Ilm Eilatis

Kas keegi on äkitsi äsja tulnud või möödunud varakevadel Eilatis käinud ja oskab reaalsete ilmaolude kohta asjalikku infot anda? Oman väga negatiivset ilmakogemust veebruarikuisest Egiptusest - tuul oli läbilõikavalt külm, päikest võtta ei saanud, käisime jopedes ja püüdsime vaprad olla. Õnneks oli tegu kahenädalase reisiga ja 2. nädal oli juba väga soe ja mõnus. (Ja Egiptusesse tegime veel õige mitu toredat reisi.:-))Lühidalt, õiged riided tuleb kaasa võtta, aga millised? Kas suvekleidikesi üldse vaja läheb? Või on tegelikult teksad, T-särk ja jope, mida aeg-ajalt raatsid maha visata? Tänud ette kirjutajatele!

Olen olnud veebruaris '97 3 nädalat Eilatis. Esimene nädal oli ok, järgnevad kaks sadas ladinal vett ja löötsus kylm tuul. Teel Jeruusalemma oli mitmes kohas mudalaviine, Jeruusalemmas oli aga tihe lumesadu ja miinuskraadid. Kohalikud teadsid väita, et Eilatis polnud sadanud seitse aastat tilkagi. Mine vöta kinni, kas see on tösijutt vöi oli see täiesti norm veebruar :-) Köik aastad pole vennad. Kui päevane temp oli veel ok, siis öhtud ja ööd olid jahedad. Aga sulle soovitan internetist ilmaennustusi jälgida.

Olin omal käel Eilatis pühapäeval. Ilm oli igati ok, päeval saab edukalt lühikeste pükstega/Tsärgiga läbi, õhtul kõlbab kerge kampsun&jakk.

Olge tänatud! Ikka loen ilmateadet, aga kuna seal kiputakse ütlema ikka maksimumtemperatuure, tahtsin midagi konkreetsemat. Nüüd olen kindel, et kõigeks tuleb valmis olla ja nautida seda, kui on mõnus. Milline suur tõde!? :-)

Praegu oli küll max tempeatuur üle 30 kraadi. Õhtuti oi kuskil 20 kraadi ringis ja nii oli 14.02-21.02.2010 iga päev. Kohalik ilmaennustus lubas küll teisipäevast natuke madalamat temperatuuri, nii 24 kraadi.

Olen Eilatist õnnelikult tagasi. Kaks päeva olid ilusad ja soojad, ülejäänud pilvised, vihmased, tuulised. Kes Eilatist mõnesaja kilomeetri raadiuses veel ringi tahavad reisida, need võtke kohe korralikud soojad riided kaasa. Veebruar ei ole seal ikka stabiilselt soe, ilm on heitlik ja muutub praktiliselt iga tund. Kihiline riietus on parim ja seda kogu aeg.

Olime Eilatis 4.03-11.03.10,esimesed ööd olid veidi jahedamad +17 , esim. päev pilves +24,edasi päiksepaisteline + 30 päeval ja +22 öösel,merevesi +24. Igati mõnus ja hea rannapuhkuseks.

Olin 11-18.03.10 esimesed 2,5 päeva kuni 35 kraadi ööse soe, siis läks õhtuti ja ka päeval tuuliseks, kohati pilves, aga nahk sai ikka ära põletatud. Kaks viimast päeva temp.20-26 vilus, päikese käes soe. Ujuda sai igapäev, vesi oli hea. Kokkuvõttes väga ok.