Viimased kommentaarid

Esiteks ma ei peaks DUbais/ AbuDhabit kalliks, hinnad on samad mis Eestis või odavamadki.
Ööbisime Fairmont hotellis, soovitan, oli ka oma rand ja teenindus oli super.

Õhtusöögid restoranides on täiesti normaalhindades 15e +, muidugi ostukeskustes on FoodCourtid, kus saab süüa nii kohalikke toite/kiirtoite/ pastasid- pitsasid ca 5e

3 aastat tagasi sõitsime taksoga Dubaist sinna ja maksis 60e. (120km), nüüd paar nädalat tagasi tulin DUbaist ja bensiini hind oli ca 0.50e.senti/l.

Ma ei soovita Abu Dhabis minna Ferrari worldi, maksad ca 50e ja konkreetselt äge asi on vaid maailma kiireim rollercoaster.

Kindlasti tuleb külastada Sheikh Zayed Grand Mosque/mośeed , kindlasti ei pea pettuma. Sissepääs on tasuta. Ääretult kaunis ehitis, naised peavad kandma laenutusest saadud (ID kaardi vastu vahetate) pikka kapuutsiga ürpi.

Nüüd jaanuari 2017 rentisime ka auto, saime Panamera, selle 1päev maksis 250e.
Kindlasti siis külastage Dubaid, seal külastasime sel korral Global Villaget, Butterfly gardenit ja Miracle Gardenit- kõik olid vaatamist väärt, väga kift oli.

Kui lendate sama lennufirmaga, siis on eriti hea, aga kui pead pagasi välja võtma, nt just paar nädalat tagasi lendasin Finnairiga Dubaisse ja sealt edasi Emiratesiga Seychellidele, siis 3h oli just ja just piisav....
Metrooga teise terminali, pagas välja ja siis passikotrolli järjekorda (mis üllataval kombel liikus suhteliselt kiiresti edasi, kuigi sabad olid ehmatavalt pikad) ja otse Gatele.

Viibisin just Seišellidelt tagasi tulles taaskord nädalakene Dubais (30.12.2016-> 6.01.2017), viimati käisin Dubais/Abu-Dhabis 3 aastat tagasi, kuna linn kasvab iga aastaga jõudsalt saime sellel korral palju rohkem nähtud kui viimasel korral.

Rentisime sellel korral mitmeks päevaks auto ja sõitsime (Panamera= 260e päev) sellega igapäevaselt ringi v.a vana-aasta õhtul!

Soovitan külastada Miracle Gardenit- suur aed on mattunud lillede alla, südametest alleed, paabulinnud, lossikesed, Emiratesi lennukki kaetud üleni lilledega- ilusad pildid garanteeritud :)
Läheduses on ka Butterfly park, mis on tunduvalt parem kui Singapuris, 3 suurt kuplit on imepäraseid käelabasuurusi liblikaid täis :)

Lisaks külastasime ka Global villaget- väga kift koht. Läksime sinna umbes kella 15 paiku, kuna olime meeletult palju juba kõndinud sel päeval, ei jaksanudki kõiki kohti läbi käia. Igatahes mitme hektari suurune ala, kus on siis erinevad maailma riigid/-jaod nt. Hiina, Aafrika, Venemaa, Egiptus, Tuneesia, imiteeritud on ka Veneetsiat jnejnejne ning iga riigi võlvi alt läbi minnes on selline bazaari ala, kus siis müüakse oma riigi asju (aksessuaare/ linasest riideid/ käsitööd / erinevaid maitseaineid ja ladmetes seemneid jne). Pilet maksis ca 5e.

Hämaras süttivad tuled ja paljud ehitised muudavad värve... Õhtul kella 19 vooris kokku meeletult palju kohalikke. Alal on ka väga palju söögikohti.

PS! ka seal peab naisterahval olema põlved ja õlad kaetud, mind ei lastud sisse, sest kleidi pikkis oli 10 cm lühem kui lubatud.....Hea et autosse olin püksid ja pikkade käistega särgi kaasa pakkinud.

Olin Balil 23.12.2015-7.01.2016, Nusa Dual, The Mulia Resorts and Villages ja kõik päevad olid päikest täis, ei kordagi vihma!

Olin detsembri keskpaigast jaanuari alguseni The Mulia Resort Hotels and Villas hotellis, ainult kiidusõnad võrreldes kõikide teiste riikide nt Jamaika ja Tau 5* hotellidega, va Duabi ja Abu.Dhabi.
Väga puhas, moderne, hea teenindus, super basseinid- kohti a-la-ti iga pool+ The Mulia tobade rahvas saab aega veeta privaatsetes basseinisoppides, kuid mõni suur bassein on pea alati tühi :) ... Rand on puhas ja privaatne...Hotelli aia kõrval on kohe ka mõnus grill-restoran, mille hinnad on väga madalad võrreldes hotelli restoranide hinadega (nt lõunaks- toidud ja smuutid väga head :) )

Kaks aastat tagasi sõitsin ka Dubaist Abu Dhabisse, hinnaks jäi 50-60e (ei mäleta, mitu km sõit oligi, äkki 80-110km)

Punkel, me käisime Badang Bail ja elukaaslane, kes on rescue-diver, käis järgmisel päeval kusagil kaugemal.
Naljakad ämlikke meenutavad paadid on neil :) Rannast sõitsime 5minutit snorgeldamise kohani ja võis rahule jääda (tegime 2 snorgeldamist), kilpkonnagi sai näha :)

Meie poolitasime oma 8 päeva pooleks, ehk alguses oli "linnapuhkus" ja siis sõitsime taksoga Abu-Dhabisse (maksab vaid ca 50-60e), kus oli nn rannapuhkus ja hotelliks oli Fairmont hotell rannaalaga, vesi oli jaanuaris suht jahe, kuid hotelli basseinid oli väga avarad ja mõnusad + teenindus oli super! Hotell ise on väga kiidetud, ilus, puhas ning moderne, väga soovitan seda hotelli.

Tulin jaanuari alguses Balilt, olime Nusa Dual –The Mulia Resort–hotellis. Taevalik, taevalik hotell ning rand oli väga puhas ja mõnus lisaks suurepärastele basseinidele. Hotell ilmselt ise on ehitanud kaugemale merre lainetõkke ette, et suured lained ei tulegi randa, mõnes mõttes kurb aga samas ka aru saadav. Käisime ühel päeval ka Kutat kaemas, jeerum- pidime kreepsu saama missugune prügine rand seal oli, aga ägedad lained tulid randa ning sai kaldal surfata- ehtne Austaallaste meka.
Päikeseloojangust käisime ühel õhtupoolikul Jimbaranis hoopiski vaatamas, sest polnud aega Uluwatule minna- mitte midagi erilist, rand oli rahvast täis, palju seafood restorane, aga ujuma ei kutsunud muud rannad kui vaid hotelli rand.

(Balil snorgeldades näeb rohkem kui Jamaical, aga kogenud sukeldujatel hakkab/võib hakata igav)