Info Abu Dhabi kohta

Ma vabandan juba ette, kui see teema on siin olnud. Kasutasin otsingut ja vaatasin kuni 2007 aasta teemadeni välja ja ei leidnud sellist teemat, mis oleksid minu küsimustele vastanud.
Kui teema olemas ja keegi abistab mind ka lingiga (teema võiks olla mitte vanem kui 7 aastat) , oleksin tänulik.

Plaan teha nädalane reis Abu Dhabisse. Tean, et sihtkoht on kallis, ent siiski sooviks infot, kuidas võimalikult säästlikult hakkama saada.
Lennud ja hotell välja vaadatud, need suutsin võrdlemisi soodsalt leida.

Mida aga siiski veel Abu Dhabis teha? Loomulikult ei pea ma silmas, et ülse ei kuluta ja söön ainult McDonaldsit, aga lihtsalt kuna varem pole käinud ja kuulujuttude järgi väga kallis riik, siis pigem tahaks sellel reisil natuke vaadata, kui palju ja mille peale kulutan.

Küsimused seega:
1) Kui kallis on seal väljas söömine (hommiku-,lõuna-,õhtusöök)? Kas on ehk mingeid kohti kellelgi soovitada, kus saab soodsamalt süüa.
2) Kui kallis on liikumine taksoga? Kas mõistlikum kasutada ühistransporti või taksot?
3) Mida seal üldse teha soovitate veel? Kuidas seal lood randadega on, kas avalikku randa on seal, kuhu kõik turistid ligi pääsevad?

Endal plaan kindlasti minna veeparki, võib-olla rentida ka auto ja natuke ringi sõita, aga rohkem ideid pole ja siit foorumist ei leidnud ka.

Tänan juba ette kõigile, kes võtavad vaevaks muljetada!

Võid vabalt lugeda ka Dubai teemasi, lisaks kui seal pole käinud, siis auto rentimisel võib ka sealt läbi põigata.

  1. ostukeskuste food courtidel on lai valik erinevaid kiirsöögikohti, sealt peaks küll leidma midagi hamba alla ka 5-15 euroga.
    Takso on mitmekesi liikudes täiesti talutava hinnaga, ühistranspordi kasutamine söltub suuresti ööbimise asukohast, ise eelistaks auto rentida, liiklus on küll tihe, aga navigeerimise kasutamisel, sõidetav.
  2. Ise soovitaks külastada näiteks Ethihad Towersi observation decki 75 korrusel, tunduvalt odavam kui Bur Khalifa ja saad linnast hea ülevaate.
    Avalik rannad on olemas, ise olen kasutanud otse Emiratesi Paleest paremal asuva Corniche Beachi kõige vasakpoolset osa, mis oli tasuta, samas oli vetelpääste ja valve olemas, kes suva kohalikud minema peksis.
    https://www.google.ee/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#tbm=lcl&q=abu+dhabi+free+beaches&rlfi=hd:;si:;mv:!1m3!1d23265.291067310125!2d54.34338429692389!3d24.46274558040658!3m2!1i1035!2i615!4f13.1

Esiteks ma ei peaks DUbais/ AbuDhabit kalliks, hinnad on samad mis Eestis või odavamadki.
Ööbisime Fairmont hotellis, soovitan, oli ka oma rand ja teenindus oli super.

Õhtusöögid restoranides on täiesti normaalhindades 15e +, muidugi ostukeskustes on FoodCourtid, kus saab süüa nii kohalikke toite/kiirtoite/ pastasid- pitsasid ca 5e

3 aastat tagasi sõitsime taksoga Dubaist sinna ja maksis 60e. (120km), nüüd paar nädalat tagasi tulin DUbaist ja bensiini hind oli ca 0.50e.senti/l.

Ma ei soovita Abu Dhabis minna Ferrari worldi, maksad ca 50e ja konkreetselt äge asi on vaid maailma kiireim rollercoaster.

Kindlasti tuleb külastada Sheikh Zayed Grand Mosque/mośeed , kindlasti ei pea pettuma. Sissepääs on tasuta. Ääretult kaunis ehitis, naised peavad kandma laenutusest saadud (ID kaardi vastu vahetate) pikka kapuutsiga ürpi.

Nüüd jaanuari 2017 rentisime ka auto, saime Panamera, selle 1päev maksis 250e.
Kindlasti siis külastage Dubaid, seal külastasime sel korral Global Villaget, Butterfly gardenit ja Miracle Gardenit- kõik olid vaatamist väärt, väga kift oli.

Avastasin Abu Dhabis alkohoolipoe Oryx hotelli juures, kohe sissekäigu kõrval (paremat kätt).  "High Spirits", hinnad samad, mis lennujaama tax-frees ja osta palju tahad.  Hinnad nt. 1L Absolut viin 81 AED, Heineken õlu 24x500ml 185 AED, veinid viskid jne. Soovitan külastada Abu Dhabis presidendi paleed, tekitab WOU effekti. Tark oleks kohale minna kella 18:30-ks, siis saab palee sisemusest üld ülevaate ära, süvenemiseks varu rohkem aega. Palee suletakse kell 19:15, aga kell 19:45 algab väliplatsil laseršou, mis kestab 14 min ja on ka kogemus omaette.