Hotell kohapeal või reisibüroos bronnida?

Tere, Plaanis siis juuni-juuli Balile lennata. Koha peal olen 4 nädalat. Võtsin kahest reisibüroost pakkumise ja nende mõlema odavaim majutuse pakkumine oli 5600kr nädal Puri Madawis ( 3 tärni) . Kas tegemist on väga suure "juurdehindlusega" ja soovitate kindlasti kohapeal majutus otsida? Mõtlen just, et pole seljakoti reisija ja 20kg kohvriga ringi traalida võib seal vist üsnagi ebameeldiv olla, on ju ka autod väikesed?

Ainus "probleem" on, et reisin üksi ja seega tuleks tasuda lisamaks majutuse koha pealt. Või kuidas Balil on, kas on üheseid tubasi ( vähe usutav ) või ikka kahesed ja tuleb siis maksta lisamaksu?

Jään teie nõuandeid ootama!

Kohapeal majutuse otsimine ei tähenda seda, et peaks kohvriga ringi traalima. Lennujaama uksest välja ja kohe paremat kätt algab kontorite rida, kust saab majutust tellida. Tuleb öelda hinnaklass ja nad leiavad sobiva hotelli mõne minutiga. Võib võtta hakatuseks paariks päevaks ja kui meeldib, siis koha peal pikendada. Arvestades, et kodulehe järgi on Puri Madawis odavaim majutus 80 USD päev, on Teile pakutud 800 kr päev isegi odavam. Samas, 800000 ruupiat päevas tundub Indoneesia kohta hirmkallis, aga eks see ole individuaalse eelistuse küsimus. Ise elasin veebruaris 11 päeva 200 kr päev. Samas hotellis sai ka 100 kr päev tube, need olid konditsioneeri asemel ventilaatoriga ja ilma telekata (iseasi, kas on huvi neli nädalat kohalikku seepi vaadata). Vahepealsele maitsele julgen soovitada sellist hotelli, mille ühel päeval ringi jalutades leidsin: http://www.segaraagung.com/aboutus.php Näeb välja parem kui kodulehe järgi võiks arvata. Asus pisut eraldatud kohas, ilusa puhta tänava ääres. Üldiselt jah, toa hind ei sõltu sellest, kas seal elab üks inimene või kaks, aga tõenäoliselt õnnestub ühe inimese hommikusöögi hinna võrra odavamalt saada.

0
0

Mina võin omalt poolt soovitada taksojuhti. Nimi on Wayan Bagiasa (mõlemad eesnimed, muide - neil on põnev nimedesüsteem seal), e-mail [email protected] ja mobiil +62 81 7972 2637. Meie sõitsime temaga mööda saart ringi, päevad olid kuskil 10-13 h ja selle eest maksime 400 000 IDR, mis on umbes 400 krooni. Lepi temaga kokku juba siin - ta tuleb sulle vastu ja viib su hotelli. Kui sa ei taha siit broneerida, siis ma usun, et võid teda ka usaldada, ta viib su mõnda odavamasse hotelli. Küsisin talt, mis on odavaim majutus ja ta ütles, et umbes 5$ mõnes kodumajutuse kohas. Kodudes ei ole tavaliselt konditsioneeri, on ainult ventilaator. Kliima tahab algul pisut harjumist - õhk on väga niiske. Mina kusjuures eelistaksingi vist sellist kodumajutust - saaks palju täpsemalt aimu kohaliku elu-olu kohta. Nad on muide seal väga usklikud (enamik on hinduistid) ja seda peab austama. Näiteks iga söögi eel ohverdatakse osa ka jumalatele või headele või pahadele vaimudele. Pärast ohverdamist süüakse ohverdatud asi muidugi ära (v.a. pahadele vaimudele ohverdatu) :) Restoranis ei pea ohverdama ;)

Lennujaamas on hästi palju ka igasuguseid brošüüre. Valisime sealt mõned sihtkohad välja ja käisime seal hoopis Wayaniga, kusjuures temaga saime täpselt 2x odavamalt. Wayani pluss on ka see, et ta räägib suhteliselt soravat inglise keelt (kui aktsendiga ära harjud) - enamik taksojuhte ja reisikorraldajaid purssis inglise keelt üsna vaevaliselt. Kui soovid minna raftingule või snorgeldama või elevandiga sõitma, siis tasub muidugi võtta brošüürist, sest Wayanil ei ole elevanti ;) Muide, igal pool pakuti elevandisõitu u 70$ eest, aga loomaaias oli 45$. Kokku saab sõita 30 min ja mina nii lühikese aja eest ei olnud nõus ka 45$ maksma. See-eest on loomaaias kaamelisõit meie rahas 30 krooni :) Elevandiga saab loomaaias ka koos pilti teha, aga seda tasub teha siis, kui on elevantide show - seal on see tasuta. Loomaaed oli tõesti kihvt koht - aga väga suur raha maitse oli kõigel juures. Pilet oli suhteliselt kallis ja iga asja eest küsiti juurde meie rahas 10-30 krooni (mis iseenesest pole ju suur raha).

Kõige sügavama mulje jättis linnupark. Lihtsalt väga ilusad linnud ja lahedad linnushowd.

0
0

Meie bronnisime ise neti kaudu hotelli ! Agoda.com 'st leiab näiteks norm. pakkumisi. Odavam kui reisibüroo kaudu ja kindlam ning mugavam, kui kohapeal otsima hakata.


Kes veel Mais Balile võib kontakteeruda (M27,M28) danino(ät)hot.ee

0
0

Kui meie reisibüroo kaudu võtta, siis voucher mis sulle antakse tähendab 100 juhust 99, et asi on makstud va juhud kus voucheril on kirjas kui palju tuleb lisamaksu tasuda. Ma ei saa aga teemapüstitajast aru, mida ta kavasteb sinna Balile 20 kg kaasa võtta? Soovitan soojalt, peale hügieenivahendite ja intiimpesu ning plätude, mitte midagi kaasa võtta. Kõik kola kohapeal on nii odav, et mõtekas on kohapeal asjad selga osta ja kui hiljem tassida ei viitsi, siis võid ka sinna jätta. Lennukisse asju saab enamus kohtades 7-8 kg võtta, nii et sellest on maa ja ilm, kui sa muidugi ei plaani Balilt meeletus koguses käsitööd kaasa osta. Julgen soovitada natuke üle saja eegu maksvat jumalate pilti, see mahub täpselt seljakotti ära.

0
0

Balil on kenasid elamisi nii 50 eeki öö kuni 35 000 eeki öö. Eks igaüks vali oma maitse ja rahakoti järgi, aga meie suhteliselt pretensioonikas grupp oli igati ülivägarahul 150-400 krooni öö kahele maksvate tubadega (tingimus oli basseini olemasolu, hea asukoht, kena dekoor, laitmatu puhtus, hea hommikusöök jne ja jne ja seda nim. hinnas ka pakuti). Aga rohkem on muidugi ikka soovikorral lubatud maksta. Ise mõtleksin välja, millised on mu soovid ja siis vaatksin mõnelt "review"sid sisaldavalt internetisaidilt, mis neil minu soovidele sobivat leidub.

A muidu jah - 20 kilo lubab muidugi ise riietust igaks päevaks 4 nädala jooksul, aga eks seda peab ise hindama, kas sel mõtet on. Üksi reisimine ei ole sealkandis probleem - minu meelest reisisid seal pooled inimesed üksi. Aga kokkuvõtteks: et süda ei muretseks broneeriks ise vist paariks esimeseks ööks mõne hotelli ära, aga siis oled juba kohanenud ja ringivaadanud ja tead, mida tegelikult tahad ja millise hinnaga.

Toredat reisi!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased