hotell Riia lennujaamas?

On keegi kunagi Riia lennujaamas mingis majutusasutuses ööbinud? Kui seal midagi sellist leidub, siis millised on:

  1. kogemused
  2. hinnatase (kahene tuba)

...ehk on ka mingeid soovitusi.

Tänud, eestlased.

võibolla sellest on abi: http://www.booking.com/searchresults.html?sid=f95e4b9dd9605baa03a971554bc9fb8f;checkin_monthday=28;checkin_year_month=2007-11;checkout_monthday=29;checkout_year_month=2007-11;class_interval=1;do_availability_check=1;iata=RIX;radius=9;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre;order=distance

Endal on alati olnud Riiast varahommikused lennud ja seepärast olen eelistanud enne lendu mõned tunnid lihtsalt lennujaamas konutada - nagunii korralikult magada ei saa, kui ei ole varane uinuja.

mul ka varane lend. lennuk väljub 6:30. päris magamata siiski ka olla ei tahaks. muidu on järgmine päev lihtsalt 'maha kantud'.

Kohe lennujaama vastas on hotell, aga minu mäletamistmööda oli seal tuba 1000 eegu ringis, nii et suht kallis nagu. Aga võibolla sulle sobib :)

Kus siin loogika on? Esiteks püüab kokku hoida Riia kaudu lennates nagu tüüpiline odavinimene, aga siis kukub järsku virisema et "aeg muidu maha kantud". Lenda siis Tallinna kaudu otse ja maksa see tonn juurde nagu valge inimene.

ärimees, mõnedele on Riia lennujaam palju lähemal kui Tallinna oma. Nii et "otse" Tallinna kaudu tähendab päris suurt ringi. Selle tonni eest, mis Tallinnast lennuga juurde maksaksin ja lisaks veel kilulinna sõidukulu otsa, võin eelmisel õhtul Jurmalas ööbida ja LIVU-s mulistada ning hommikul taksoga lennujaama sõita.

Ei maksa "ärimehe" jutust midagi arvata, sest selles puudub loogika. Tallinna lennujaam on nii piisavalt hale ja nurgatagune, et sealt saab otse võrreldes Riiaga palju vähematesse paikadesse lennata. Düsseldorfi näiteks. Miks krdi pärast ma peaksin sinna minema läbi Amsterdami KLM-iga, kui AirBaltic viib otse Riiast?

Ka mina ei saa aru, miks peaks Tallinnasse sõitma, kui Riia lennujaamani tee vaid vist 60-70 km pikem ja ka valikuvõimalus kuhu lennata TUNDUVALT MITMEKÜLGSEM. Muideks Riiast toimub juba 100 lendu päevas.

ka tartlane ja Riia kaudu ca 5x käinud omal käel reisimas, parkimine on tunduvalt odavam kui Tallinnas kuigi ebamugavalt tuleb läbi külma öö lennujaama tulla parklast.

Hea meelega lendaksin muidugi tallinnast, kui läheksid otselennud. jamad mida olen kogenud tänu piiriületusele: jäin lennukist maha kuna ei lastud üle piiri, läti piirivalvur vaatas auto tehn passi ja nägi et oli 0,5a juba läbi tehn ülevaatus, kusjuures olime selle sama aegunud templiga juba 3x valga piiri ületanud. no kutsus siis veel eesti politsei kohale kes tegi trahvi ja üle piiri ei lastud, kolmekesi jäime maha kuna ühtegi autot ka ei tulnud 1,5 h jooksul (1 veokajuht ütles, et sõidab üle piiri ja peab puhkama minema kohe). teine kord unustasin oma tax-free ostud lennukisse 2 kilekotiga (ostu-väärtus 53 eur), kuna need ülemised pagasitaskud on nii sügavad ei märgand ega näinud neid võtta kaasa ja kui lennujaama tagasi jõudsi läbi riia linna (tahtsin oma kreemikesi näha autos, kui selgus et neid ei olegi), laiutati käsi et lennuk õhus ja kõrval-asuvasse politseimajja ei ole midagi toodud, kõik hilisemad päringud airbalticule osutusid mõttetuks, ja kuu aja pärast kui uuesti reisile läksin riia kaudu, naeris politsei mu täiesti välja...

Kuigi joogid on keelatud lennule kaasa võtta, siiski mu 4a laps tahtis kaasa võtta lotte 250ml jooki (toodetase lätis)korjas meesteenindaja selle ära ja ütles et saab "seest" osta, no nii- ei olnud alkoholivaba jooki üheski poes kus kaardiga tasuda sai ja kuna läti raha ei olnud, siis ei saanud ka ajalehekioskist jooki osta, olimegi kuival, lend lükkus veel edasi ka...

niiet lennujaam võiks hoopis tartus olla või peaksin minema tallinna elama, et inimväärselt saaks lennukile jõuda ja mitte 6 h varem oma teed alustama, mis tähendab et 1 öö jääb vahele, külla aga kallisse londonisse jõuab lennuk alles õhtuks niiet 1 öö tuleb seetõttu meil vähemalt 1500 eeki lisa piletihinnale.

hea meelega müüks Tartu lihtsalt Lätile ära, las kuuevarbalised hakkavad seda pepussekukkunud linna doteerima.

Mine Eurolines bussiga Riiga.Tallinnast väljub peale südaööd ja on viie paiku lennujaamas terminali ukse ees. Bussis saad magada.Maksis vist 200 krooni ots.

to ärimees Tallinnast pole minu soovitud sihtkohta otselendu, kui lendaksin üle Berliini v Londoni tuleks ca 3000 juurde maksta - pole ju mõtet.

to Mine öise bussiga See on jah 1 variant, mida kaalun. Selle miinus on järgmise päeva magamatuse tunne, sest bussis ma kahjuks magada ei saa (osad inimesed on kahjuks sellised).

ju asi lihtne. Kui lähed ühistranspordiga otsi ööbiskoht Riiast, oma autoga minnes tasub ehk Jurmalast midagi vaadata. Jurmala on lennujaamale lähedal, aga ühistransport lennujaama ei käi. Ehkki nii varajase lennu puhul pole tõesti mõtet Riias ööbida, odavam on võtta sihtkohas keskpäeval hotell ja magada seal tund-paar.

Mina ka ei maga kuskil bussis loksudes end välja,ometi ei oleks ükskõik kus Riias ööbides kella 6-se lennuki väljumisaja puhul end välja magada saanud.Poolest ööst tõustes ei maga nagunii välja!Seega sai sel suvel 2 korda Riia lennujaamas pinkidel magatud.Ainult öösel lülitatakse sisse mingi ventilatsioon ja on jube külm.Lennujaama aknast paistab küll hotell-jõukatele või raiskajatele. Keegi tark vihjas Tallinnale?Mina elan Valgas,lähen jala üle piiri ja Riia rongile 50 EEK 3 tundi.Sõitku keegi teine Tallinna - 5 tundi rongiga,140 krooni.