India ookeani pärlid - millist valida?

Sooviks 2009.veebruar-aprill teha ühe korraliku 2-nädalase rannapuhkuse. Kuna India ookean on senimaani suht avastamata maa, siis ei teeks paha maadeavastustesse üks sealne paradiisisaar lisada.

Veidi kaarti uurides ja foorumeid lugedes on seal peamiselt 3 varianti:
1) Mauritius
2) Maldiivid
3) Seišellid

Loomulikult on seal veel ka Sri Lanka, Madagaskar ja tuhat teist saart, kuid need kolm tunduvad kõige paradiisimad... võin eksida muidugi. Olen siit foorumitest enamus postitusi nende saarte kohta läbi lugenud, kuid kas on siin ka keegi, kes neid omavahel võrrelda oskaks?

Kui eesmärgiks oleks rannapuhkus, siis olen reisikirjadest ja postitustest aru saanud, et kõik maininud kohad on paradiisid, Maldiivide väiksed saared seda kõige enam ja Mauritius neist vast kõige vähem? Samas Maldiividel pole muud midagi teha kui rand ja vesi, aga Mauritiusel saaks ka vulkaani otsa ronida jms. Seišellide kohta niipalju ei tea, kuid tunduvad, et nii ranna kui tegevuse koha pealt kuskil vahepeal...

Aga võimalik, et olen täiesti valesti aru saanud, seetõttu see postitus ka siin.

Küsimusi siis:

  • Kuidas on ilm, kas ja kuipalju erinev?
  • Kuidas on hinnatase? Sama või palju erinev? Kus odavam, kus kallim?
  • Ja viimaks - kui odavalt annaks kohale minna?

Kuna endale käib see viimane küsimus kõige rohkem närvidele "a'la kuidas saab odavalt Taisse?", siis olen siin enne küsimist ka kodutööd teinud ja leidsin, et Mauritiusele saaks Helsingist 7597.- EEKi, kuid Seišellide ja Maldiivide kohta pole ühtki nii head pakkumist. Pudel rummi sellele, kes leiab parema! (viimase hetke pakkumised ei loe, sest minek oleks alates veebruar 2009)

Seega, kas mõni reisiekspert oskaks lisaks soovitada, et pole mõtet seda Mauritiuse pakkumist hetkel võtta, oota parem Fridisresori vm reisibüroo viimase hetke pakkumist, sest siis saaks...

Olen ette tänulik,

Olin sama trilemma ees alles hiljuti. Valisin siiski Mauritiuse + Reunioni(nüüd reis ostetud ja jaanuaris minek). Seda just ka muu looduse, kui vaid sinise laguuni ja koralliliiva, nautimise sooviga. Usun, et Seišellid ja eriti Maldiivid on tõelised paradiisid, kuid seal jääb igasugune seiklus 0-lähedaseks. Ma veendusin kevadisel Polüneesia reisil, et pelgalt rannas lebotamine oleks lõpuks hulluks ajanud. Vulkaaniliste saarte loodus peaks olema ilus. Kuna Mauritius on üsnagi ülepõllumajandustatud ja agraar-industriaalmaastikuka küllastatud, siis valisingi Reunioni oma aktiivse vulkanismiga veel lisaks.

Reunion võib olla huvitav valik, ikkagi esimene regioon maailmas, kus EURO kehtima hakkas.

Aga leidsin ka INDIAN OCEAN PASSi, millega annaks nii Mauritiuse kui Seišellid 2-3-ühes annaks teha... http://www.airseychelles.com/flightinfo/iopass.html

Millegipärast ei http://www.airseychelles.com/ ega http://www.airmauritius.com/ ei anna võimalust muud moodi omavaheliste lendude piletit osta... võimaeisaaaru?

Trip.ee-s on varem väidetud, et "osta saab seda kohapeal Air Mauritiuse esindustest", (http://trip.ee/node/4594), aga kas saab kui IO Passi lehel väidetakse, et see tuleks enne maandumist ära teha? ei saagi aru...

Käisime selle aasta jaanuri viimasel nädalal, Condoriga Frankfurdist ja lennukipiletite hinnaks tuli 355 eurot edasi-tagasi. Samas on Condoril olnud ka pakkumisi algusega Frankfurdist 298 eurot.
Ilm oli väga soe, samuti vesi. Mõni päev tuli sahmaksa vihma, aga see ei seganud, pigem jahutas natuke. Jaanuaris, veebruaris on seal ka orkaanide oht, mis hoidis ka meid seal päevakese kauem kinni, seega tuleks igaljuhul teha reisitõrkekindlustus.
Loodus on seal ilus ja õitseb väga palju taimis sel ajal. Kui sa asud kusagil kinnisel 5 hotelli territooriumil, siis oled tõesti paradiisisaarel, kui aga seal ringi liigud, siis näed kui palju vaesust seal tegelikult on. Kusjuures ega nad vist ise selle üle ei kurda ja sellest arugi ei saa, aga meie jaoks oli ikka kohati päris jube ja räpakas seal. Ka mina arvasin enne, et Mauritius on selline nagu klantspiltidelt nähtud, paraku on sealgi teine pool, mida meil üsna tihti ei kohta.
Söömine väljas oli üsna odav, täpselt ei mäleta, aga meie valisime väljas söömise selle asemel et ise selle valmistamiseks aega raisata. Kohalik rumm Green Island oli ka väga odav 0,5l maksis umbes 4 eurot.
Kogu meie reis 2 täiskasvanut ja 1 laps läks maksma umbes 2400 eurot, see sisaldas absoluutselt kõike, alates lennupiletitest, kindlustusest, majutusest kuni ka suveniiride ja muu staffi ostmiseks kulunud raha.
Kuna me ei peatunud 5
hotellis ja meil ei olnud privaatranda vaid avalik, siis reede õhtul kogunes terve see ranna äär täis kohalikke koos kogu oma peredega, pandi üles telgid ja tehti lõket, kus valmistati süüa. Seal nad olid siis praktiliselt pühapäeva õhtuni ja see vaatepilt, mis avanes peale nende lahkumist oli ikka jube. Seega läbustaja ja mustuse maha jätja ei ole turist vaid kohalik. Samas olid esmaspäeva hommikul kohal inimesed luudadega ja kõik see jama koristati ära. Üle tee oli kraav, kuhu visati prahti, mis jäi seal ootama tugevamat vihma, mis uhuks selle ära.
Aga ma läheksin sinna iga kell tagasi, sest päike, soe vesi ilus loodus suudavad selle üle kaaluda. Kõige tüütum on sinna kohale minna, sest lennureis kestab 11 ja rohkem tundi.

Paradiisi all pidasin mina silmas just sinist laguuni, valget liiva ja palme. Mis puutub suhkruroo kasvatamisse ja demograafilistesse- ja majandusprobleemidesse, siis sellega olen täiesti kursis.

Sain reisibüroost hinna 8100.- sõiduks Mauritius-Seisellid. Kallim kui Helsingi-Mauritius...

Samas, http://www.airmauritius.com pakub hindu: 4300.- Johannesburgi, 3260.- ga Madagaskarile, 1450.- Reunionile, tuleb vist valik nende seast teha...

Kust sa leidsid Air Mauritiuse lennu Madagascarile hinnaga 3260 kr.? Ma alla 5200 ei leia!