trip-krainetrip-ukraine-dark
Indiaanilaager 2004

Nõnnapse Sonora kõrbesse pürgijad

Indiaanilaager 2004 (juuli lõpp, aug algus)

Pärnumaal, Matsirannas (Tõstamaa lähedal)

http://www.indiaanilaager.ee/index.html

Hind 2000 eek.

/Ise tõenäoliselt ei lähe, kallis.

Miks nii kallis, tõepoolest. Ise pole kunagi käinud, kuigi mõtteid oli aga see hind on ikka eemale peletanud.

turumajandus, n6udmise-pakkumise suhe? kui on maksuj6ulist publikut, miks mitte siis hinda kruvida?

arvata on, et pigem seisneb asi indiaanlaste Eestisse toimetamise kuludes

Jah, niimoodi tundub kallis, et 2000.- ühe ürituse eest pead naksti välja käima. Aga see üritus on väga ainulaadne kah. Olen kindel, et too 2000.- ei ole hinnaks pandud mingi kasuteenimise huvides vaid selleks, et ettevõtmine ots-otsaga kokku tuleks.

Pealegi, indiaanlastele koju Ameerikasse küllaminek läheks ka palju-palju kallimaks kui too 2k.:), kas pole?:)

Tervitades,

Kaerahelves

Ikka on kallis. :) Isegi kui kogu see raha läheb korralduskuludeks, on asjal liigne kommertsmaik juures, IMO.

Inimesed, olge'nd ikka mõistlikud! Selge see, et lapsepõlve romantikasäraga kaetud indukad üle prahi! Ei saa ju selliselt maalt, kus isegi kartulad on vabad, tulla midagi odavat! Et meie sugulased soomeugri shamaanid põhjalast ja Siberist samale tasemele haipida, oleks vaja vähemasti president Meri reklaamivankri ette rakendada.

lehelt nähtub, et tulemas on 10 indiaanlast ja arvestatakse 100 külastajaga. Indiaanlaste lennupiletid ja elamisekulud ning külastajate toitlustamine - ega sealt suurt üle vist ei jää.

Aga kallis on ikkagi.

No proovime veelkorra.

Vaatleksime seda asja sellest vaatevinklist, et kuna see on ainulaadne teemaüritus, siis soovivad sinna minna paljud asjast vähem ja rohkem huvitatud. Too 2000.- kroonine pilet peaks sõeluma välja need, kes on indiaanlaste teemast raskelt huvitatud. S.t. tõeline fänn lööb oma rahakogumispõrssa puruks, loeb sealt 2000.- kokku ja võtab igal juhul asjast osa. Vähemhuvilised aga jätavad seekord asja pooleli. Seega läheb üritusele suht väike, kuid tõsiselthuvitatud grupp inimesi.

Kas olete kuulnud, et prantslased, kes on teadupärast suured gurmaanid, koguvad teinekord tükk aega raha, et mõnes Michelin'i 3 tärniga tähistatud restoranis( kokakunsti tipptase) kasvõi kord või paar aastas einestada....

On eesmärke mille puhul pingutada.

Tervitustega,

Kaerahelves

soomeugri shamaanid ei käi maailma mööda tsirkust tegemas. Polegi neid õieti. Tõelisi, katkematut sugulusliini pidi shamaane on alles vaid neenetsitel – kuid neid võib ugrimugrideks vaid reservatsioonidega lugeda.

Üsna palju on kuulda olnud, kuidas jakuudi jt. kaug-ida shamaane on pärast turneed “läänemaailmas

Ma muidugi täielikult oletan siin, kuid ma arvan, et 2000.- eest sinna väga palju tõelisi fänne ei lähe. Rohkem selline pintsaklipslaste värk, pärast saavad seltskonnas rääkida, et näe, nägin indiaanlast. :P

oeh, 100 inimest väikeses ja kaunis matsi rannas?!?!

vaene eestimaa

/oigab ja hoiab peast kinni

julgeks vastu vaielda.ma ise pole küll osalenud neis laagrites,kuid tunnen lähedalt inimesi, kes olid naissaare laagris. kuid nemad on tüübid,keda mingi nipiga pintsaklipslaste kasti ei liigitaks. oma kogemusest rääkides kasutasid nad ülivõrdeid ja tulid sealt tagasi kuidagi kirgastunult...

miski poolemeelne? Matsi rannas on aastakymneid pioneerilaagreid peetud (nyyd vist puhkelaagrite nime all), kus tunduvalt rohkem kui 100 korraga inimest sees... P2rlselja ja Varemurru, ntx.

oeh, 100 inimest väikeses ja kaunis matsi rannas?!?!

vaene eestimaa

/oigab ja hoiab peast kinni

poolemeelne ikka :) kuis siis muidu.

ja sõimamine veres ju me rahval.. võibolla indiaanlased suitsutavad selle oma saunas välja :)

head jaani sullegi, tundmatu dromedar

Aga miks viriseda? Kui ise pole huvitatud, siis las lähevad ja tunnevad ennast hästi need, kes tõesti tahavad sinna minna. Pilte kodukal vaatasite? Mitu lipsu silma jäi?

Jube kuidas eestlased võivad iga asja kallal viriseda!!!

olles ise mitmes laagris käinud ja tundes (mitte teades) asja veidi lähemalt saan omalt poolt öelda vaid seda et siit algabki see vahe. Vahe nende inimeste vahel kes tahavad midagi saada (just selle raha eest) ja nende vahel kes soovivad midagi kogeda ja läbi kogemuse üht-teist õppidagi. Ei kuulu ise jõukate inimeste kilda, pigem vastupidi aga võin kinnitada, et kolm päeva laagris - ja sul on tekkinud tahtmine vaadata iseendasse (ära imesta kui leiad esialgu sealt täiesti võõra), kui tekib tahtmine lihtsalt mõtelda omad asjad selgeks ja kummaline küll, sa leiad selleks ka aega. Head inimesed, ärge nutke seda raha taga mis teid nagunii rikkamaks ei tee. On ju ilmselge et need inimesed tuleb ju kuidagi siia saada ja odav see ju pole. Tuleks tänulik olla, et nad meiesuguste turakate juurde üldse nõus on tulema, nemad selle eest ju palka ei saa. Kena oleks kui sõna võtaksid need paljud kes on osalenud ja see on jumalast õige, et ajaarvamine käib nii: enne ja pärast Naissaart. Päikest tegijatele, ülejäänud peavad veel kasvama.

Siin veel uks laagrites osalenu. On jah lausa valus lugeda neid kommentaare, kus virisetakse liiga kalli pileti parast ja monitatakse indiaanlasi, kes muide peavad Eesti rahvast ja maast vaga lugu. Pole selles laagris midagi kommertslikku ja sinna ei minda et saaksid teistele raakida et nagid indiaanlast, selline jutt kuulub kull vaga vaiklastele. Pilet on kallis just selle parast, et indiaanlaste siia lennutamine on vaga kulukas, tavaliselt jaavad korraldajad minuteada miinustessegi. Mulle on oeldud, et nad teeksid laagri koikidele tasuta, kui ainult igale poole seda raha ei laheks. See 2000.- on koige minimaalsem hind mis nad kusida saavad. Kui oled laagris ara kainud, tead ja tunned et see kogemus on tegelikult hindamatu, vaimsel tasandil saad sa nii palju juurde ja hakkad koike selgemalt nagema. Paikest koigile! Parimad soovid Evelyle!

Kas indiaanlaste lennupilet on kallim kui ülejäänud inimestel? Ma ei võta otsustada nende naiivsete üle, kes sihukesi summasid maksavad.Oma raha.
Aga need tõprad, kes oma räpase pisnise on üles ehitanud inimeste hanitamisele - BÖÖ