Iguacu juga

Oleme minemas veebruar-märts Argentiina reisile, mille raames plaan tutvuda ka Iguacu joaga  Soov oleks vaadata juga nii Argentiina kui Brasiilia poolt ning mõtlesime hotelli võtta Brasiiliasse. Oskab keegi öelda kui palju aega kulub piiriületusel ning kas ühistransport üle piiri on tihe? Ühesõnaga kui kaua peaks arvestama aega Brasiilia Iguacu hotellist üle piiri Puerto Iguazu lennujaama?

Kuna ise läksin Brasiiliast Argentiinasse hoopis Paraguay kaudu, siis jään Brasiilia-Argentiina piiri osas vastuse võlgu.


Küll aga mainiks ära, et Brasiilia poolel on joa vaade parem - näeb seda altpoolt. Argentiina poolel näeb juga ainult ülalt poolt.

Samuti on Brasiilia poolel majutus odavam.

Soovitan ka Itaipu elektrijaama käia külastamas.

Piir sõltub nädalapäevast ja kellaajast. Olulise vaatamisväärsuse tõttu ka hooajast jne. Näiteks nädalavahetusel, kohalike puhkuste-pühade jms ajal on hommikul piiril suurem siblimine, sest grupid liiguvad naaberriiki juga vaatama. Brasiiliast Argentiinasse on vist isegi suurem liikumine hotelli hindade pärast jne. Samas ühistranspordil peaks olema oma järjekord, nagu meil Venemaa piiril. Seega ülejäänud liiklus liinibussi ei mõjuta.

5 aastat tagasi liikusin Brasiilia poolelt Argentiinasse juga vaatama. Hommikul vara yhistranspordiga, kyll bussijaamast, mitte kuskilt lennujaamast. Sujus kiirelt ja viperusteta, bussid liikusid tihti ja Argentiina poolel bussijaamas sai rahagi vahetada. 

Hiljem sai ka Brasiilia poolelt samast linnast yhistranspordiga Paraguaisse mindud. Sujus samuti viperusteta - kui ei jôudnud piirikontrollis sama bussi peale, sai sama piletiga järgmise bussiga edasi minna. 

Kuna palju aega möödunud ja erinevaid reisi on olnud igal aastal, siis enam täpsemalt - palju aega, mis maksis - ei mäleta. Kuid oli kiire ja lihtne. :)