Hotelli soovitus Mumbai ja Goa?

Mumbais 2-3 päeva peatumiseks - mitte eriti kallis ja normaalses asukohas - linna ja ranna vahel.
Goas 5-6 päeva ilusa ja puhta ranna lähemal(või rannas) ja vähe parem hotell - mitte väga kallis?

Mumbais:
http://www.trip.ee/node/33638
Mumbai randades on ujumine reostuse tõttu keelatud.

Sõltub mis ajal sa lähed ja mis piirkondades sa tahad olla Goas. Ise otsisin internetist hotellid endale, kuid sain täielikult petta. Ega enne ei saa otsustada kui ise kohale lähed ja asja ära näed. Goas olin Sonesta Inns'is. Väga meeldis. Seal oli kohe rollerite ja mootorrataste laenutus ka nii et sai omal käel palju ringi sõita. Selle valikuga olin üliväga rahul.

Nii on raske soovitada, kui ei tea millal lähed ja kus kavatsed Goas peatuda. Osta LP South India või lihtsalt LP India ning loe siit juurde. Kui lähed väljaspool high seasonit, siis pole mõtet Goas üle ühe öö ette bronnida. Mumbais on see vajalik, kuid Mumbai on võrreldes muu India ja isegi Goaga väga kallis. Kui Goas leiad 400 Rs eest täiesti mõnusa rannaäärse koha, siis Mumbais on alla 1000 rs suht talumatud urkad. Mumbaid on põhimõtteliselt kaks varianti, kas Colaba või Fort rajoon.
Täpsusta küsimust, millal lähed, mis reisistiil on, mida loodad, mis on eelarve? Siis oskab ehk paremini vastata.

Saabun siis 04 hommikul Finnairiga Mumbaisse - päev või 2 maksimum oleks Mumbais Ja edasi Goasse - kuhugi sinna kanti kus oleks mõistlikum puhas rand norm hotell ja roller et ise veidi ringi kimada. ja siis ilmselt 1-2 päeva enne tagasi lendu jälle Mumbai.
kas selline periood on hooaeg või mitte? Ja kas parem (lihtsam) minna rongiga ja tulla lennukiga või vastupidi.

Siis on veel sügavalt madalhooaeg ja Goas pole küll mõtet ette bronnida. Kohapealt võtad, mere ääres 70 km pikkusel rannaribal on sadu ja sadu hotelle, resorte, bangalosid, mida iganes. Sel ajal võib veel muuseas kuni 2 nädalat suht oavarrest sadada.
Mumbais pead ette bronnima, sest kummalisel kombel on see India mõistes ülikallis linn alati täis. Vali foorumist või LP-st midagi hinnaklassis 2500-3000 rs, kui tahad enam-vähem normaalselt olla. Võib ka odavamaid, kuid päris alla 1000 rs ma küll ei soovitaks.

Esimesel päeval võta kohe takso ja sõida raudteejaama (VT Station ehk Victoria Terminal). Piletid saab alates järgmiseks õhtuks osta II korruselt turistidele mõeldud kassast. Pead täitma reg.lehe: rongi nr 111, Mumbai - Margao (Madgaon), vagun AC III, väljub 23.00, hind u 750 rs). Võid ka hotellil paluda asja ajada, siis on hind 1500 ja võtavad passi pikaks ajaks käest ära. Pole mõtet, osta ise ja VT on vaatamisväärsus omaette !

Viimasel aastal on Mumbais hakatud korda looma (slumme põletatud, magajaid vähem, prügikastid :) ), mistõttu eksootikat ja šokeerivat on vähem, kui hindu on hinnakirvest selle eest kõvasti otsa pannud. Vali ise, kuidas tahad! Oled ilmselt rohkem puhanud, kui tuled lennukiga otse termiali ja astud Finnairi lennuki peale. Samas pole Goas essugi teha, kui seal juhtub sadama. Samas on tõeäosus suurem, et viimastel päevadel on ilus ilm. Mina läheks rongiga ja tuleks lennukiga, kui pole varem käinud. Siis saad Mumbais esimesed õppetunnid kätte, kuidas hinduga ostu-müüki teha ning Goas oled juba "vana tegija":) Kui oled Mumbais siit minnes juba 2 ööd ja 3 pikka päeva ära olnud, siis pole küll mõtet tagasitulles enam seal viibida. Paljud lasevad esimesel võimalusel (järgmise päeva õhtul rongiga) sealt Goa poole jalga.

Goas otsusta jooksvalt. Kui ei ole päris rannailma, siis sõida kõik kohad läbi. Alusta näiteks põhja-Goast ja liigu alla lõunasse. Lõpeta Palolemiga. Siis saad pildi ette, millega on tegemist ja oskad järgmine kord "õigesse" kohta minna, mis Sulle istub.

Tänan see oli kull hea ja pöhjalik öpetus. Ilmselt proovingi Mumbaist esimesel vöimalusel edasi liikuda , aga see rong mis soovitasid kas see on kupeedega. Ja kas 2seid kupeesid ka on - tänan.

Kupeesid vist ei ole või ei ole neid igatahes võimalik käigu pealt saada. III AC on parim, mis on võtta. III tähendab, et on kolmekordsed narid, seega 6 inimest ühes vahes. AC tähistab konditsioneeri. Võimaluse korral võid II AC-d võtta (2x2 inimest vahes), kuid neid vaguneid on vähe ja seetõttu ette bronnitud. Hinnaga vist eksisin, kevadel oli vist ikkagi 1260 rs. See on juba 50% lennuhinnast Mum-Goa. Rohkem ei ole mõtet eksootika eest maksta.