Indineesia: Timor ja Flores saared

Oma suvise reisi jooksul plaanime külastada ka Indoneesia. Siseneme riiki Ida-Timorist ja plaan oleks esialgu vaadata veidi ringi Timori saarel, jõudes lõpuks välja Kupangi linna. Kupangist oli mõte edasi liikuda Florese saarele, lõpp-punktiks Labuan Bajo, et minna sealt Komodo parki.

Paraku isegi kõikvõimas Google ei anna just eriti palju infot Timori ja Florese saarel reisimise kohta. Äkki tripikad teavad üht-teist soovitada / kommenteerida:)

  • kui kaua võiks võtta aega laevasõit Kupangist Ende linna (Florese saarel);
  • kas Endest on busse Labuan Bajosse ja kaua selline sõit aega võtaks?

Teine alternatiiv on nagu alati - lennata. Selle kohta õnneks infot on.

Kui keegi tripikatest on seal kandis käinud ja oskab nende saarte kohta jagada mistahes muud teavet, oleksin väga tänulik!

Kunagi kirjutasin siin veits: http://trip.ee/node/83837. Laeva info saab Pelni lehelt, see käib suht harva, et kui nädal aega laeva oodata ei taha või reisi selle järgi sättida ei saa, siis pigem lennake.

Väljub: 31-03-2016 | 17:00 Saabub: 01-04-2016 | 10:00

Suuri ametlikke busse loomulikult liigub, aga need on suht aeglased, lihtsam ja kiirem on leida "travel" - jagatud jeep, väikebuss. Neid liigub igapäevaselt vahel isegi mitu korda päevas suuremate linnade vahel. Küsite oma ööbimiskohast, poest jne, ja saate infot.

Mida vaadata: http://www.travelfish.org/trip_planner/18-days-flores.

Aitäh, atomik!

Mulle oli netist silma jäänud, et Pelni seda marsruuti ei sõida, aga nagu näha, siis ikkagi sõidab - küll harva. Ja tegelikult on isegi võimalik sõita Kupangist otse Labuan Bajosse, võtab ca 24 h. Pelni leht selles mõttes väga abiks: https://www.pelni.co.id/ Kuigi ega see ülipikk laevasõit ega bussitrip ei tundu eriti ahvatlevad (ja Garudaga saaks lennupiletit Kupangist otse LB-sse hetkel 44 euri eest).

Komodo on ka meie Nusa Tenggara reisiosa eesmärk, lugesin ka Sinu postitusi. Komodo kohta päris palju infot.

Aga kas Sa käisid ka Florese saarel väljaspool Labuan Bajo´t / Komodo parki? Kas see laias laastus on väärt seda aega, mida seal reisimine nõuaks? Vaatan ka Su viidatud lehte. Kuigi see 18 päeva tundub nagu äkki liiga palju, sest Flores ei tundu (vähemalt mulle) päris nii põnev - aga ma võin eksida.

Tsau Tip
Oled sa kindel, et ikka Ida- Timorist indoneesiasse sisened? Äkki mõtlesid Lääne-Timorit siiski?
Liikusin Lääne- Timorist Floresele 2009, ehk on abiks http://indoneesia-valdek.blogspot.com.ee/2009/11/kupang-laane-timor.html
Me leidsime Lääne- Timorist avastamis küll ja rohkemgi. Käige ära ka Rote (Roti)saarel, minu arust väärt koht.

Samuti Floresel, igav ei hakanud, vaata blogist. Ja soovitan tungivalt Floresel minna peale Kelimutu muuhulgas ööbima ka Maumerest ida poole, Lena House'i (põhjarannikul). Seal on küll alternatiive, Kuid lena House jäi templina mällu, jäime kauemaks kui plaanisime.
Soovitasin sama ka äsja sealt saabunud sõpradele Eestist- tänasid ning rääkisid Lena House'st ülivõrdes.

Kupangist Floresele läksime üle praamiga, samuti igav ei hakanud. Seda küll tänu korralikule tormile öösel. Ainsate valgetena, kutsuti meid ka külla kaptenisillale. Kajalood näitas 3km sügavust! Mõtlema pani.
Magasime, niivõrd, kuivõrd see üldse võimalik oli, päästevestide kapi kõrval.
Lennikiga poleks midagi meelde jäänud.

Ehk oli abiks?

Aitäh, Valdek!
Ikka kindel, et sisenen Indoneesiasse Ida-Timorist:) Eelnevalt veedan seal mõnda aega. Seega ületan Indoneesia piiri maismaad mööda Ida-Timorist ja pean veel mingi nipiga lahendama Indoneesia viisa saamise ülesande (eks ma mingi hekt uurin ka selle kohta Tripist)

Su blogi on minu jaoks ülimalt abiks, kuigi Florese ja Lääne-Timorini pole veel jõudnud, seega viide väga kasulik.
Vaatan Su soovitusi ja püüame mingi esialgse kava visandini jõuda. Indoneesias küll erilist kava järgi liikumist ei plaani, aga siin-seal mõned mõtted ehk hea kirja panna.

Tunnistan ausalt, see tormise mere jutt muidugi eriti ei inspireerinud:) Aga kuidas laev oli? Tripadvisoris mõned kirjledavad neid laevu ja laevasõitu Indoenesias kui mingit täielikku õudusunenägu, kui rahvast x korda rohkem kui kohti, naised sünnitavad vahekäikudes jne. Ma olen natuke skeptiline selle kirjelduse osas, aga mis Sa kostad?

Kuidas reis läks? Ida-Timor on super ...