäeviti lahti. Vt. näiteks http://www.foetex.dk/Pages/Forside.aspx Väikesed poed võivad kinni olla.

Helista Avise välismaarentide osakonda, sealt saad tõenäoliselt vastused. Tel. 6671515. Tagatise suuruse pidi otsustama konkreetne rendileandja igal juhtumil eraldi.

Oli see nüüd Ryanairi või Easyjeti leht, kus ka nagu deebetkaardiga maksmise võimalust pakkus, aga kui oma Maestro andmeid sisse söötma hakkasin, küsis UK Maestrot. Äkki Momondos sarnane lugu? Deebetkaartidega on ennegi nii olnud, et ainult oma riigi omi aktsepteeritakse.