trip-krainetrip-ukraine-dark
Infot Shveitsi kohta

Äkki on keegi viimasel ajal seal kandis käinud? Otsin praegu infot ja vähem kui nädala pärast olen ise seal... Nii et igasugune info oleks teretulnud...:)

Seda ma juba tean, et kõik on tontlikult kallis... aga äkki mõni konkreetne koht, mis on tõesti vaatamist väärt?

:)

Palju vaatamisäärt on seal :). Minu isiklik lemmik on Genfi linn aga see on maitse asi ja täitsa sveitsi otsas .Linnadest mainimisväärt on veel Bern oma ilusa vanalinnaga , kuid zürichit ei soovita , sest seal on tõsiselt kohutav hinnatase ja zürichilased on sveitsi maastaabis ka suht ebaviisakad(mis tähendab eesti mõistes veel väga viisakad;) ).

Maastik on igalpool fantast .Mulle endale meeldib piirkond nimega Berner Oberland .KUi lõnasse sõita siis mitte läbi tunnelite vaid üle mägede .Mägedes ple tulekahjud ka nii laastavad (Gotthard).Siis soovitan ka itaalia keelsesse Shveitsi minna ehk Tessini , kahjuks ma ise 6 kuu jooksul sinna ei jõudnud :(

Rheihfalli juga on Saksa piiri lähedal (Reini jõel). Vaatepilt oli mega. Sattusin sinna kui veetase oli tavalisest kõrgem. Kusagil 50 km kaugemale jääb linn Stein am Rhein. Nii palju üle maalitud ja vuntsitud vanalinna polnud ma ennem näinud. Samuti tasub raudselt ära käia. Zürich ei meeldinud mulle kah.

ka mina soovitav minna Rheihfalli juga vaatama. lisaks eelpool kirjutatule soovitan ma julgelt ka Berni ja Lousannei. elasin kunagi nädalajagu Bernis ja jättis meeldiva linna mulje. Lousanneis soovitan külastada Olümpiamuuseumit.

ðveits on mõnus. Prantsuse, saksa ja itaaliakeelsed osad on väga erinevad ja võiks kõigis käia. Mulle küll Zürich meeldis! Genfi inimesed on palju kõrgimad - inglise keelega seal palju ei tee - tahavad, et sa prantsust räägiksid.

Vabandan väikese täpsustuse pärast.

Jah, tõepoolest on Rheinfall-i juga üks võimas vaatamisväärsus:

Laius - 150m Vee langemise kõrgus - 23m Joa oletatav vanus - 14 000-17 000 aastat Keskmine suvine läbivooluhulk - 600m3/sekundis Keskmine talvine läbivooluhulk - 250m3/sekundis Väikseim läbivooluhulk 1921a. 95m3/sekundis Suurim läbivooluhulk 1965a. 1250m3/sekundis

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

ega zürichis midagi halba just ole , ärge valesti mõistke aga esimeseks kohaks ma teda ei paneks ....

Hinnatasemest Zürichis :

Zürichi kesklinnas tahtsime elavmuusikat kuulata , selleks läksime vastavasse baari.Teades selle hinnataset tellisime endale 0,3 l õlle , mille hinnaks oli 13 Sfr (130 krooni) . Siis terve õhtu sai seda ühte õlu limpsitud,bluesi nauditud ja kurja baardaami pilku talutud :P. Muusikud lõpetanud lahkusime ka meie ja siirdusime veica odavamasse baari(õieti mäletan suur õlu 5 Sfr) ja tuigerdasime viimase trammi peale (päeva pilet zürichi ühistranspordis 10SFr), mis meid tudengite ühikasse viis ,kus elu veelgi sai nauditud :P

Päris lõbus ikke jah :P eriti kui mõni kohalik käepärast on .. :)

Miks keegi Nyonit ei soovita?Ons keegi sealgi käinud?

Nüüd siis Shveitsis käidud ja loodust imetletud. Tõesti ilus maa. Linnadest soovitaks ise eelkõige Luzerni, autoga on ilus läbida mäekurusid (St Bernardi oma jättis sügavaima mulje)

Mulle oli tõeliseks üllatuseks, et enne sinna minekud kõik rääkisid, et Shveits on väga kallis maa, mis pole absoluutselt tõsi. Hinnad on täiesti talutavad, kui vaid natuke otsida. Inimesed väga sõbralikud ja toredad....

Helkur

Mis on elu eesmärk? armastada, elada ja seigelda:) Ja mitte kunagi jätta midagi tegemata - me elame vaid kord;)

Kas keegi on risti-rästi läbi Shveitsi hääletanud, millised on kogemused? Endal on plaanis see suvi(juuni lõpp-Juuli keskpaik) Shveitsis ringi kolada, kui kellegil on huvi kah Shveitsi loodust imetleda, siis andke teada.

Heaoluühiskond. T6esti. Veedan siin Zürichis juunikuud ja natuke ka juuli algust ja muljed on ainult head. Elan ühe perekonna juures ja idee järgi aitavad nad mul k6rgsaksa keelt omandada, mida maarjamaal ainult 3 kuud sai 6pitud enne. Mnjaah, ma pole veel julgenud ühegi teenindava personali esindajaga saksa keeles rääkida, aga siiani saab inglise keelega suurepäraselt hakkama. Ega nad just soravalt k6ik seda ei räägi, aga no t6esti - turistid on väga suures osas inglise keelt k6nelevad, niiet.. mis neil üle jääb. ;) Kallis. .. jah, minu kui keskmise eestlase jaoks on k6ik natuke kalliv6itu. 6nneks saan siin teiste kulul elada ja süüa ja särki. Mingid muuseumid .. on... ütleme nii, et minu kogemused näitavad, et need, mis on vaatamist väärt, on kallid.. ja need, mis ei ole midagi erilist, on tasuta. Olen käinud ka romantilises Luzernis ja maalilises linnakeses Churis. Sveitsist ei tohiks ka lahkuda, enne kui t6elisi mägesid oled näinud. Mm ja nagu keegi vist juba mainis - transport on kallis, aga väga hästi organiseeritud ja kiire. Ise ostsin siia tulles mingi poolehinna asja, millega pean kogu Sveitsis kuuaja jooksul transpordi eest vaid pool hinda maksma. Ei ole siiani ära tasunud, sest see maksab 99 sfr. ja ma ei ole just väga palju reisinud. Aga inimesed on t6esti Eestiga v6rreldes väga toredad ja .. mingi probleem polnud ka kahel noorel tüdrukul kell 1 öösel Zürichi kahtlastel tänavatel liikuda.. kui neid saab üldse kahtlasteks nimetada. ;) Niiet - Sveits on täpselt nii ilus kui ta pildiraamatutest paistab. Vb isegi ilusam. Ja mingeid ekstreemseid asju siin ei saa eriti juhtuda, sest k6ik klapib.. k6ik on organiseeritud ülima täpsusega ja töötab ka nii. Ja ma leidsin Zürichi järvel laevaga s6ites 2 eesti tüdrukut. Paistab, et Hemingwayl oli 6igus - igas sadamas t6esti leidub vähemalt üks eestlane. Kui mitte rohkem.

Augustis on toredad laadad Veveys ja Montreaux´s, ise käisin ja olen nii rahul, lähen veel.

Käi Matterhorni mäe otsas ära!

Tere. Eelimseil suvel sai šveitsis 2 nädalat ringi sõidetud ja palju ilusat/huvitavat nähtud/kogetud. kui oled huvitatud reisipäeikust, siis anna teada tiinu77@hot.ee. Jagan rõõmuga oma kogemusi.

Mis koht on Zermatt(vist on nii õieti kirjutatud) .Sellest kohat palju juttu reisifirmade programmides aga mis koht see on??

Zermatt on minu teada suusakuurort seal Shveitsi prantsuskeelt k6nelevas osas.

Zermatt on jah suusakuurort, Matterhorni mäe lähedal. Väga armas väike külake, paari väga hea restorani ja mõnusate pisikeste poekestega. Soovitan väga seal ära, sest elamus on päris hea.

Zermatt on väga armas ka suvel - tõeline postkaardikülake: tumedad palkmajad värviliste lillepuhmastega rõdude ja akende ääres, ja muljetavaldav vaade (Grosse) Matterhorni mäetipule, mida enamik inimesi kuskil piltidel on näinud, aga ei oska seostada. Autodega seal ei sõideta, autod tuleb jätta suurtesse parklatesse ja linna sisse sõidetakse rongiga. Kohapeal ainult väikesed elektriautod ja jalakäijad. Tõeliselt maagiline elamus oli sõit Kleine Matterhornile, mis väidetavalt on Euroopa kõrgeim (3883 m merepinnast) köisraudteega ligipääsetav punkt.

Meie veetsime viis päeva Jungfrau piirkonnas Bernese Oberlandis. Kasutasime liikumiseks vaid ronge ja elasime autovabas mägilinnakeses Wengenis. Külastasime seda piirkonda augustis. Imeline - võrratud vaated ja suurepärased matkarajad igale raskusastmele.

Šveitsi reisipäevik piltidega

Sinu päevikust sai väga head materjali enda selle aasta reisi planeerimiseks: 7 ööd Wengenis, 3 Zermattis.

Oskaksid sa öelda nende elektritaksode hinda? Ööbime chalet Zum Waldis, ei tea, kas ja kui palju peab kottidega mäkke ronima. Tänu ette.